Znalezione wyniki: 351

autor: Arktik
wczoraj, 20:37
Forum: Samorząd Dzielnicy i Miasta
Temat: Wybory samorządowe 2018, kandydaci na prezydenta Warszawy
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 2414

Re: Wybory samorządowe 2018, kandydaci na prezydenta Warszawy

O tak, popieram ten limit :-) Jest znacznie spokojniej :-)
19 lis 2017, 23:52
Forum: Infrastruktura drogowa
Temat: Parkowanie przy Placu Miejskim (ul. Kieślowskiego)
Odpowiedzi: 136
Odsłony: 19876

Re: Parkowanie przy Placu Miejskim (ul. Kieślowskiego)

Dla komfortowego ruchu (mijania się dwóch wózków) wystarczy 2m (+1m przy drzwiach lokali). Ty tak na poważnie? A jak wózek pcha mąż z żoną i mają jeszcze dziecko idące obok? Mają iść gęsiego? ;-) Czy taki spacer byłby przyjemny? Jeśli chcemy zachęcać ludzi do spacerów i ożywić życie na ulicach, to ...
17 lis 2017, 23:53
Temat: ul. Korbońskiego/Rosnowskiego (tzw. "ul. Nowokabacka")
Odpowiedzi: 450
Odsłony: 68298

Re: ul. Korbońskiego/Rosnowskiego (tzw. "ul. Nowokabacka")

Popieram przedmówcę w całej rozciągłości. Miasto powinno promować i ułatwiać przede wszystkim transport publiczny, wiele osób z ulgą przesiadłoby się do zbiorkomu wiedząc, że dojadą nim szybciej i taniej. Kary za brak opłaty za parkowanie są śmiesznie niskie w porównaniu do kary za brak biletu! Zami...
17 lis 2017, 23:43

Zlikwidowano równoległe i w ich miejsce poszła trawa i drzewa. Ta decyzja była dla mnie ewidentnie zła ii bezsensowna znając problemy MW. Nie zapominaj, że zieleń w MW jest deficytowa i sprawia, że z kontaktem z nią żyje nam się lepiej, jesteśmy szczęśliwi. Nie można wszystkiego wybetonować! Mniej ...
16 lis 2017, 23:02

Ależ te miejsca parkingowe są (praktycznie w pobliżu każdego lokalu usługowego) ale problem jest taki, że nie ma systemu wymuszającego rotację, a miejsca, które powinny być dla klientów tychże sklepów czy gości mieszkańców są zaanektowane przez samochody mieszkańców.
13 lis 2017, 17:20
Temat: ul. Klimczaka
Odpowiedzi: 827
Odsłony: 83322

Re: ul. Klimczaka

Oby, a czy orientuje się Pan, czy podniesiono budżet na tę drogę? Inaczej nie ma szansy :-(
10 lis 2017, 23:19
Forum: Samorząd Dzielnicy i Miasta
Temat: Wybory samorządowe 2018, kandydaci na prezydenta Warszawy
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 2414

Re: Wybory samorządowe 2018, kandydaci na prezydenta Warszawy

Jestem przekonany, że Jan Śpiewak, znany działacz społeczny, zyskujący lawinowo popularność, głównie przez autentyczną walką z dziką reprywatyzacją, również będzie kandydatem na prezydenta i wg mnie to on zrobiłby najwięcej dla naszego miasta, tylko nie stoi za nim żadna duża partia polityczna, a mo...
10 lis 2017, 0:38

Do Remik: kto i gdzie niby ma zapewnić te miejsca parkingowe? Jeśli już to deweloper, a dlaczego tego nie zrobił? Odpowiedz sobie sam. Samochód to nie jedyny sposób poruszania się. Mam wymieniać pozostałe? Wjazd na Gieysztora słusznie został zablokowany od strony nowowyremontowanej Kieślowskiego pon...
19 paź 2017, 11:37
Forum: Kultura, sport i edukacja
Temat: Kolejna szkoła podstawowa w MW
Odpowiedzi: 92
Odsłony: 10059

Re: Kolejna szkoła podstawowa w MW

"Klasycznie" nie oznacza automatycznie "z rozsądkiem" to po pierwsze. Po drugie, jest takie powiedzenie, że jak się nie ma argumentów, to się zaczyna obrażać. Niestety, obawiam się, że można je odnieść do Ciebie. Nie pozdrawiam.
19 paź 2017, 0:20

Wiem, że ta niemiecka prywatna też jest ogrodzona, to oczywiste, pewnie była projektowana i zatwierdzana przez osoby myślące bardzo standardowo. Władze szkoły amerykańskiej postanowiły iść pod prąd i zrezygnować ze szpecącego płotu. To świadczy o ich odwadze, awangardzie i nietuzinkowym myśleniu.
15 paź 2017, 15:28

To nie jest istotne, istotne jest to, że jest wg mnie problem w mentalności społecznej związany z grodzeniem i przykład nowej szkoły jest jaskółką, która być może, mam nadzieję, spowoduje pewnie otrzeźwienie w społeczeństwie. Może color1 odniósłbyś się do meritum, co sądzisz, że szkoły powinny być g...
15 paź 2017, 14:05

Takie oto obrazki, dwie szkoły obok siebie, jedna państwowa darmowa, druga prywatna gdzie za naukę dziecka płaci się od 100 000 do 160 000 zł. za 1 rok! Moje pytanie jest następujące, dlaczego praktycznie wszystkie państwowe szkoły są grodzone płotami, czy na to są jakieś chore przepisy? Brawa dla A...
22 wrz 2017, 23:18
Temat: Latarnie czy iluminacja świąteczna?
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 2198

Re: Latarnie czy iluminacja świąteczna?

Też jestem zdania, że osoby stawiające sobie wille w szczerym polu powinny sobie zapewnić też infrastrukturę, a nie oczekiwać, że wszyscy podatnicy się na to zrzucą. Chcą mieć wieś, to niech mają, z całym inwentarzem ;-)
19 wrz 2017, 11:28
Forum: Miasto żyje...
Temat: Otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej
Odpowiedzi: 214
Odsłony: 23971

Re: Otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej

A mnie zastanawia dlaczego ŚOB nie weźmie kredytu bankowego na dokończenie tej inwestycji. Chyba jedna z najstarszych i najbogatszych instytucji na świecie z 2-tysiącletnią historią byłaby wiarygodna dla banków, z dobrą zdolnością kredytową? Może wreszcie ten bur**l na tyłach tej świątyni zostałby u...
12 wrz 2017, 0:20
Forum: Inwestycje
Temat: Inwestycje 2017
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 6597

Re: INWESTYCJE 2017

Czy to normalne? Brzmi szokująco nisko procent!!!

Wyszukiwanie zaawansowane