Wybory samorządowe 2018, kandydaci na prezydenta Warszawy

Sesje Rady Dzielnicy, ew. Miasta, posiedzenia komisji etc.
Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Re: Wybory samorządowe 2018, kandydaci na prezydenta Warszawy

Post autor: Pimo » 23 lis 2017, 8:45

J.Szubińska-Piszczek pisze:
23 lis 2017, 7:15
Zakładam, że pojęcia troll, spammer, stalker nie dotyczą radnych (czyli funkcjonariuszy publicznych), którzy występują tutaj z imienia i nazwiska. A to oni mają limit postów. Nie osoby ukrywające się za nickami.

Te pojęcia dotyczą wszystkich, którzy trollują, spamują i stalkują.
23 lis 2017, 7:15
Proszę tak nie gloryfikować przeszłości. Przypominam Panu wypowiedź Lecha Wałęsy podczas debaty z Aleksandrem Kwaśniewskim: Panu to ja mogę nogę podać.

Ależ oczywiście. Jednak nie jest żadną tajemnicą, że anonimowość jaką daje internet sprawia, że ludzie pozwalają sobie na dużo więcej niż w normalnej rozmowie twarzą w twarz.

Prosiłem o koniec offtopa.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 23 lis 2017, 7:15

Pimo pisze:
22 lis 2017, 9:15
W czasach gdy walczono o wolność słowa, nie były znane pojęcia takie jak trolling, spamming, stalking i im podobne, a dyskusje prowadziło się osobiście, nie na odległość. To sprzyjało normalniejszej i bardziej kulturalnej atmosferze (choć nierzadko gorącej).

Zakładam, że pojęcia troll, spammer, stalker nie dotyczą radnych (czyli funkcjonariuszy publicznych), którzy występują tutaj z imienia i nazwiska. A to oni mają limit postów. Nie osoby ukrywające się za nickami.

Proszę tak nie gloryfikować przeszłości. Przypominam Panu wypowiedź Lecha Wałęsy podczas debaty z Aleksandrem Kwaśniewskim: Panu to ja mogę nogę podać.

bierute pisze: w przestrzeni publicznej w dresie pokazuje się bez żenady tylko ktoś, kto uważa taki strój za coś zupełnie normalnego, czyli albo dresiarz (subkultura) albo totalny kretyn (inna subkultura)

jest jeszcze jedno wytłumaczenie - dres to ubranie sportowe

No to już wiemy, że młody chłopak w dresie w przestrzeni publicznej to albo dresiarz albo kretyn albo sportowiec (to się nazywa stygmatyzacja). Proszę zatem o nazwanie redaktora naczelnego ogólnopolskiej gazety, który na spotkanie z prezydentem przychodzi w crocsach oraz wysokiej rangi polityka, który w krótkich spodenkach i koszulce składa wiązankę kwiatów w miejscu, gdzie dokonano zamachu terrorystycznego. Umawiamy się, że nie ma znaczenia, kto to był i odpowiada Pan obiektywnie.

PS. Z góry przepraszam, że nie jestem w stanie prowadzić z Panami ewentualnej dalszej dyskusji w tej sprawie. Mam tyle ciekawych tematów do poruszenia, że musiałabym przekroczyć limit 3 wpisów dziennie. Co skutkowałoby kolejną blokadą na forum.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 22 lis 2017, 20:56

Skończmy tego offtopa i wróćmy do tematyki związanej z wyborami. Prof. J. Staniszkis, u której swego czasu miałem piątkę z socjologii, we wczorajszym wywiadzie dla Rzeczypospolitej odpowiedziała, że zagłosowałaby na Trzaskowskiego.

W mojej ocenie, wobec dobrze rozegranej PR-owo przez PO akcji z nazwami ulic, ta partia i ich kandydat będą mogli stanąć po stronie mieszkańców niechętnych tym zmianom. Cwane i skuteczne.

Uważam, że ze strony PiS tylko ktoś apolityczny jak A. Streżyńska miałby szansę realnie powalczyć o wygraną.

Acha, na marginesie warszawskiej polityki, polecam z cyklu "będzie się działo":
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017 ... szukiwarka

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 22 lis 2017, 20:53

22 lis 2017, 7:49
Panie Floyd, wolność wyrażania swoich poglądów jest prawem, o które poprzednie pokolenie walczyło w Polsce przez kilkadziesiąt lat. Od lewa do prawa. Od red. Michnika do ministra Macierewicza. Dlatego
Mhm, dlatego marszałek z PiSu wyłącza posłom opozycji mikorofon w Sejmie, dlatego pani Pawłowicz rządzi się w parlamencie i w komisjach słowami na "s". I na pewno nie ma też cenzury na niezależna.pl! Wolność słowa dla PiS polega na tym, że opluwacie kogo chcecie, ale jak wam się zarzuca cokolwiek, vide prlowską przeszłość Piotrowicza czy cokolwiek co wam nie pasuje, to obrażacie innych od lewaków.

