Wybory samorządowe 2018, kandydaci na prezydenta Warszawy

Sesje Rady Dzielnicy, ew. Miasta, posiedzenia komisji etc.
baart
bywalec
bywalec

Re: Wybory samorządowe 2018, kandydaci na prezydenta Warszawy

Post autor: baart » 22 lis 2017, 12:58

według obecnej władzy o wolność walczyli Kaczyński z Macierewiczem a w tajny sposób pomagał im Piotrowicz - takie osoby jak Kuroń, Mazowiecki, Frasyniuk, Geremek to jakiś margines (vide konkurs gimnazjalny)

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 22 lis 2017, 9:15

W czasach gdy walczono o wolność słowa, nie były znane pojęcia takie jak trolling, spamming, stalking i im podobne, a dyskusje prowadziło się osobiście, nie na odległość. To sprzyjało normalniejszej i bardziej kulturalnej atmosferze (choć nierzadko gorącej).

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 22 lis 2017, 7:49

yav pisze:
07 lis 2017, 8:09
Jaki? To ten dresiarz z Opola, słoik z Miasteczka Wilanów?

Moim zdaniem minister Jaki nie jest w na tym zdjęciu w dresie. Po pierwsze, dres jest kompletem: bluza i spodnie powinny być w tym samym kolorze. Po drugie, to nie jest bluza, ale kurtka. Załóżmy teoretycznie, że to jest dres. Yav, może Pan wyjaśnić, dlaczego ten strój miałby w jakikolwiek sposób obniżać wartość ministra Jakiego jako człowieka (słowo "dresiarz" ma znaczenie pejoratywne).

Floyd pisze: Post Pani radnej na FB stanowi kwintesencję jej postawy, którą znamy z forum. Wszędzie gdzie się da musi się wtrącić i wylać nieco żółci. To samo na FB. Wystarczy spojrzeć na stronę SMMW - - mimo, że nikt nie prosi Pani radnej o komentarz - musi się wtrącić i być w kontrze, musi komuś "dowalić".
Dlatego teraz tak się złości, że wprowadzono na forum limity postów...

Panie Floyd, wolność wyrażania swoich poglądów jest prawem, o które poprzednie pokolenie walczyło w Polsce przez kilkadziesiąt lat. Od lewa do prawa. Od red. Michnika do ministra Macierewicza. Dlatego dla osób, które rozumieją jego wartość i szanują je limit postów na forum jest kuriozalny. Natomiast jeśli chodzi o strony na fb, nie znam procedury proszenia o komentarz. Zgodnie z prawem wolności wyrażania swoich poglądów, komentuję wszędzie tam, gdzie widzę taką potrzebę.

PS. Z góry przepraszam, że nie jestem w stanie prowadzić z Panami ewentualnej dalszej dyskusji w tej sprawie. Mam tyle ciekawych tematów do poruszenia, że musiałabym przekroczyć limit 3 wpisów dziennie. Co skutkowałoby kolejną blokadą na forum.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 13 lis 2017, 8:06

Przede wszystkim to dyskwalifikuje go to, że jest po złej stronie mocy :>

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 13 lis 2017, 0:33

KONSI pisze:
10 lis 2017, 19:52
Floyd , masz straszne poglądy :O czy uważasz że, tych zazwyczaj biedniejszych i gorzej wykształconych, która źródeł swoich niepowodzeń szuka poza sobą , powinno się wykluczać ze społeczeństwa ??? o niepełnosprawnych nie napiszę bo domyślam się ..... twoje poglądy są wg mnie zbierzne z polityką III Rzeszy brrr
Proszę czytać ze zrozumieniem i nie pisać bzdur, które nie mają nic wspólnego ani z moimi poglądami, ani z tym co napisałem. Poza tym pewnego rodzaju błędy ortograficzne nie powinny mieć miejsca na forum dla ludzi dorosłych. Przecież są słowniki internetowe - można sprawdzić.
Arktik pisze:
10 lis 2017, 23:19
Jestem przekonany, że Jan Śpiewak, znany działacz społeczny, zyskujący lawinowo popularność, głównie przez autentyczną walką z dziką reprywatyzacją, również będzie kandydatem na prezydenta i wg mnie to on zrobiłby najwięcej dla naszego miasta (...)
Nie wiem tylko, czy jest on wystarczająco przygotowany, czy ma jakieś zaplecze. Choć sprawdza się jako "czynnik społeczny" kontrolujący władzę, czy wspierający lokatorów, nie sądzę aby podołał obowiązkom prezydenta. Znam go raczej jako głośnego społecznika związanego ze sprawą reprywatyzacji i nic poza tym. Mogę się jednak mylić - dotychczas nie bardzo interesowałem się jego osobą.

