Znalezione wyniki: 3597

autor: YOGItheBEAR
wczoraj, 16:35
Forum: Inwestycje
Temat: Inwestycje 2017
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 4158

Re: Inwestycje 2017

Piotr Mikucki, rzecz jednak w tym, że jak to mówił klasyk: jedni chodzą "na film", a drudzy "do kina". Ja jestem z tych drugich. ;) Cieszy to, że są w naszej Dzielnicy działania kulturalne, ale... z mojego punktu widzenia brakuje tym działaniom nieco instytucjonalizacji. Może po prostu jestem staroś...
wczoraj, 16:14
Forum: Miasto żyje...
Temat: Wypadek w Powsinie
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 1471

Re: Wypadek w Powsinie

Niestety tymi drogami poruszają się często "profesjonaliści", którzy za nic mają przepisy, a drogi rowerowej wzdłuż "małej" Przyczółkowej to już w ogóle nie widzą (tzn. widzą, ale jaka ona jest dla nich niewygodna). Przepisy obowiązują wszystkich - co do tego nie ma dyskusji. Niestety, to nie wraca...
18 wrz 2017, 17:04
Forum: Rekreacja i zieleń publiczna
Temat: Sprzątanie Świata 2017
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 809

Re: Sprzątanie Świata 2017

J.Szubińska-Piszczek pisze:
18 wrz 2017, 14:11
To dlaczego nie przyszedłeś się pokazać? Chętnie byśmy popatrzyli.
Bo ja wstydliwy jestem. :hevil:
18 wrz 2017, 17:03
Forum: Kultura, sport i edukacja
Temat: Reforma edukacji
Odpowiedzi: 336
Odsłony: 22145

Re: Reforma edukacji

>>Proszę do tematu...<<
18 wrz 2017, 16:59

Skrzyżowanie przy Shellu też jest bardzo niebezpieczne, choć tu zamiast świateł wystarczyłoby zablokować przejazd między drogą podporządkowaną i zachodnią jezdnią Drewny (opierając to połączenie na skrzyżowaniu Drewny-Przekorna). Albo zwyczajnie wyegzekwować dozwoloną w tym miejscu prędkość 60km/h ...
18 wrz 2017, 16:55

Re: INWESTYCJE 2017

Jak się oblega twierdzę, to nie ma co się dziwić, że życie na traktach wkoło zamiera... ;)

Nie zmienia to faktu, że dziwne funkcjonowanie ciał statutowych to ostatnio jakaś plaga w warszawskim samorządzie...
18 wrz 2017, 16:51
Forum: Komunikacja publiczna
Temat: Usprawnienie komunikacji miejskiej w Wilanowie
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 494

Re: Usprawnienie komunikacji miejskiej w Wilanowie

Tak się składa, że całkiem nieźle zdałam egzamin z logiki na studiach u wykładowcy, u którego przeważały dwóje. Jeśli organ miałby wiedzę, to by ją przekazał. Jeśli nie ma, a byłby zainteresowany, to wystąpiłby z zapytaniem do odpowiedniego organu. No cóż... może poziom był niski. Implikacja nie je...
18 wrz 2017, 12:38
Forum: Rekreacja i zieleń publiczna
Temat: Sprzątanie Świata 2017
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 809

Re: Sprzątanie Świata 2017

Taka natura "akcji". Można się pokazać, co samo w sobie nie jest niczym złym. ;)
Niektórzy jednak wolą sprzątać Świat na własną rękę i na co dzień...
18 wrz 2017, 12:35
Forum: Komunikacja publiczna
Temat: Usprawnienie komunikacji miejskiej w Wilanowie
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 494

Re: Usprawnienie komunikacji miejskiej w Wilanowie

Chciałabym poinformować, że Zarząd Dzielnicy nie posiada żadnej wiedzy i nie jest zainteresowany usprawnieniem beznadziejnej komunikacji miejskiej w Wilanowie. Z tych odpowiedzi wynika tylko, że zapytania zostały skierowane do niewłaściwego organu. Nie ma w nich nic o braku wiedzy, czy braku zainte...
18 wrz 2017, 12:28
Forum: Infrastruktura drogowa
Temat: ścieżki rowerowe
Odpowiedzi: 58
Odsłony: 9100

Re: ścieżki rowerowe

Szkoda ogólnie to tam samochody poruszają się gruuuuuuubo za szybko !!!! Samochód to tylko narzędzie. To nie samochody jeżdżą za szybko, tylko kierowcy. A kierowcy to my... Pan, Pani, ja... I teraz rączka na serducho i proszę się przyznać - kto się przejmuje tym, co ONI tam napisali w tych kodeksac...
18 wrz 2017, 12:13

Bo tu się szykanuje kierowców zwężając im jezdnie na chodniki i ścieżki rowerowe... Sądząc z miejsca, gdzie leżało ciało, to - na oko - rowerzysta skręcał w lewo do Powsinka i "nie zdążył", bo dopadło go BMW. Podobnie wnioskując ze śladów i odległości - BMW raczej nie jechało z dopuszczonym w tym mi...
18 wrz 2017, 12:11
Temat: Przedszkole nr 424 - ul. Hlonda 20J
Odpowiedzi: 191
Odsłony: 25571

Re: Przedszkole nr 424 - ul. Hlonda 20J

Polnord zaś to udziałowiec naszego dewelopera więc ta droga jest "nasza", prywatna. Oj... to jakby nie tak. Fakt, że jako udziałowiec jakiegoś przedsięwzięcia posiadam prawo do czegoś, nie oznacza, że klienci firmy, której właścicielem jestem mają do tego prawo. Chyba wyjaśniać tego nie trzeba? Nie...
18 wrz 2017, 12:00

Re: INWESTYCJE 2017

Mam taką utopijną wizję: Otóż wielu mieszkańców Wilanowa ma wiedzę i umiejętności do sprawowania różnych funkcji. Dobrze by było, żeby jeszcze miała czas i ochotę... Bo służba publiczna to dość paskudna sprawa. Jak zrobisz dobrze, to przecież oczywiste i pewnie ktoś inny zrobiłby to jeszcze lepiej....
15 wrz 2017, 15:25
Forum: Galeria handlowa
Temat: CH Galeria Wilanów (GTC) - Przyczółkowa/Branickiego
Odpowiedzi: 2398
Odsłony: 259857

Re: CH Galeria Wilanów (GTC) - Przyczółkowa/Branickiego

Radni dzielnicowi wszystkich opcji bardzo wspierali stronę społeczną. Teraz kwestia jest jednak na poziomie Miasta i Wojewody, więc Dzielnica ma już ograniczone pole działania.
15 wrz 2017, 10:35
Temat: Reforma edukacji
Odpowiedzi: 336
Odsłony: 22145

Re: Reforma edukacji

Naprawdę uważasz, że nauka liczenia w zakresie 10 (bez mnożenia i dzielenia) to szczyt możliwości pierwszoklasistów? :-/ Jako osoba, która na co dzień żyje między innymi z liczenia, oświadczam, że liczenie do 10 bez mnożenia i dzielenie jest prawdopodobnie szczytem możliwości nie tylko pierwszoklas...

Wyszukiwanie zaawansowane