Znalezione wyniki: 90

autor: Allesandro
08 sty 2018, 16:37
Forum: Ostoja Wilanów
Temat: Dmuchawy do liści
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 1069

Re: Dmuchawy do liści

Ja bym poszedł krok dalej. Smog, złe powietrze, hałas - to wszystko problemy miast małych i dużych. Rozwiązanie jest więc proste: zlikwidować samochody w miastach. Niech pozostaną elektryczne autobusy i małe busiki do zaopatrzenia sklepów. Reszta won! I po temacie... A tak poza tym: czy ktoś realnie...
27 gru 2017, 16:22
Forum: Komunikacja publiczna
Temat: Buspas w Al. Wilanowskiej
Odpowiedzi: 344
Odsłony: 47544

Re: Buspas w Al. Wilanowskiej

Wszyscy cieszymy się, że mamy (przynajmniej jedną) tak aktywną Radną :-) Pytanie skierowane zostało do Pani tylko dlatego, że optuje Pani energicznie za utworzeniem buspasa w Al. Wilanowskiej, gdzie nie ma do tego żadnych warunków technicznych. To tak, jak wiele dotychczasowych rozwiązań, gdzie wyda...
19 gru 2017, 18:21

Jeśli chodzi o szkoły w dawnych czasach, to mnie nigdy żaden z rodziców do szkoły nie odprowadzał o wożeniu nie wspominając. A dojeżdżałem do podstawówki 2 autobusami i tramwajem. Pytanie do Pani Radnej: dojeżdżam samochodem np. z Okrzeszyna (czy innych okolic, ale to Warszawa, gdzie płacę podatki)....
19 gru 2017, 18:14

Ciekawe, że zarówno poprzednia władza jak i jej dzisiejsi zwolennicy powtarzają jak mantrę: nie da się, nie ma z czego, skąd na to wziąć itd itp. Obecny rząd (nie jestem jego zwolennikiem) pokazał jednak, że można. Może jakby zmienić władze w Warszawie, też by się dało? Wpisy nie na temat powędrowa...
19 gru 2017, 18:02
Forum: Handel i usługi
Temat: Parking podziemny Royal Wilanów - dużo wyższa opłata
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 1905

Re: Parking podziemny Royal Wilanów - dużo wyższa opłata

Celem wyjaśnienia: po próbie załatwienia sprawy z obsługą (nieudanej) udałem się do recepcji Medicover. Tam teraz wpisują numery do systemu. Poprosiłem o wpis właściwego i...wyjechałem nie wczytując karty przed szlabanem.
18 gru 2017, 16:56

Ciekawe, że zarówno poprzednia władza jak i jej dzisiejsi zwolennicy powtarzają jak mantrę: nie da się, nie ma z czego, skąd na to wziąć itd itp. Obecny rząd (nie jestem jego zwolennikiem) pokazał jednak, że można. Może jakby zmienić władze w Warszawie, też by się dało? Wpisy nie na temat powędrował...
18 gru 2017, 16:51
Forum: Handel i usługi
Temat: Parking podziemny Royal Wilanów - dużo wyższa opłata
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 1905

Re: Parking podziemny Royal Wilanów - dużo wyższa opłata

W sobotę byłem w Centrum Medicover w RW. Wjeżdżając na parking pobrałem bilet i pojechałem dalej. Nie zwróciłem uwagi, że kamera/system/nie wiem co - zeskanowało błędny numer mojego samochodu. Zamiast T było 7. Problem zaczął się przy wyjeździe, bo... nie mam biletu wjazdowego. Awantura ze strony ob...
16 gru 2017, 14:00

Jeśli słuchacie czasem radia (nie wiem które, ale nie "jedyne słuszne") to podali ciekawą informację. Nie pamiętam skąd, ale chyba Szczecin (Pomorze). Otóż na dojazdowej do miasta ulicy były korki i wytyczono bus-pas. Korki jeszcze większe a dodatkowo rozpoczął się remont. Prezydent czy wojewoda zad...
13 gru 2017, 16:20
Forum: Infrastruktura drogowa
Temat: Przebudowy i remonty ulic w Wilanowie
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 10791

Re: Przebudowy i remonty ulic w Wilanowie

Nawet najgłupsze decyzje da się logicznie uzasadnić. Albo tak, aby wyglądało to na logiczne uzasadnienie. Przykłady można mnożyć. Jest przecież osoba znana z MW, niejaki P. Puchalski. Może zapytanie skierować do niego?
13 gru 2017, 16:16
Temat: Latarnie czy iluminacja świąteczna?
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 3528

Re: Latarnie czy iluminacja świąteczna?

No i doigraliśmy się: dziś wieszają iluminację wzdłuż Przyczółkowej. Oj, będzie się działo...
28 lis 2017, 17:25
Temat: ul. Klimczaka
Odpowiedzi: 841
Odsłony: 93507

Re: ul. Klimczaka

A są jakieś pomysły na przyszłość odnośnie rozwiązania umożliwiającego skręt w lewo w Przyczółkową (w stronę centrum) z Klimczaka? Jak zostanie rozwiązany przejazd przez ścieżkę rowerową? Będą jakieś światła? Patrząc na odległość od świateł w Wilanowie i układ ulicy w stronę centrum, pozostaje chyb...
28 lis 2017, 17:23
Forum: Zawady i Kępa Zawadowska
Temat: Przebudowa Jarej od Bruzdowej do Wału
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2493

Re: Przebudowa Jarej od Bruzdowej do Wału

Czy ktoś dysponuje wiedzą? Zdaje się, że remont Jarej na odc Bruzdowa - Wał Zawadowski miał trwać do 15 listopada a potem jeszcze miał być zrobiony fragment chodnika na Bruzdowej od Jarej do Cichej Doliny. Patrząc na postęp prac, Jara optymistycznie będzie gotowa na koniec roku a o chodniku należy z...
28 lis 2017, 17:06
Temat: Skrzyżowanie Al. Wilanowskiej z Al. Rzeczypospolitej
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 3416

Re: Skrzyżowanie Al. Wilanowskiej z Al. Rzeczypospolitej

Pimo pisze: Jest jeden wyjątek. Cofający się nie ma pierwszeństwa nigdy (nawet jeśli po drodze z pierwszeństwem), a kolizja dwóch cofających się jest winą obopólną. Wyjątek mocno dyskusyjny. Osobiście miałem taki przypadek w ub. roku. wyjeżdżałem z podporządkowanej i uderzył we mnie cofający główną ...
27 lis 2017, 13:07

To niestety jest dowód na "umiejętności" posiadane i prezentowane przez kierowców, mieszkańców MW. Wielu zapewne uczyło się w opisywanym tu Białymstoku i jego okolicach. Trudno o to winić ZDM, władze miasta czy dzielnicy. Może tak wspólnota MW zorganizuje kursy doszkalające? To byłoby coś. I obeszło...
24 lis 2017, 21:01

Chociaż czasem brakuje mi możliwości skrętu z Al. Wilanowskiej (kier. Dw. Poł) w RP, to powyższe uwagi uważam za bardzo logiczne i zasadne.

Wyszukiwanie zaawansowane