Co do Jakiego i "unijnej szmaty" i "pedalskiej tęczy" - te określenia dyskwalifikują tego gościa.

minmaj
bywalec
bywalec

Post autor: minmaj » 12 lis 2017, 20:21

Mnie natomiast wystarczy "zupełnie przypadkowe" (palec mu się chyba omsknął) polubienie takiego oto wpisu: "Jest moc! I ani jednej unijnej szmaty, że o pedalskiej tęczy nie wspomnę. Brawo Wy! Duma" przez pana kandydata Jakiego. Wstyd :evil:

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 12 lis 2017, 17:47

mvoiture pisze:
12 lis 2017, 15:33
Od razu też zaznaczę, że Rafał Trzaskowski nie występuje w KRS.
wystarczy, że jest mocno POwiązany z HGW co, jak dla mnie, całkowicie dyskwalifikuje tego typka...

mvoiture
bywalec
bywalec

Post autor: mvoiture » 12 lis 2017, 15:33

To teraz popatrzmy co o potencjalnym kandydacie Jakim mówi KRS.

Patryk Jaki występuje w KRS wyłącznie jako wiceprezes zarządu krajowego Stowarzyszenia "Stop Korupcji". Co ciekawe stowarzyszenie to istnieje od 2004, Patryk Jaki jest z nim powiązany od lipca 2007r. Stowarzyszenie złożyło jedynie dwa sprawozdania finansowe - za 2015 i 2016r. Zgodnie z art. 77 pkt 2 ustawy o rachunkowości niesporządzenie sprawozdań finansowych jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności. Nieudostępnienie sporządzonego sprawozdania jest zaś przestępstwem z art. 79 pkt 4 ustawy o rachunkowości zagrożone karą grzywny lub ograniczenia wolności. Ale to na marginesie.

Poza tym Patryk Jaki nie pełnił ani nie pełni żadnych funkcji w organach podmiotów podlegających rejestracji w KRS.

Co innego jego koledzy z rzeczonego stowarzyszenia.

Sławomir Brzeziński, który jest sekretarzem generalnym stowarzyszenia, od maja 2016r. jest wiceprezesem zarządu spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. Jest to spółka zależna od spółki Grupa Azoty S.A., w której największym akcjonariuszem, posiadającym 33% akcji jest Skarb Państwa. Do tego 8,6% posiada TFI PZU S.A. co daje de facto kontrolę Skarbowi Państwa nad tą spółką.

Ta sama osoba jest członkiem rady nadzorczej PDH Polska S.A. w Policach (od października 2016r.). Jest to spółka w całości kontrolowana przez Grupę Azoty S.A.

Oliwier Kubicki, który jest prezesem zarządu krajowego stowarzyszenia od września 2016r. jest członkiem rady nadzorczej PZU Życie S.A.

Janusz Kowalski, członek krajowej komisji rewizyjnej stowarzyszenia jest od września 2017r. członkiem rady nadzorczej KGHM Polska Miedź S.A.

Niezależnie od KGHM zdążył już przejść ścieżkę kariery w kilku innych państwowych spółkach:
- członek rady nadzorczej Europolgaz S.A.
- wiceprezes zarządu PGNiG S.A.
- członek rady nadzorczej Gas-Trading S.A.

Interpretację powyższych danych pozostawiam każdemu chętnemu.

Od razu też zaznaczę, że Rafał Trzaskowski nie występuje w KRS.

baart
bywalec
bywalec

Post autor: baart » 11 lis 2017, 16:18

Jan Śpiewak ładnie krzyczy, ale pokłócił się z większością swoich zwolenników, a w tle są jeszcze niejasne rozliczenia finansowe - kilka osób z moich znajomych jest bardzo mocno rozczarowana..

trochę, jak u Kerna z krową autostradową - uwierzyła w swą wielką gwiazdę i postanowiła zostać pojazdem

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 11 lis 2017, 11:18

A moim zdaniem Śpiewak to nie śpiewak, tylko zwykły krzykacz i awanturnik (przypomnij sobie choćby akcję ze stroną internetową MJN). Podobnie jak Guział, choć ten przynajmniej doświadczony w samorządzie. Nikt bez poparcia w Radzie Miasta niewiele zdziała.

