Znalezione wyniki: 537

autor: marlas
11 maja 2018, 6:50
Forum: Inwestycje
Temat: Plac między Sarmacką, Rycerstwa Polskiego a al. Wilanowską - działka Japończyka
Odpowiedzi: 169
Odsłony: 24494

Re: Plac między Sarmacką, Rycerstwa Polskiego a al. Wilanowską - działka Japończyka

majkeloski pisze:
10 maja 2018, 23:58
klondaik zrobił dokładnie to samo co Bi-Polska
To w La Lumiere też wliczono do terenów biologicznie czynnych miejską zieleń i "trawę" na dachach?
08 lut 2017, 11:30
Forum: Słoń a Sprawa Polska
Temat: Pobicia Polaków w Anglii vs. ataki w Polsce
Odpowiedzi: 98
Odsłony: 14525

Re: Pobicia Polaków w Anglii vs. ataki w Polsce

Pani Joanno. Przez Pani żenujące wpisy już dawno odechciało mi się brać udziału w dyskusjach na tym forum. Teraz powoli odechciewa mi się w ogóle tu zaglądać... Jeśli Pani celem jest zniechęcanie, to gratuluję skuteczności. Jeśli nie, proponuję chociaż przez chwilę pomyśleć przed zamieszczeniem każd...
18 sty 2017, 19:30
Forum: Zdrowie
Temat: Warszawa w smogu
Odpowiedzi: 128
Odsłony: 22226

Re: Warszawa w smogu

Ehh... jest w tym artykule sporo racji, ale głupot i dziwnych danych też nie brakuje. I tych już mi się nie chce prostować ;)
18 sty 2017, 18:46

Czepiłem się tych "detali", bo napisałeś tam parę bzdur.
Ale co do sedna się zgadzamy. Z tym że silnik Diesla jest nieoptymalny nie tyle do aut miejskich, co do jakichkolwiek aut używanych tylko w mieście.
18 sty 2017, 18:23

Ostatnie 20 lat to promocja "czyściutkich" diesli. Silniki diesla pojawiły się w tym czasie w samochodach klasy Fiat Panda, Peugot 105, VW Polo itp. Rozumiem, że to typowe "auta na długie przeloty". Diesle w autach miejskich pojawiły się na masową skalę na początku lat 80. (np. w Fiacie Uno, Peugeo...
17 sty 2017, 19:35

No i to nieprawda, że diesle nie lubią gwałtownego przyspieszania czy - tym bardziej - zwalniania. Tak samo jak nieprawdą jest to, że ktoś przez lata wmawiał ludziom, że diesle są idealne do używania na krótkich dystansach i na zimno (niby kto takie rzeczy wmawiał kierowcom?). Z nowoczesnymi dieslam...
17 sty 2017, 19:17

Moim zdaniem jeśli już jakieś auta powinny wylecieć z miast, to te, które nie spełniają odpowiednich norm. I to niekoniecznie tylko tych najnowszych. No i oczywiście te z wyciętymi filtrami. A do tego kontrole i zmiany w funkcjonowaniu Stacji Kontroli Pojazdów. No i litości - wypchnąć wszystkie pryw...
09 sty 2017, 19:53

Taa... głównym źródłem zanieczyszczeń są samochody... I dlatego problem smogu powraca co zimę, a rekordowy poziom był wczoraj, czyli w niedzielę, kiedy na drogach było prawie pusto. A co do sposobów walki ze smogiem, to mam wrażenie, że pomysł z darmową komunikacją się nie sprawdza. W Warszawie osta...
02 gru 2016, 15:20
Forum: Wspólnota mieszkaniowa D1/D2
Temat: Pająki
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1167

Re: Pająki

Miałem często problem z ośmionożnymi turystami w Royal Axis. Z tym że tam dostawały się do mieszkania raczej balkonem (pierwsze piętro) niż przez wentylację. Zresztą często latem widzę tam spore sztuki przy klatkach. Gadałem ze specem od nieproszonych gości i polecił mi dwie metody na pająki - spsik...
25 wrz 2016, 16:06
Forum: Ostoja Wilanów
Temat: Parkowanie na Ostoi...
Odpowiedzi: 1069
Odsłony: 166177

Re: Parkowanie na Ostoi...

Zresztą nie powinno tam być ani tych samochodów, ani tego przejścia. O ile nic się ostatnio nie zmieniło, cała Ostoja jest objęta strefą zamieszkania. A to oznacza, że na drodze pieszy ma zawsze pierwszeństwo przez pojazdem, a parkować można tylko w wyznaczonych miejscach. Bezmyślnie wyznaczając prz...
24 wrz 2016, 10:29
Temat: Ministerstwo Orderów Narodowych
Odpowiedzi: 847
Odsłony: 67813

Re: Ministerstwo Orderów Narodowych

No litości... a co czyni tego pana specjalistą od wypadków lotniczych? To, że był ekonomistą, taksówkarzem i ślusarzem? Czy to, że jest posłem PiS? Zresztą nie wiem, po co pytam. Trochę mi się już odechciewa taka "dyskusja", w której Pani pisze jakieś głupstwo (np. takie, że samolot spadł z 15 metró...
23 wrz 2016, 22:27

Jak to na tak małej przestrzeni? Obszar, na którym leżą szczątki, zajmuje podobno trzy długości samolotu. To chyba za dużo jak na samolot lecący parę metrów nad ziemią. Poza tym, jeśli są odłamki, masa odłamków, świadczy to o wybuchu. Przyznaję, że ręce mi już opadły. Najpierw porównuje Pani samolo...
23 wrz 2016, 7:29

Nic nie sugeruję. Wymieniłem kilka katastrof, w których zginęli prezydenci (zresztą przypadków, w których w samolotach zginęli przywódcy państw było więcej) bo pani radna raczyła zasugerować, że takich przypadków nie było. Jest wśród nich zamach, ale jest też przypadek, w którym drzewo ucięło skrzyd...
22 wrz 2016, 19:14

Więc nie wykręcaj się sianem, tylko dawaj te przykłady Aha - i jeszcze jedno. Czy można uprzejmie prosić Panią o ciut wyższą kulturę wypowiedzi? Nie przypominam sobie, by ktokolwiek tutaj zwracał się do Pani w podobny sposób. I podejrzewam, że raczej by sobie Pani tego nie życzyła. Naprawdę, ciężko...
22 wrz 2016, 19:07

Naprawdę tak trudno sprawdzić to w google'u? Mi zajęło to jakieś pół minuty. W wypadkach lotniczych zginęli prezydenci Rwandy, Burundi, Mozambiku, Filipin i Ekwadoru. Zastanawiam się tylko jakie to ma znaczenie... Ma to ogromne znaczenie, bo jak pisze red. Janecki byłaby to pierwsza od ponad 30 lat...

Wyszukiwanie zaawansowane