Sama pani do tego doprowadziła swoim rozpolitykowaniem na forum - i proszę przestać pisać na FB, że prawda się obroni i że ktokolwiek panią cenzuruje. Bo myli pani wolność słowa z trolowaniem. Jest pani na prywatnym forum i logując się, akceptuje pani jego regulamin.

Może Pani odpisać, jeśli będzie miała Pani jeden wolny post w ciągu najbliższych trzech tygodni. Idę na urlop, ale już tęsknię :)

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 22 lis 2017, 20:37

O tak, popieram ten limit :-) Jest znacznie spokojniej :-)

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 22 lis 2017, 19:00

Floyd pisze:
22 lis 2017, 18:07
proszę zobaczyć o ile spokojniej i przyjemniej jest na forum w okresach, w których nie ma konieczności prowadzenia z Panią kolejnych dyskusji politycznych.
o tak... wówczas towarzystwo wzajemnej adoracji ma używanie a moderator urlop.

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 22 lis 2017, 18:07

Natomiast jeśli chodzi o strony na fb, nie znam procedury proszenia o komentarz.
Zgodnie z prawem wolności wyrażania swoich poglądów, komentuję wszędzie tam, gdzie widzę taką potrzebę.
Jest to jednak dość irytujące, kiedy w różnych miejscach wirtualnego świata trzeba kolejny raz czytać Pani komentarze na te same tematy. Polecam formę bloga - będzie Pani mogła w nieograniczony sposób prezentować swoje racje, a także wylewać tam wszystkie swoje żale i pretensje. Na pewno znajdą się tacy, którzy będą "lajkować".
Ja nie wchodzę na pisowskie strony, nie czytam ich i nie komentuję zawartych tam treści. Nie narzucam się tam, gdzie mnie nie chcą. Rozumiem,że polityk - a zwłaszcza działacz partyjny chce być widoczny, bo to zapewnia mu rozpoznawalność i ponowny wybór. Przykre kiedy jest to cel, którego realizacja wiąże się z zatruwaniem życia innym
Resztę napisał Pimo.

Co do limitu postów - proszę zobaczyć o ile spokojniej i przyjemniej jest na forum w okresach, w których nie ma konieczności prowadzenia z Panią kolejnych dyskusji politycznych.

mvoiture
osadnik
osadnik

Post autor: mvoiture » 22 lis 2017, 16:03

bierute pisze:
22 lis 2017, 14:51

jest jeszcze jedno wytłumaczenie - dres to ubranie sportowe - moze Jaki po prostu prowadzi zdrowy, sportowy tryb zycia. ZDROWIE PONAD WSZYSTKO!!!
Pamiętam z już dość dawnych czasów coś takiego jak turniej kabaretowy. Polegało to na tym, że kilka rywalizujących ze sobą kabaretów musiało odegrać krótkie etiudki na zadane tematy, które później były oceniane przez jurorów wespół z publicznością. Jednym z jurorów był Andrzej Poniedzielski, a jednym z bohaterów, być może głównym, nie pamiętam, był typowy dresiarz (a były to czasy znacznie szerszego zasięgu tej subkultury niż obecnie).

Bardzo zapadł mi w pamięć komentarz Andrzeja Poniedzielskiego do tego skeczu, który teraz cytuję z pamięci, po latach, więc z góry przepraszam za niedokładności. Otóż Andrzej Poniedzielski skomentował to tak: "Jeśli przyjąć, że prawdą jest, żeśmy kiedyś zeszli z drzewa, to ten pan ubrał się na sportowo, bo widocznie z powrotem się tam wybiera." Ot i tyle w temacie tłumaczenia szczególnych upodobań modowych co poniektórych.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 22 lis 2017, 14:58

baart pisze:
22 lis 2017, 12:58
według obecnej władzy o wolność walczyli Kaczyński z Macierewiczem a w tajny sposób pomagał im Piotrowicz - takie osoby jak Kuroń, Mazowiecki, Frasyniuk, Geremek to jakiś margines (vide konkurs gimnazjalny)
wystarczy przeczytać książkę "MY" Teresy Torańskiej, zeby sie o tym przekonać - szczególnie wywiad z Jarosławem Kaczyńskim - prezes jasno w niej tłumaczy rzeczywistość i dlaczego to on ma rację...

:lol:

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 22 lis 2017, 14:51

Moim zdaniem minister Jaki nie jest w na tym zdjęciu w dresie. Po pierwsze, dres jest kompletem: bluza i spodnie powinny być w tym samym kolorze. Po drugie, to nie jest bluza, ale kurtka. Załóżmy teoretycznie, że to jest dres. Yav, może Pan wyjaśnić, dlaczego ten strój miałby w jakikolwiek sposób obniżać wartość ministra Jakiego jako człowieka (słowo "dresiarz" ma znaczenie pejoratywne).
no dobra, to ma Pani swojego pupilka w pełnym rynsztunku:

https://www.google.pl/imgres?imgurl=htt ... t=c&ictx=1

https://www.google.pl/imgres?imgurl=htt ... mrc&uact=8

a nawiązując do pytania: "dlaczego ten strój miałby w jakikolwiek sposób obniżać wartość ministra Jakiego jako człowieka"

dlaczego? ano dlatego, ze w przestrzeni publicznej w dresie pokazuje się bez żenady tylko ktoś, kto uważa taki strój za coś zupełnie normalnego, czyli albo dresiarz (subkultura) albo totalny kretyn (inna subkultura)

jest jeszcze jedno wytłumaczenie - dres to ubranie sportowe - moze Jaki po prostu prowadzi zdrowy, sportowy tryb zycia. ZDROWIE PONAD WSZYSTKO!!!

