Wspólnota 33b

Al.Rzeczypospolitej 33
Borooch
przybysz
przybysz

Re: Wspólnota 33b

Post autor: Borooch » 13 wrz 2017, 23:34

Wszyscy wiedzą, że się sumuje :)

Concordia odpisała, że od dewelopera powinno przyjść osobne rozliczenie za pobrane zaliczki. Ja z wpłacaniem im pieniędzy zaczekam zatem na to rozliczenie.

malinowy
przybysz
przybysz

Post autor: malinowy » 12 wrz 2017, 0:04

Odczyt pierwszy jest z dnia podpisania aktu notarialnego. Jest zapewne ze względów formalnych niewłaściwie opisany jako zero. Niemniej jednak sumarycznie zuzycie mediów u mnie było zgodne z licznikami (dla tych którzy nie wiedza, do sumy kosztów za wodę zimna i kanalizację dolicza się dodatkowo ilosc metrów z pozycji podgrzania wody).
Jedyne czego nie rozumiem to zbyt niska kwota w pozycji zaliczka za zimną wodę i kanalizacje. Zaliczka jest wpisana tak jakby była liczona od nowego roku, a zaliczki które płaciło się w zeszłym roku deweloperowi poszły w zapomnienie :)
indywidualista

Borooch
przybysz
przybysz

Post autor: Borooch » 10 wrz 2017, 17:00

Mikel pisze:
09 wrz 2017, 14:26
Wczoraj dostałem rozliczenie, numery liczników się nie zgadzały, odczyty również. Poszła reklamacja. Chcą zrobić interes na nas.
U Ciebie z czym był problem ?
Odczyty z 15 listopada były dokładnie takie same jak z sierpnia kiedy odbierałem mieszkanie (tzn. zerowe - tylko na ciepłej wodzie było coś naliczone). Zastanawiam się jak mają być rozliczone pieniądze wpłacone na konto dewelopera miedzy odbiorem mieszkania, przeniesieniem własności (u mnie to 3 miesiące, a pewnie dla dużej części sąsiadów sporo więcej).

Mikel
przybysz
przybysz

Post autor: Mikel » 09 wrz 2017, 14:26

Wczoraj dostałem rozliczenie, numery liczników się nie zgadzały, odczyty również. Poszła reklamacja. Chcą zrobić interes na nas.
U Ciebie z czym był problem ?

Borooch
przybysz
przybysz

Post autor: Borooch » 09 wrz 2017, 13:16

Co do ogrodzeń dostałem taką samą informację. Są dopiero założenia uchwały m. st. Warszawy co do grodzenia osiedli, więc zgodnie z planem grodzić wolno (zgodnie z założeniami uchwały po jej wejściu w życie też grodzić będzie wolno http://warszawa.ngo.pl/wiadomosc/2058931.html).

BTW. Jak Wasze rozliczenia za media, bo moje się mocno nie zgadza. Wysłałem reklamacje do Concordii zobaczymy co odpiszą.

Mikel
przybysz
przybysz

Post autor: Mikel » 09 wrz 2017, 11:36

Pytałem w administracji o ogrodzenie naszego osiedla dostałem następującą odpowiedź:
,,Co do ogrodzenia to ciężko stwierdzić, bo miasto chce uchwalić przepis zakazujący ogrodzeń osiedli, są głosy i za i przeciw więc trzeba poczekać jak ta sprawa się rozstrzygnie.''
oraz
''......... są kłopoty u dewelopera z podziałem działek ( naszej i 1 etapu.)''

Wychodzi na to że zaczynają kręcić a w aktach notarialnych mamy zapisy że ogrodzenie miało być - zapłaciliśmy za to, trzeba to monitorować.

Może macie jakieś świeże informacje w tej kwestii ?

Co z ogrodzeniami ogródków, na forum osiedla , które jest na platformie administratora było przynajmniej 8 lokali chętnych - coś się ruszyło ?

