Wycinka drzew na łące

Al.Rzeczypospolitej 33
beeee
przybysz
przybysz

Re: Wycinka drzew na łące

Post autor: beeee » wczoraj, 13:12

Chyba już zaprzestano wycinki...tzn pozostalo sporo krzakow oraz drzew nietkniętych (chodzi mi o cały teren od ulicy Zdrowej - budowa na samych lakach bez działki przy Zdrowej nie bylaby możliwe z uwagi na brak dostępu do drogi publicznej.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 12 lut 2018, 12:50

Tak jak obiecałam złożyłam dziś w tej sprawie interpelację. Zapytałam o legalność wycinki i ewentualną inwestycję.

beeee
przybysz
przybysz

Post autor: beeee » 12 lut 2018, 11:09

Z informacji dostępnych w internecie nie wynika, żeby w ramach tej działki toczyło się postepowania o wydanie pozwolenia na budowę. Skoro lex Szyszko nadal działa (?) to właściciel działki pewnie ją oczyszcza. Wycinka miała też miejsca na drugiej działce Zdrowa/Potok Służewiecki. Ta duża działka która jest złapana na zdjęciu była (przynajmniej 3-4 lata temu) własnością jednej ze ursynowskich SM. Swoją drogą dostęp do niej może prowadzić tylko przez działkę Zdrowa/Potok, która możliwe że także należy aktualnie do tego samego właściciela.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 11 lut 2018, 10:47

Wasze osiedle sąsiaduje z dwoma działkami -79/38 oraz 79/8. 79/38 pomiedzy zachodnimi budynkami RP33 i Zdrową jest miejscem gdzie Robyg buduje Ogrody Wilanow . Druga to 79/8 Możecie bezpośrednio sprawdzić kto jest jej wlascielm - wtedy będziecie więcej wiedzieć (sprawdzenie kosztuje maks kilkadziesiąt złotych). Według zapisów Mpzp - można budować "zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna z usługami w parterach;
lokalizacja zbiornika wód opadowych prowadzonych systemem Potoku Służewieckiego, tzw.
oczyszczalni ścieków deszczowych "Wilanów","

jerroo
bywalec
bywalec

Post autor: jerroo » 11 lut 2018, 9:21

Ta działka należy do developera. Innego nIż robyg. Tylko nazwy sobie nie mogę przypomnieć akurat

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 10 lut 2018, 14:15

Złożę w tej sprawie interpelację.

pafnucy
przybysz
przybysz

Wycinka drzew na łące

Post autor: pafnucy » 10 lut 2018, 12:22

Drodzy sąsiedzi,

czy wiecie coś na temat prac prowadzonych na dzikiej łące przy naszym osiedlu? Na początku wyglądało to tak jakby czyszczone były krzewy, teraz wycinane są także drzewa i rozdrabniane na wióry. Z grupy na FB wiem, że Robyg buduje osiedle ale budynki nie mają stać w bezpośrednim sąsiedztwie naszego osiedla lecz wzdłuż ul. Zdrowej.
Załączniki
rsz_20180210_114326.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rzeczypospolitej 33 (d.Sawa Wilanów)”