Znalezione wyniki: 74

autor: Allesandro
19 wrz 2017, 13:56
Forum: Kultura, sport i edukacja
Temat: Reforma edukacji
Odpowiedzi: 346
Odsłony: 24507

Re: Reforma edukacji

Oj, konieczna jest reforma edukacji! Skoro takie posty się ukazują zaś ich autorzy znają historię współczesną tylko z lekcji w szkołach, to najlepszy argument za zmianami. A już zapomnieliście, jak jeszcze kilka miesięcy temu był wielki krzyk, protesty i manifestacje, ilu to nauczycieli straci pracę...
16 wrz 2017, 17:04
Forum: Inwestycje
Temat: Inwestycje 2017
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 6103

Re: INWESTYCJE 2017

Mam taką utopijną wizję: Otóż wielu mieszkańców Wilanowa ma wiedzę i umiejętności do sprawowania różnych funkcji. Powołałbym komisję weryfikacyjną i ogłosił bezpartyjny konkurs na stanowiska w UD. Aby każdy miał szansę. Czas określony np. 1 rok. Potem ocena i decyzja co dalej. Obecni krzykacze i pop...
15 wrz 2017, 19:16
Forum: Kultura, sport i edukacja
Temat: Reforma edukacji
Odpowiedzi: 346
Odsłony: 24507

Re: Reforma edukacji

Żenada. Poziom wpisów na tym forum odpowiada poziomowi osiągniętego przez ich autorów poziomu wiedzy i rozwoju inteligencji. Potwierdza to tylko pilną konieczność zmiany systemu edukacji. Nie popieram powrotu dłuższych podstawówek, ale jestem za likwidacją gimnazjów w obecnej formie. Moje dzieci już...
15 wrz 2017, 19:04
Forum: Inwestycje
Temat: Inwestycje 2017
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 6103

Re: INWESTYCJE 2017

Czy czytając ostatnie wpisy nt. wykonania budżetu nie nasuwa się Wam myśl o konieczności wymiany ekipy rządzącej Wilanowem? Nie sugeruję kogo wymienić ani na kogo. Po prostu wszystkich! Na lepszych.
03 sie 2017, 20:38
Forum: Infrastruktura drogowa
Temat: Ciszewskiego bis
Odpowiedzi: 172
Odsłony: 20728

Re: Ciszewskiego bis

Czytam te Wasze "mądrości" i uśmiecham się pod nosem. Jakież to polskie! Nowa ulica? droga? autostrada? TAK!!! Ale daleko ode mnie. Ma być dla mnie wygodnie, ale najlepiej pod oknem sąsiada. Nikt z tej części MW nie protestuje w sprawie Nowokabackiej - bo jest daleko i nie słychać, nie hałasuje, nie...
28 cze 2017, 11:53
Forum: Pogadanki i pogaduchy
Temat: wizyta duszpasterska
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 2606

Re: wizyta duszpasterska

Zdecydowanie zgadzam się z opinią YOGItheBEAR. Bierute widocznie jest jednym z tych, który wolałby spotkać się z muezinem. Zawsze to coś nowego a i wybór drogi życia potem będzie łatwiejszy, z góry ustalony. Do tego prowadzi zaprzeczanie kultury i tradycji własnego kraju (narodu). Opinie wyrażane w ...
09 maja 2017, 19:31
Forum: Funkcjonowanie serwisu
Temat: Funkcje serwisu
Odpowiedzi: 73
Odsłony: 12535

Re: Funkcje serwisu

Popieram. Moderatorzy pilnują, aby nie pojawiły się wpisy inne, niż "zgodne z jedyną słuszną linią". Dlatego to forum mocno traci na popularności a dyskusje prowadzi kilku stałych forumowiczów. Wszyscy inni skutecznie są eliminowani. Proponuję napisać to np. tutaj: http://e-wilanow.pl/forum/funkcjo...
09 maja 2017, 18:57
Forum: Komunikacja publiczna
Temat: Buspas w Al. Wilanowskiej
Odpowiedzi: 281
Odsłony: 37308