Aiwix
przybysz
przybysz

Post autor: Aiwix » 13 cze 2017, 10:57

a czy ktoś składał podanie po spotkaniu wspólnoty?

mackac
przybysz
przybysz

Post autor: mackac » 12 cze 2017, 14:56

To było pod koniec ubiegłego roku. Zgoda wspólnoty nie ma tu chyba nic do rzeczy, bo problemem nie są względy estetyczne, tylko właśnie kwestia otworu w elewacji. Kazano mi dostarczyć informację nt. modelu urządzenia, sposobu montażu, miejsca montażu itp., czekałem 2 miesiące na odpowiedź, a na końcu powiedzieli, że nie, bo nie mogę ingerować w elewację. Mieszkamy zatem na nowoczesnym osiedlu, mamy XXI wiek i jesteśmy skazani na gotowanie się.

AleksandraW
przybysz
przybysz

Post autor: AleksandraW » 12 cze 2017, 13:11

A czy wniosek był składany przed czy po spotkaniu wspólnoty? Na spotkaniu było głosowanie dotyczące własnie montażu klimatyzatorów- z tego co pamiętam to większość się zgodziła i w takim przypadku warunkiem montażu miał być wniosek o zgodę do administracji. Jesli nadal nie można takiej zgody uzyskać od administracji to w takim razie nie bardzo rozumiem jaki był cel tego głosowania...
A może montaż na dachu dostał by zgodę?

mackac
przybysz
przybysz

Post autor: mackac » 12 cze 2017, 10:57

Wnioskowałem o zgodę, zgody nie dostałem. Powód: utrata gwarancji na elewację. Tak się tym zdenerwowałem, że próbowałem załatwić zgodę bezpośrednio w PBM Południe, efekt taki sam.

AleksandraW
przybysz
przybysz

Post autor: AleksandraW » 12 cze 2017, 10:26

Trzeba chyba poprosić o zgodę administrację- musisz uwzględnić chyba informację o tym, gdzie taki klimatyzator miałby być zamontowany (na spotkaniu wspólnoty było mówione, że powinien być w miarę możliwości w ukryciu czyli za barierkami balkonu).

A tak przy okazji- czy montaż klimatyzatorów teraz nie oznacza przypadkiem utraty gwarancji na elewację?

Aiwix
przybysz
przybysz

Post autor: Aiwix » 09 cze 2017, 17:33

Trochę zmienię tamat ,czy ktoś się orientuje jak to jest z montażem klimatyzacji? jest już zgoda? Jeśli tak co dalej trzeba mieć jakieś pozwolenie ? Może ktoś to przerabiał...?

Borooch
przybysz
przybysz

Post autor: Borooch » 18 maja 2017, 14:52

Płotek nawet ładny http://ogrodzenia.drewbet.pl/oferta-ogr ... ria-modern, jednak już oczami wyobraźni widzę przyczepione do niego płyty wszelkiej maści/palety :(

Awatar użytkownika
EdwardNożycoręki
przybysz
przybysz

Wspólnota 33b

Post autor: EdwardNożycoręki » 18 maja 2017, 14:25

Ktoś już widział ogrodzenie ogródka ? Wybrany model : czekam jeszcze na info odnośnie wysokości
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201705 ... 127c3e.jpg[/img]

Send by iPad in Starbuń

MieszkancyRP33
przybysz
przybysz

Post autor: MieszkancyRP33 » 21 kwie 2017, 22:29

Kilka słów, decyzja PINB, aby ekran z reklamami był zdjęty, deweloper Rzeczypospolitej 33 nie reaguje, deweloper śmieje się prosto w twarz, pokazuje on rządzi, żaden urząd nic nie może, on rządzi i ma to w pompie,
otworzenie siłowni Fitness24seven na parterze bloku Al. Rzeczypospoliej 33 , która uniemożliwia wypoczynek mieszkańcom bloku i możliwość snu we własnych mieszkaniach, deweloper Apartamenty Rzeczypsopolitej ma wszystkich gdzieś, ignoruje i śmieje się prost w twarz wszytskim, do dnia dzisiejszego urzędy, policja itd. nie są w stanie zareagować, deweoper rządzi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rzeczypospolitej 33 (d.Sawa Wilanów)”