Budżet Wilanowa na 2018

Sesje Rady Dzielnicy, ew. Miasta, posiedzenia komisji etc.
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Budżet Wilanowa na 2018

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 13 gru 2017, 8:41

Tak. Obecnie trwa procedura uzyskania ZRID-ów. Oddzielnie na odcinek wilanowski i mokotowski.

Awatar użytkownika
woytek1983
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: woytek1983 » 13 gru 2017, 8:21

Czy budowa ulicy Zdrowej została zatwierdzona w planie na 2018 ?

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 21 lis 2017, 22:34

Jeżeli miał na myśli remont tych dróg to dlatego nie ma w planie inwestycyjnym. Np wskazywana tu na forum przebudowa ul. Kieślowskiego też nie była uwzględniona w inwestycjach tylko wykonana z pieniędzy na remonty.

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 21 lis 2017, 17:27

Mam takie pytanie... na ostatnim WZ dla Wilanowa Wysokiego (czyli SM Osiedle Wilanów) wizytujący burmistrz Rakowski "czarował" mieszkańców tematem gruntownej renowacji ulic Rutkiewicz i Gubinowskiej... nie widzę tych inwestycji w załączonym planie, czy to oznacza, że ich nie będzie w 2018 roku ?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 21 lis 2017, 15:49

Budżet inwestycyjny 2018 (bez budowy drugiej szkoły w Miasteczku Wilanów):
Załączniki
budżet_2018_1.jpg
budżet_2018_2.jpg

baart
bywalec
bywalec

Post autor: baart » 08 lis 2017, 10:07

czyli jak zwykle Radna Piszczek nie merytorycznie tylko atak ad personam

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 lis 2017, 7:24

Mój drugi wpis w dniu dzisiejszym: Stanowiska Klubów Radnych ws. budżetu na 2018 rok
Platforma Obywatelska
Radny Dominik Szeląg, Przewodniczący Klubu Radnych PO, powiedział, że ziścił się chyba sen największych malkontentów, dlatego że 20% budżetu jest przeznaczone na teren Wilanowa Zielonego*, tak więc nawet najwięksi oportuniści i osoby do tej pory niezadowolone pozytywnie i negatywnie mogą w tym momencie podejść od tego budżetu. Powiedział, że do tej pory rzeczywiście większa część środków finansowych była kierowana na Miasteczko Wilanów, aczkolwiek Zarząd również dbał o to, by te środki w miarę możliwości były równomiernie rozprowadzone po całej dzielnicy. W tym momencie Wilanów Zielony może nie przoduje, ale na pewno w dużej mierze otrzymał zastrzyk finansowy, kluczowe inwestycje drogowe będą w najbliższym czasie realizowane, tak więc Klub Radnych PO popiera projekt budżetu.
* Zawady, Kępa Zawadowska, Powsinek i Powsin
Radni Niezależni
Radna Joanna Cyrul, w imieniu Klubu Radnych Niezależnych, powiedziała, że stanowisko Klubu jest zbieżne ze stanowiskiem Komisji i członkowie Klubu będą głosować za pozytywnym zaopiniowaniem.
Prawo i Sprawiedliwość
Radna Joanna Szubińska-Piszczek, w imieniu Klubu Radnych PiS, zaproponowała, by radny Dominik Szeląg sprawdził, co oznacza wyraz „oportunista”, gdyż chyba go nie rozumie. Powiedziała, że członkowie Klubu PiS będą głosować przeciwko. Podkreśliła, że jest to ostatni budżet w tej kadencji i Zarządowi nie starczyło czterech lat na wybudowanie kilku latarni mieszkańcom w Wilanowie Zielonym. Powiedziała, że nie widzi również środków na budowę drugiej szkoły w Miasteczku Wilanów. Podsumowała, że członkowie Klubu PiS będą głosować przeciw.
Źródło: projekt protokołu z październikowej Sesji Rady Dzielnicy Wilanów

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 23 paź 2017, 0:57

baart pisze:
21 paź 2017, 10:17
ponieważ ni ebędzie inwestycji tych które ja chcę to ma nie być nic - typowo pisowskie
Pani radna wyjaśniła w/w poście a mi się wydaje i widzę to że jest odwrotnie , tam jest radny z PIS więc NIE INWESTUJEMY .
KZ

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 22 paź 2017, 9:58

Slavko pisze:
18 paź 2017, 13:39
3. Jak nie nasza władza to jesteśmy "totalną" opozycją?

