Budżet Wilanowa na 2018

Sesje Rady Dzielnicy, ew. Miasta, posiedzenia komisji etc.
Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Budżet Wilanowa na 2018

Post autor: KONSI » wczoraj, 19:40

Pani Radna wyjaśniła , Brak inwestycji w Powsinie i okolicach !!!! Proszę mi pokazać co się zmieniło w w/w terenie ?? czy są nowe latarnie na Dobrodzieja ? NIE MA
KZ

Slavko
bywalec
bywalec

Post autor: Slavko » wczoraj, 13:39

Mój pierwszy post w dniu dzisiejszym (bardzo ważny). Skoro są tam Pani projekty to skąd sprzeciw?
1. Dla zasady?
2. Tak łatwiej?
3. Jak nie nasza władza to jesteśmy "totalną" opozycją?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 paź 2017, 14:57

karadzi pisze:
12 paź 2017, 20:33
Dziś 12.10.2017 radni Komisji Budżetu i Finansów pod przewodnictwem Joanny Cyrul pozytywnie zaopiniowali założenia budżetu Dzielnicy Wilanów na 2018 ( ZA: Niezależni i PO; PRZECIW - PIS).
[...]
"Cieszą oko" nasze projekty z Budżetu Partycypacyjnego, które także widnieją w przyszłorocznym projekcie budżetu. Jeszcze raz dziękujemy mieszkańcom za ich poparcie w głosowaniu BP 2018.

Mój drugi post w dniu dzisiejszym: Wyjaśniam powody głosowania „przeciw”. Jest to ostatni budżet inwestycyjny w tej kadencji i 4 lata nie wystarczyły temu Zarządowi Dzielnicy, żeby kilka latarni mieszkańcom postawić w Powsinie. Mimo mojej prośby nie znalazły się w tym projekcie. Poza tym, brak jest środków na budowę drugiej szkoły w Miasteczku Wilanów. W WPF-ie są dopiero w 2019 roku.
Moje oko również cieszą moje projekty z Budżetu Partycypacyjnego, które także widnieją w przyszłorocznym projekcie budżetu. Ja również jeszcze raz dziękuję mieszkańcom za ich poparcie w głosowaniu BP 2018.

Awatar użytkownika
karadzi

Budżet Wilanowa na 2018

Post autor: karadzi » 12 paź 2017, 20:33

Dziś 12.10.2017 radni Komisji Budżetu i Finansów pod przewodnictwem Joanny Cyrul pozytywnie zaopiniowali założenia budżetu Dzielnicy Wilanów na 2018 ( ZA: Niezależni i PO; PRZECIW - PIS).
W korelacji do WPF, która zakładała na rok 2018 ok. 39 mln PLN w wydatkach inwestycyjnych dzielnicy, w projekcie wzrost do 58 mln PLN. Ujęto wszystkie wnioski Rady Dzielnicy z września br. Wydatki majątkowe w poniższych materiałach foto. A także dochody i budżet w ujęciu całościowym.

Radni dyskutowali nad dodaniem jeszcze do uchwały opiniującej rekomendacji inwestycyjnych w przypadku oszczędności na zadaniach w 2018, jak np. rondo Syta/Jara, latarnie w ul. Dobrodzieja, prawoskręt-pas dodatkowy z Vogla w Przyczółkową oraz budowa drogi lokalnej 6KDL /MPZP Zaściankowa Wschód, między Zaściankową i Jarą/. Finalnie uznano, że takim wnioskom, poddanym analizie prawno-finansowej będzie poświęcone osobne posiedzenie połączonych komisji (KBiF oraz KIiI), aby jego efektem była lista, zweryfikowanych o koszty i możliwości realizacji, rekomendacji Rady Dzielnicy Wilanów na 2018.

"Cieszą oko" nasze projekty z Budżetu Partycypacyjnego, które także widnieją w przyszłorocznym projekcie budżetu. Jeszcze raz dziękujemy mieszkańcom za ich poparcie w głosowaniu BP 2018.

Pozdrawiamy
SMMW
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Samorząd Dzielnicy i Miasta”