Re: Buspas w Al. Wilanowskiej

Ja mam inne pytanie: Otóż wyobraźcie sobie, że nie wszyscy jeżdżący Al. Wilanowską mieszkają w Miasteczku Wilanów. Naprawdę!!! Optymistycznie mogą oni dojeżdżać do Wilanowa, zostawiać samochód i przesiadać się do komunikacji miejskiej. Idylla...! no prawie, albowiem jest kłopot: w Wilanowie nie ma g...
13 kwie 2017, 19:28
Forum: Miasto żyje...
Temat: Dowod osobisty - rzeczywiste terminy
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 698

Re: Dowod osobisty - rzeczywiste terminy

Wniosek złożony 4 kwietnia, dowód odebrany 10 kwietnia.
Tyle, że teraz trzeba nosić dwa dokumenty zamiast jednego: dowód osobisty i zaświadczenie o zameldowaniu (osobno).
13 kwie 2017, 19:24
Temat: Likwidacja barier architektonicznych
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 1387

Re: Likwidacja barier architektonicznych

Zapewne ustawionych będzie wiele nowych słupków wzdłuż ulic i krawężników a nawet w poprzek (jak przed cmentarzem wilanowskim). Czy ktokolwiek przejechał tam samochodem przez pasy? Co najwyżej pod bramę cmentarną samochód z kwiatami w czasie pogrzebu. Bogatą mamy dzielnicę, ale głupków dysponujących...
08 mar 2017, 21:26
Forum: Rekreacja i zieleń publiczna
Temat: BRUTALNA WYCINKA DRZEW
Odpowiedzi: 290
Odsłony: 26677

Re: BRUTALNA WYCINKA DRZEW

Ciekawe, czemu forumowicze oskarżają jakąś partię (nie istotne którą) a nie tych, którzy te drzewa wycinają?
08 mar 2017, 10:11
Forum: Zawady i Kępa Zawadowska
Temat: Zakup mieszkania ul. Syta 181 (przy torach i oczyszczalni)
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 3343

Re: Zakup mieszkania ul. Syta 181 (przy torach i oczyszczalni)

Witam, mieszkam na tym terenie zapewne znacznie dłużej niż większość z Was, więc pozwalam sobie na własny komentarz. Pył i kurz na samochodach: tak, w latach '80 (od kiedy mieszkam) do końca '90 to był duży problem. Pył pokrywał wszystko a pochodził głównie z popiołu przewożonego na wysypisko. Jak b...
28 lut 2017, 23:29
Forum: Pogadanki i pogaduchy
Temat: Wilanów wczoraj i dziś
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 7045

Re: Wilanów wczoraj i dziś

Wspaniały temat, oglądam zawsze chętnie stare fotografie, filmy i wszystko, co się da. Gratuluję pomysłu i chęci do prezentacji odrobiny historii. Czy zwróciliście uwagę na flagi powiewające nad tramwajem? Tak, tak... rosyjskie. To w końcu było w czasach zaborów, Polski jako takiej nie było. Pytanie...
27 gru 2016, 18:25
Forum: Zawady i Kępa Zawadowska
Temat: API Market zamiast ALMY
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 6591

Re: API Market zamiast ALMY

Takie posty jak ten Allesandro powodują u mnie tylko uśmiech :). Od lat kupuję również w Biedronce i porównując do takiej Almy nie miałem problemu ani z jakością towaru, ani jego cen. Cieszę się, że chociaż u jednego forumowicza z tych kilku (sic!) jeszcze aktywnych wywołałem uśmiech. Ale 'aldiss' ...
23 gru 2016, 18:13
Temat: Parkowanie w MW
Odpowiedzi: 465
Odsłony: 60094

Re: Parkowanie w MW

Do roter6: daj dobry przykład i sprzedaj wszystkie swoje samochody. Odetchnij przynajmniej rok i wtedy wróć do dyskusji.

Wyszukiwanie zaawansowane