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 10 lis 2017, 23:19

Jestem przekonany, że Jan Śpiewak, znany działacz społeczny, zyskujący lawinowo popularność, głównie przez autentyczną walką z dziką reprywatyzacją, również będzie kandydatem na prezydenta i wg mnie to on zrobiłby najwięcej dla naszego miasta, tylko nie stoi za nim żadna duża partia polityczna, a może właśnie to będzie jego siłą, wszak warszawiacy są zmęczeni już rozrywaniem miasta przez główne ogólnokrajowe partie polityczne.

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 10 lis 2017, 19:52

Floyd , masz straszne poglądy :O czy uważasz że, tych zazwyczaj biedniejszych i gorzej wykształconych, która źródeł swoich niepowodzeń szuka poza sobą , powinno się wykluczać ze społeczeństwa ??? o niepełnosprawnych nie napiszę bo domyślam się ..... twoje poglądy są wg mnie zbierzne z polityką III Rzeszy brrr
KZ

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 10 lis 2017, 19:49

Nowoczesna wystawi Rabieja... A Biedroń na prezydenta Polski!

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 10 lis 2017, 18:12

Co do Trzaskowskiego młody, inteligentny i bardzo dobrze wykształcony facet. W dodatku kulturalny, w trakcie publicznych dyskusji nie ujada jak niektórzy spośród jego oponentów. Jest z Warszawy, więc odpada zapewne rozumie potrzeby tego miejsca, w przeciwieństwie do spadochroniarza z Opola, który swoją wiedzę czerpie z prac pseudo - komisji, której przewodniczy. Rzecz w tym, czy Trzaskowski ma pomysł na Warszawę. Mam nadzieję, że niedługo się o tym przekonamy.
Konkurencja z PIS może być groźna, choć trzeba mieć nadzieję, że jeśli wyniki wyborów nie zostaną "podkręcone" to raczej kandydat tej partii zostanie w tyle.
Jaki z pewnością trafia do tej części ludzi, zazwyczaj biedniejszych i gorzej wykształconych, która źródeł swoich niepowodzeń szuka poza sobą. To złodzieje, układ, komuniści są winni temu, że mam mało pieniędzy. A ile nakradli tam w ratuszu, o panie! Myślę, że dla większości Warszawiaków Jaki byłby nie do strawienia. Jest arogancki, niekompetentny, zbyt pewny siebie. Bardziej niż na wiceministra czy prezydenta stolicy pasuje jako lider narodowców czy kibiców na Legii (co może się podobać najmłodszym wyborcom, którzy zazwyczaj nie interesują się sprawami publicznymi i niewiele rozumieją, lecz kierują się emocjami). Myślę, że jego "dorobek" w komisji reprywatyzacyjnej to za mało. Zbyt wielu rozsądnych ludzi mieszka w stolicy.
Karczewski z kolei, mając za sobą - jak każdy z PISu - elektorat skrajny, kiboli, czy narodowców, może namieszać wśród lepiej wykształconych ludzi. Jest kulturalny, na tle partyjnych kolegów jawi się jako gość z innej planety. Ma gadane - mówi jak Kwaśniewski - dużo, poprawnie językowo, uśmiecha się. To, że zazwyczaj mówi o niczym, dla wielu nie ma znaczenia. W sumie myślę, że jest to groźniejszy kandydat od Jakiego. Elektorat PiSu weźmie każdy z nich, ale Karczewski może sięgnąć także po ludzi wykształconych o poglądach centrowych.
Ciekawy jestem, czy środowiska lokalne wystawią jakiegoś kandydata.
Co zrobi Nowoczesna? Gdyby wystawiła Gasiuk- Pihowicz to Trzaskowski miałby problem.
No i co z lewicą? Biedroń nie opuści Słupska, a może szkoda.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 10 lis 2017, 17:13

Mam nadzieję, że Streżyńska na takie pocieszenie nie pójdzie. I nie dlatego że i tak pewnie nie miałaby szans. To raczej nie jej bajka...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Samorząd Dzielnicy i Miasta”