Mój drugi wpis w dniu dzisiejszym: W Wilanowie nie ma totalnej opozycji (takiej jak w Sejmie). Ponieważ jest tylko jedna partia opozycyjna (Prawo i Sprawiedliwość). Nasz klub głosuje często "za", jeśli stanowiska/uchwały są zgodne z zasadami, którymi się kierujemy (przede wszystkim sprawiedliwy czyli równomierny podział środków, najpierw podstawowa infrastruktura, potem rekreacja, rozrywka, z definicji nie reprezentujemy prywatnych inwestorów, ale zawsze tylko mieszkańców, zawsze głosujemy "za" w przypadku propozycji rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo).

baart
bywalec
bywalec

Post autor: baart » 21 paź 2017, 10:17

ponieważ ni ebędzie inwestycji tych które ja chcę to ma nie być nic - typowo pisowskie

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 18 paź 2017, 19:40

Pani Radna wyjaśniła , Brak inwestycji w Powsinie i okolicach !!!! Proszę mi pokazać co się zmieniło w w/w terenie ?? czy są nowe latarnie na Dobrodzieja ? NIE MA
KZ

Slavko
bywalec
bywalec

Post autor: Slavko » 18 paź 2017, 13:39

Mój pierwszy post w dniu dzisiejszym (bardzo ważny). Skoro są tam Pani projekty to skąd sprzeciw?
1. Dla zasady?
2. Tak łatwiej?
3. Jak nie nasza władza to jesteśmy "totalną" opozycją?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 paź 2017, 14:57

karadzi pisze:
12 paź 2017, 20:33
Dziś 12.10.2017 radni Komisji Budżetu i Finansów pod przewodnictwem Joanny Cyrul pozytywnie zaopiniowali założenia budżetu Dzielnicy Wilanów na 2018 ( ZA: Niezależni i PO; PRZECIW - PIS).
[...]
"Cieszą oko" nasze projekty z Budżetu Partycypacyjnego, które także widnieją w przyszłorocznym projekcie budżetu. Jeszcze raz dziękujemy mieszkańcom za ich poparcie w głosowaniu BP 2018.

Mój drugi post w dniu dzisiejszym: Wyjaśniam powody głosowania „przeciw”. Jest to ostatni budżet inwestycyjny w tej kadencji i 4 lata nie wystarczyły temu Zarządowi Dzielnicy, żeby kilka latarni mieszkańcom postawić w Powsinie. Mimo mojej prośby nie znalazły się w tym projekcie. Poza tym, brak jest środków na budowę drugiej szkoły w Miasteczku Wilanów. W WPF-ie są dopiero w 2019 roku.
Moje oko również cieszą moje projekty z Budżetu Partycypacyjnego, które także widnieją w przyszłorocznym projekcie budżetu. Ja również jeszcze raz dziękuję mieszkańcom za ich poparcie w głosowaniu BP 2018.

Awatar użytkownika
karadzi

Budżet Wilanowa na 2018

Post autor: karadzi » 12 paź 2017, 20:33

Dziś 12.10.2017 radni Komisji Budżetu i Finansów pod przewodnictwem Joanny Cyrul pozytywnie zaopiniowali założenia budżetu Dzielnicy Wilanów na 2018 ( ZA: Niezależni i PO; PRZECIW - PIS).
W korelacji do WPF, która zakładała na rok 2018 ok. 39 mln PLN w wydatkach inwestycyjnych dzielnicy, w projekcie wzrost do 58 mln PLN. Ujęto wszystkie wnioski Rady Dzielnicy z września br. Wydatki majątkowe w poniższych materiałach foto. A także dochody i budżet w ujęciu całościowym.

Radni dyskutowali nad dodaniem jeszcze do uchwały opiniującej rekomendacji inwestycyjnych w przypadku oszczędności na zadaniach w 2018, jak np. rondo Syta/Jara, latarnie w ul. Dobrodzieja, prawoskręt-pas dodatkowy z Vogla w Przyczółkową oraz budowa drogi lokalnej 6KDL /MPZP Zaściankowa Wschód, między Zaściankową i Jarą/. Finalnie uznano, że takim wnioskom, poddanym analizie prawno-finansowej będzie poświęcone osobne posiedzenie połączonych komisji (KBiF oraz KIiI), aby jego efektem była lista, zweryfikowanych o koszty i możliwości realizacji, rekomendacji Rady Dzielnicy Wilanów na 2018.

"Cieszą oko" nasze projekty z Budżetu Partycypacyjnego, które także widnieją w przyszłorocznym projekcie budżetu. Jeszcze raz dziękujemy mieszkańcom za ich poparcie w głosowaniu BP 2018.

Pozdrawiamy
SMMW
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Samorząd Dzielnicy i Miasta”