Praca Urzędu / Biura Rady Dzielnicy

Sesje Rady Dzielnicy, ew. Miasta, posiedzenia komisji etc.
Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Re: Praca Urzędu / Biura Rady Dzielnicy

Post autor: yav » 08 lut 2018, 8:08

J.Szubińska-Piszczek pisze:
08 lut 2018, 7:16
Zastanawiam się, dlaczego dzieci, które uczęszczają do szkół w Wilanowie nie mogą pójść na wycieczki szkolne opłacone z budżetu dzielnicy tylko dlatego, że niektórzy rodzice posłali swoje dzieci do innych szkół. Co Państwo sadzą na ten temat?
Na pewno ci rodzice posłali swoje dzieci do innych dzielnic dobrowolnie :evil:

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Praca Urzędu / Biura Rady Dzielnicy

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 lut 2018, 7:16

Tak jak przypuszczałam to nie mogło się udać (oczywiście z mojego punktu widzenia). Byłam na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej dosłownie 5 minut, ponieważ zostałam wezwana na spotkanie ds. BP. Przedstawiciele mieszkańców Miasteczka Wilanów (SMMW, Fundacja Nasze Miasteczko, Miasteczko Przyjazne) mieli zastrzeżenia do moich 7 z 13 zgłoszonych projektów. Najwięcej kontrowersji budziły 4 takie same projekty złożone we wszystkich obszarach pn. Varsavianistyczne wycieczki szkolne. Podobno nie spełniają warunku ogólnodostępności, ponieważ nie mogą wziąć w nich udziału dzieci uczęszczające do szkół poza naszą dzielnicą. Zastanawiam się, dlaczego dzieci, które uczęszczają do szkół w Wilanowie nie mogą pójść na wycieczki szkolne opłacone z budżetu dzielnicy tylko dlatego, że niektórzy rodzice posłali swoje dzieci do innych szkół. Co Państwo sadzą na ten temat?
PS. Podobno 3 z 5 naszych skarg na Zarząd Dzielnicy zostały uznane za bezzasadne. Nie jesteśmy zdziwieni tą decyzją komisji. To oznacza m.in. że radni-członkowie Komisji Rewizyjnej uznają odpowiedzi Zarządu Dzielnicy za satysfakcjonujące. Z niecierpliwością czekamy na uzasadnienia.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Praca Urzędu / Biura Rady Dzielnicy

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 lut 2018, 10:50

Taka sytuacja z dzisiaj. O godz. 17:00 odbędą się: posiedzenie Komisji Rewizyjnej i spotkanie Zespołu ds. Budżetu Partycypacyjnego. Posiedzenie Komisji Rewizyjnej dotyczy 3 skarg Klubu Radnych PiS na Zarząd Dzielnicy. Spotkanie Zespołu ds. BP dotyczy ogólnodostępności projektów. Klub Radnych PiS zgłosił 23 projekty. Na posiedzenie Komisji Rewizyjnej radne PiS nie dostały zaproszenia, nie ma informacji na stronie Urzędu Dzielnicy. Na spotkanie Zespołu ds. BP radne PiS też nie zostały zaproszone, informacja o spotkaniu jest na stronie Urzędu Dzielnicy w zakładce, więc trzeba się wyjątkowo interesować i ciągle zaglądać. Radna Sylwia Wachowska (Niezależna) jest członkiem KR i Zespołu ds. BP. Będzie musiała się dziś rozerwać? O porządek obrad Komisji Rewizyjnej musiałam poprosić przewodniczącego sms-owo, bo Biuro Rady jest dziś nieczynne(!). W takich warunkach nie da się normalnie pracować.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2018, 10:53 przez yav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: za dużo wielkich liter

ODPOWIEDZ

Wróć do „Samorząd Dzielnicy i Miasta”