Znalezione wyniki: 4572

autor: J.Szubińska-Piszczek
dzisiaj, 8:59
Forum: Kultura, sport i edukacja
Temat: Nowe filie CKW
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1140

Re: Nowe filie CKW

Przewodniczący zorganizował w końcu wyjazdowe posiedzenie Komisji Kultury w nowych filiach CKW i Biblioteki Wilanowskiej (dziękuję Piotrze). Duże wrażenie robią półki na książki w kształcie słowa „Radosna” w filii biblioteki w Wilanowie Wysokim. Szkoda, że nie pomyślano w niej o antresoli, na co poz...
dzisiaj, 8:45
Forum: Infrastruktura drogowa
Temat: Południowa Obwodnica Warszawy (Trasa S2)
Odpowiedzi: 982
Odsłony: 178818

Re: Południowa Obwodnica Warszawy (Trasa S2)

Otrzymałam odpowiedź na mój wniosek o dostęp do informacji publicznej w sprawie ekranów wzdłuż POW na odcinku wzdłuż Miasteczka Wilanów. Wynika z niego, że RDOŚ dodał 1 ekran przy wylocie z tunelu od strony Miasteczka oraz okładziny akustyczne po obu stronach wylotu. Czekamy na decyzję Wojewody.
dzisiaj, 7:20
Temat: ul. Branickiego
Odpowiedzi: 886
Odsłony: 133586

Re: ul. Branickiego

J.Szubińska-Piszczek pisze:
17 maja 2017, 12:34
karadzi pisze:Nie cieszę się aż tak z deklaracji budowy sygnalizacji przy ścieżce...
A ja się cieszę.

Chciałabym poinformować, że jest duża szansa na poprawę bezpieczeństwa na ścieżce rowerowej na skrzyżowaniu ulic Przyczółkowej i Branickiego. Odpowiedź na moją interpelację:
wczoraj, 16:11
Forum: Budżet partycypacyjny
Temat: BUDŻET PARTYCYPACYJNY 2019
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 485

Re: BUDŻET PARTYCYPACYJNY 2019

Dzielnica została podzielona - szczegóły w załączniku. Szkoda, że Zarząd Dzielnicy zignorował mój głos. Rozumiem, że obszar ogólnodzielnicowy w poprzedniej edycji Budżetu Partycypacyjnego na moją prośbę był wypadkiem przy pracy. Przypominam, że cieszył się największą popularnością wśród mieszkańców....
wczoraj, 7:37
Forum: Samorząd Dzielnicy i Miasta
Temat: Stanowiska Rady
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 211

Re: Stanowiska Rady

W sprawie szpitala uchwałę podjęła komisja wlasciwa do spraw zdrowia. Teraz los sprawy w rękach NFZ. Grupa mieszkańców Ursynowa, Wilanowa i Piaseczna pracuje nad tematem, szukając argumentów do zmiany decyzji. Nie składamy broni, ale na dziś kolejna uchwała - tym bardziej w zaproponowanym brzmieniu...
wczoraj, 7:31
Forum: Inwestycje
Temat: Inwestycje 2017
Odpowiedzi: 52
Odsłony: 6976

Re: Inwestycje 2017

Tom pisze:
23 lis 2017, 11:34
Może uda się więc pozyskać w tym roku działkę. Obym się nie mylił.

Jeśli masz pewne informacje, to złóż interpelację w tej sprawie. Będziesz miał sukces. Tak jak ostatnio dwójka radnych w sprawie filii CKW na Zawadach.
23 lis 2017, 16:31
Temat: Sejmu Czteroletniego i Ledochowskiej
Odpowiedzi: 54
Odsłony: 5996

Re: Sejmu Czteroletniego i Ledochowskiej

Skoro urzędnikom się nie chce, to może radni, "załatwią" ze ŚOB otwarcie dużego i wiecznie pustego parkingu dla męczących się parafian? Mój czwarty wpis w dniu dzisiejszym (sprawa ważna!): Nie pisze Pan chyba o sobie, bo w innym wątku naśmiewał się Pan z katolickiego Podkarpacia. Bł. ks. Jerzy mówi...
23 lis 2017, 7:15
Temat: Wybory samorządowe 2018, kandydaci na prezydenta Warszawy
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 2724