baart
osadnik
osadnik

Post autor: baart » 22 lis 2017, 12:58

według obecnej władzy o wolność walczyli Kaczyński z Macierewiczem a w tajny sposób pomagał im Piotrowicz - takie osoby jak Kuroń, Mazowiecki, Frasyniuk, Geremek to jakiś margines (vide konkurs gimnazjalny)

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 22 lis 2017, 9:15

W czasach gdy walczono o wolność słowa, nie były znane pojęcia takie jak trolling, spamming, stalking i im podobne, a dyskusje prowadziło się osobiście, nie na odległość. To sprzyjało normalniejszej i bardziej kulturalnej atmosferze (choć nierzadko gorącej).

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 22 lis 2017, 7:49

yav pisze:
07 lis 2017, 8:09
Jaki? To ten dresiarz z Opola, słoik z Miasteczka Wilanów?

Moim zdaniem minister Jaki nie jest w na tym zdjęciu w dresie. Po pierwsze, dres jest kompletem: bluza i spodnie powinny być w tym samym kolorze. Po drugie, to nie jest bluza, ale kurtka. Załóżmy teoretycznie, że to jest dres. Yav, może Pan wyjaśnić, dlaczego ten strój miałby w jakikolwiek sposób obniżać wartość ministra Jakiego jako człowieka (słowo "dresiarz" ma znaczenie pejoratywne).

Floyd pisze: Post Pani radnej na FB stanowi kwintesencję jej postawy, którą znamy z forum. Wszędzie gdzie się da musi się wtrącić i wylać nieco żółci. To samo na FB. Wystarczy spojrzeć na stronę SMMW - - mimo, że nikt nie prosi Pani radnej o komentarz - musi się wtrącić i być w kontrze, musi komuś "dowalić".
Dlatego teraz tak się złości, że wprowadzono na forum limity postów...

Panie Floyd, wolność wyrażania swoich poglądów jest prawem, o które poprzednie pokolenie walczyło w Polsce przez kilkadziesiąt lat. Od lewa do prawa. Od red. Michnika do ministra Macierewicza. Dlatego dla osób, które rozumieją jego wartość i szanują je limit postów na forum jest kuriozalny. Natomiast jeśli chodzi o strony na fb, nie znam procedury proszenia o komentarz. Zgodnie z prawem wolności wyrażania swoich poglądów, komentuję wszędzie tam, gdzie widzę taką potrzebę.

PS. Z góry przepraszam, że nie jestem w stanie prowadzić z Panami ewentualnej dalszej dyskusji w tej sprawie. Mam tyle ciekawych tematów do poruszenia, że musiałabym przekroczyć limit 3 wpisów dziennie. Co skutkowałoby kolejną blokadą na forum.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 13 lis 2017, 8:06

Przede wszystkim to dyskwalifikuje go to, że jest po złej stronie mocy :>

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 13 lis 2017, 0:33

KONSI pisze:
10 lis 2017, 19:52
Floyd , masz straszne poglądy :O czy uważasz że, tych zazwyczaj biedniejszych i gorzej wykształconych, która źródeł swoich niepowodzeń szuka poza sobą , powinno się wykluczać ze społeczeństwa ??? o niepełnosprawnych nie napiszę bo domyślam się ..... twoje poglądy są wg mnie zbierzne z polityką III Rzeszy brrr
Proszę czytać ze zrozumieniem i nie pisać bzdur, które nie mają nic wspólnego ani z moimi poglądami, ani z tym co napisałem. Poza tym pewnego rodzaju błędy ortograficzne nie powinny mieć miejsca na forum dla ludzi dorosłych. Przecież są słowniki internetowe - można sprawdzić.
Arktik pisze:
10 lis 2017, 23:19
Jestem przekonany, że Jan Śpiewak, znany działacz społeczny, zyskujący lawinowo popularność, głównie przez autentyczną walką z dziką reprywatyzacją, również będzie kandydatem na prezydenta i wg mnie to on zrobiłby najwięcej dla naszego miasta (...)
Nie wiem tylko, czy jest on wystarczająco przygotowany, czy ma jakieś zaplecze. Choć sprawdza się jako "czynnik społeczny" kontrolujący władzę, czy wspierający lokatorów, nie sądzę aby podołał obowiązkom prezydenta. Znam go raczej jako głośnego społecznika związanego ze sprawą reprywatyzacji i nic poza tym. Mogę się jednak mylić - dotychczas nie bardzo interesowałem się jego osobą.

Co do Jakiego i "unijnej szmaty" i "pedalskiej tęczy" - te określenia dyskwalifikują tego gościa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Samorząd Dzielnicy i Miasta”