Znalezione wyniki: 4702

autor: J.Szubińska-Piszczek
wczoraj, 13:27
Forum: Samorząd Dzielnicy i Miasta
Temat: Skargi na Zarząd Dzielnicy Wilanów
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 274

Re: Skargi na Zarząd Dzielnicy Wilanów

SKARGA NA ZARZĄD DZIELNICY WILANÓW Radne Prawa i Sprawiedliwości złożyły skargę na Zarząd Dzielnicy Wilanów w związku z brakiem merytorycznych odpowiedzi na nasze interpelacje. Komisja Rewizyjna uznała ją za bezzasadną. Oto nasza skarga i uzasadnienie Komisji Rewizyjnej, której przewodniczy radny To...
18 lut 2018, 16:19

Re: Skargi na Zarząd Dzielnicy Wilanów

SKARGA NA NIEGOSPODARNOŚĆ ZARZĄDU DZIELNICY Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość zgłosił niegospodarność Zarządu Dzielnicy do Regionalnej Izby Obrachunkowej w związku z przeprowadzeniem konsultacji dotyczących prywatnego terenu. RIO skierowało naszą skargę do rozpatrzenia przez Komisję Rewizyjną Rady...
18 lut 2018, 11:14
Forum: Budżet partycypacyjny
Temat: Budżet Partycypacyjny 2019
Odpowiedzi: 41
Odsłony: 5661

Re: Budżet Partycypacyjny 2019

Chciałabym poinformować, że w dniach 26 i 28 lutego oraz 5 i 7 marca odbędą się prezentacje projektów w Budżecie Partycypacyjnym 2019. Miejsce: Urząd Dzielnicy Wilanów, ul. Klimczaka 2, sala widowiskowa na parterze. 26 lutego godz. 17:00 – 20:00 OBSZAR I Wilanów Wysoki, Wilanów Niski zachodni – wszy...
18 lut 2018, 9:33

Skargi na Zarząd Dzielnicy Wilanów

SKARGA NA NIEGOSPODARNOŚĆ ZARZĄDU DZIELNICY Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość zgłosił niegospodarność Zarządu Dzielnicy do Regionalnej Izby Obrachunkowej w związku z wytypowaniem do utwardzenia przez Zakład Remontów i Konserwacji Dróg ul. Ruczaj, de facto drogę wśród pól, w której nie ma żadnych m...
16 lut 2018, 15:08
Forum: Inwestycje
Temat: Przywrócenia środków
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 263

Przywrócenia środków

Na lutowej Sesji radni będą mieli do czynienia z nowym zjawiskiem w tej kadencji Rady, z tzw. przywróceniami środków, które przepadły, ponieważ nie zostały wydane w zeszłym roku: 15 mln budowa szkoły w Miasteczku Wilanów 6 mln zakup terenu pod park przy Ratuszu 189 tys. różne inwestycje (przebudowa ...
15 lut 2018, 21:46
Forum: Inwestycje
Temat: Remont zabytkowego budynku dawnej kolejki wilanowskiej
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 6015

Re: Remont zabytkowego budynku dawnej kolejki wilanowskiej

Chciałabym poinformować, że na lutowej Sesji Zarząd Dzielnicy zawnioskuje w końcu o środki na remont zabytkowego budynku dawnej kolejki wilanowskiej. Lepiej późno niż wcale. Pierwszą interpelację w tej sprawie nasz klub złożył w lutym 2015 roku. W ciągu tych 3 lat napisałam jeszcze 9 interpelacji.
15 lut 2018, 21:04
Forum: Rekreacja i zieleń publiczna
Temat: Park przy Ratuszu
Odpowiedzi: 203
Odsłony: 30848

Re: Park przy Ratuszu

Projekt zagospodarowania Osi Królewskiej nie został dziś zaprezentowany na posiedzeniu Komisji Środowiska. Podobno Urząd nie jest jeszcze gotowy.
14 lut 2018, 7:44
Forum: Kultura, sport i edukacja
Temat: Rozbudowa szkoły przy ul. św. U. Ledóchowskiej
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2241

Re: Rozbudowa szkoły przy ul. św. U. Ledóchowskiej

Poprosiłam Zarząd Dzielnicy w interpelacji o harmonogram prac budowlanych, aby rodzice mogli śledzić terminowość realizacji poszczególnych etapów rozbudowy szkoły. Otrzymałam taką odpowiedź:
12 lut 2018, 12:50
Forum: Rzeczypospolitej 33 (d.Sawa Wilanów)
Temat: Wycinka drzew na łące
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 876

Re: Wycinka drzew na łące

Tak jak obiecałam złożyłam dziś w tej sprawie interpelację. Zapytałam o legalność wycinki i ewentualną inwestycję.
10 lut 2018, 14:15
Forum: Rzeczypospolitej 33 (d.Sawa Wilanów)
Temat: Wycinka drzew na łące
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 876

Re: Wycinka drzew na łące

Złożę w tej sprawie interpelację.
10 lut 2018, 9:00
Temat: Nowy park w Wilanowie
Odpowiedzi: 176
Odsłony: 17459

Re: Nowy park w Wilanowie

W tym przypadku reprezentujecie moim zdaniem garstke vs większość. Nas nie interesuje, ile jest osób po każdej stronie barykady. Nas interesuje, kto jest krzywdzony. Tak było w przypadku Lake Parku, tak jest i teraz. Jeśli Państwo będziecie krzywdzeni, staniemy po Waszej stronie. Tak było w przypad...
09 lut 2018, 21:49

Ad 1. Według mojej wiedzy Nowoczesna nie istnieje w samorządach. Nie znam stanowiska ursynowskiego Klubu Radnych PiS. Ale to nie ma znaczenia. My reprezentujemy mieszkańców dzielnicy Wilanów. Ad. 2. Według mojej wiedzy w przypadku wzrostu wartości gruntu w wyniku zmiany planu właściciel płaci tzw. r...
09 lut 2018, 20:38

Mój projekt do Budżetu Partycypacyjnego to niezależna inicjatywa. W części pokrywa się z zamiarem planistów miejskich odnośnie powstania dużego parku miejskiego Proszę nie wprowadzać forumowiczów w błąd. Park miejski w Miasteczku Wilanów za 120 mln jest pomysłem Zarządu Dzielnicy. Właściciele dział...
08 lut 2018, 17:20
Forum: Budżet partycypacyjny
Temat: Budżet Partycypacyjny 2019
Odpowiedzi: 41
Odsłony: 5661

Re: Budżet Partycypacyjny 2019

Chciałabym poinformować, że w wyniku wczorajszego spotkania Zespołu ds. BP postanowiłam skorygować: - 4 takie same projekty złożone we wszystkich obszarach pn. "Varsavianistyczne wycieczki szkolne" w taki sposób, aby spełniały warunek ogólnodostępności - projekt pn. "Wstęp do Parku Wilanowskiego dla...
08 lut 2018, 7:16
Temat: Praca Urzędu / Biura Rady Dzielnicy
Odsłony: 308

Re: Praca Urzędu / Biura Rady Dzielnicy

Tak jak przypuszczałam to nie mogło się udać (oczywiście z mojego punktu widzenia). Byłam na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej dosłownie 5 minut, ponieważ zostałam wezwana na spotkanie ds. BP. Przedstawiciele mieszkańców Miasteczka Wilanów (SMMW, Fundacja Nasze Miasteczko, Miasteczko Przyjazne) mieli z...

Wyszukiwanie zaawansowane