Re: Wybory samorządowe 2018, kandydaci na prezydenta Warszawy

W czasach gdy walczono o wolność słowa, nie były znane pojęcia takie jak trolling, spamming, stalking i im podobne, a dyskusje prowadziło się osobiście, nie na odległość. To sprzyjało normalniejszej i bardziej kulturalnej atmosferze (choć nierzadko gorącej). Zakładam, że pojęcia troll, spammer, sta...
23 lis 2017, 7:06
Forum: Inwestycje
Temat: Inwestycje 2017
Odpowiedzi: 52
Odsłony: 6976

Re: Inwestycje 2017

Chciałabym poinformować, że za tydzień na Sesji tegoroczny budżet inwestycyjny dzielnicy zmniejszy się o kolejne 26 mln. Przypominam, że we wrześniu zmniejszył się o 9 mln. Oto główne przesunięcia na 2018 rok na listopadowej Sesji: - Przebudowa ul. Uprawnej (4 mln) - Budowa ul. Nowokabackiej (3,2 ml...
23 lis 2017, 7:01
Temat: Stanowiska Rady
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 211

Stanowiska Rady

Chciałabym poinformować, że przewodniczący Rady Hubert Królak nie wprowadził na listopadową Sesję dwóch Stanowisk zgłoszonych przez Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość: 1) w sprawie oddziału pediatrycznego w Szpitalu Południowym Rada Dzielnicy Ursynów podjęła takie Stanowisko w październiku JEDNOGŁO...
22 lis 2017, 7:49
Temat: Wybory samorządowe 2018, kandydaci na prezydenta Warszawy
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 2724

Re: Wybory samorządowe 2018, kandydaci na prezydenta Warszawy

Jaki? To ten dresiarz z Opola, słoik z Miasteczka Wilanów? Moim zdaniem minister Jaki nie jest w na tym zdjęciu w dresie. Po pierwsze, dres jest kompletem: bluza i spodnie powinny być w tym samym kolorze. Po drugie, to nie jest bluza, ale kurtka. Załóżmy teoretycznie, że to jest dres. Yav, może Pan...
22 lis 2017, 7:38
Temat: Skrzyżowanie Al. Wilanowskiej z Al. Rzeczypospolitej
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 459

Skrzyżowanie Al. Wilanowskiej z Al. Rzeczypospolitej

Chciałabym poinformować, że mija dziś równo rok od podjęcia uchwały Komisji Inwestycji i Infrastruktury w sprawie poprawy organizacji ruchu w rejonie Al. Wilanowskiej i Al. Rzeczypospolitej. W związku z tym poprosiłam przewodniczącego tej komisji o uzyskanie informacji, czy i ewentualnie kiedy ZDM p...
22 lis 2017, 7:32
Temat: Ciszewskiego bis
Odpowiedzi: 175
Odsłony: 23586

Re: Ciszewskiego bis

Widzę, że nikt nie poinformował Państwa o posiedzeniu komisji ws. budowy Ciszewskiego-bis podczas mojej blokady na forum. W związku z tym nie przybył żaden mieszkaniec. Przekazuję informacje z tego posiedzenia: - nie przybył również przedstawiciel inwestora czyli ZMID (nie wiem, czy w ogóle był zapr...
21 lis 2017, 16:21
Forum: Komunikacja publiczna
Temat: Komunikacja miejska na Nowokabackiej
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 5199

Re: Komunikacja miejska na Nowokabackiej

Wychodzi na to, że sens ma konstruktywna presja, a nie biadolenie... ;) Możesz wyjaśnić, co miałeś na myśli. Czyżby jedno zdanie burmistrza Rakowskiego w GW to konstruktywna presja, a: - moje pismo do ZTM w 2016 roku - mój artykuł w „Południu” - Stanowisko Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość w spr...
21 lis 2017, 15:52
Temat: Spotkanie Komisji Rady z Zarządem Dróg Miejskich
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 400

Re: Spotkanie Komisji Rady z Zarządem Dróg Miejskich

Lista zaniechań ZDM w Wilanowie: PS. Powinien być jeszcze jeden (mój) postulat: Budowa chodnika przy ul. Branickiego wzdłuż os. Brzozowy Zakątek w celu poprawy bezpieczeństwa dzieci w drodze do/ze szkoły przy ul. św. U. Ledóchowskiej. Niestety, pani przewodnicząca go „przeoczyła”. Złożyłam więc w te...

Wyszukiwanie zaawansowane