Znalezione wyniki: 225

autor: Piotr Mikucki
20 kwie 2018, 9:41
Forum: Rekreacja i zieleń publiczna
Temat: Zagospodarowanie terenu między jezdniami Osi Królewskiej
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 4668

Re: Zagospodarowanie terenu między jezdniami Osi Królewskiej

Pani radna zapomniała dodać, że międzyczasie trwały konsultacje z okolicznymi wspólnotami. :)
20 kwie 2018, 8:05

W środę na sesji dowiedzieliśmy się, że zostawała zawarta umowa na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej.
13 kwie 2018, 12:18
Forum: Inwestycje
Temat: Plac między Sarmacką, Rycerstwa Polskiego a al. Wilanowską - działka Japończyka
Odpowiedzi: 134
Odsłony: 20131

Re: Plac między Sarmacką, Rycerstwa Polskiego a al. Wilanowską - działka Japończyka

Skontaktowałem się dziś z burmistrzem Tomaszem Ciorgoniem i się dowiedziałem, że jedynym ograniczeniem prac budowlanych jest godzina 22. Pan burmistrz zobowiązał się, że po konsultacji z Wydziałem Architektury wystąpi z prośbą do właścicieli o taką organizacje pracy na terenie budowy, aby była jak n...
30 mar 2018, 12:49
Forum: Samorząd Dzielnicy i Miasta
Temat: Spotkanie z Rafałem Trzaskowskim, kandydatem na Prezydenta m.st. Warszawy
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 2435

Re: Spotkanie z Rafałem Trzaskowskim, kandydatem na Prezydenta m.st. Warszawy

Zwolennicy dobrej zmiany bardzo lubią wytykać problemy inwestycyjne w Dzielnicy nawet, kiedy Wilanów nie miał na to wpływu. Jednocześnie PIS przepycha projekt ustawy nazwany już LexDeweloper, gdzie wojewoda będzie mógł jednoosobowo wydać zgodę deweloperowi na budowę osiedla wbrew mieszkańcom, władzo...
24 mar 2018, 9:12
Forum: Inwestycje
Temat: Budżetowe Sesje Rady Warszawy
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 726

Re: Budżetowe Sesje Rady Warszawy

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że zostały nam zwrócone środki na szkołę i park przy budynku Urzędu Dzielnicy.
23 mar 2018, 22:34

Mam dobrą wiadomość do przekazania.
W dniu 22 marca 2018 r. Rada m.st. Warszawy przyznała środki na realizację projektu zagospodarowania Osi Królewskiej. Inwestycja będzie realizowana w tym roku.
Za projektem w całości zagosowali tylko Radni z klubu Platformy Obywatelskiej.
22 mar 2018, 19:49
Forum: Miasto żyje...
Temat: Wilanów górą!
Odpowiedzi: 48
Odsłony: 7164

Re: Wilanów górą!

16 mar 2018, 8:40

Wczoraj w porze nocnej Komisja Środowiska, Ekologii i Rolnictwa pozytywnie zaopiniowała Projekt Koncepcyjny Aranżacji Osi Królewskiej. Jednocześnie zawnioskowała o podjecie działań przez Zarząd Dzielnicy Wilanów celem nabycia prawa własności kolejnych nieruchomości położonych w obszarze Osi Królewsk...
13 mar 2018, 16:43
Forum: Komunikacja publiczna
Temat: Tramwaj do Wilanowa
Odpowiedzi: 612
Odsłony: 103837

Re: Tramwaj do Wilanowa

Jedni budują szybko na piaskach drudzy powoli mozolnie na skale. ;)
13 mar 2018, 9:32

Rozumiem Państwa zniecierpliwienie. Sam jestem zainteresowany szybkim połączeniem z centrum i ze stacją Metro Wilanowska. Natomiast wiem, że takiego połączenia by nie było przez długie lata gdyby nie dofinansowanie z Unii. Zaplanowano linię tramwajową do Wilanowa, ale nie przeznaczono środków na jej...
09 mar 2018, 9:34

Dlatego odpowiedzą na ta sytuację jest szybki tramwaj, który dowiezie nas do centrum w 20 minut. Teraz zastanawiamy się jak rozbudować linie, która będzie biegła do Wilanowa. Moim zdaniem naturalnym kierunkiem jest Mokotów oraz Zielony Wilanów. Taką opinię wyraziłem na komisji poświęconej linii tram...
08 mar 2018, 19:50

Myślę, że tramwaj dopiero teraz jest potrzebny. 11 lat temu Miasteczko Wilanów było w budowie, a w samej dzielnicy miszkalo o połowę mniej mieszkańców.
08 mar 2018, 11:59

Pierwszy poważny pomysł tramwaju do Wilanowa też powstał przed wyborami 2014. To dlaczego od razu zakładamy, że projekt drugiej nitki nie powstanie. Moim zdaniem to duży sukces Rady Dzielnicy, że już trwają prace projektowe nad tramwajem do Wilanowa. Tym bardziej cieszy informacja, że przygotowanie ...
03 mar 2018, 10:32
Forum: Infrastruktura drogowa
Temat: Ciszewskiego bis
Odpowiedzi: 236
Odsłony: 44372

Re: Ciszewskiego bis

Pani Radnej odpowiedź potwierdza informację, że Radni PiS wspierajac ówczesnego burmistrza Piotra Guziala uniemozliwiali wybudowanie połączenia drogowego. Nie może Pani mówić jako przedstawiciel PiS, że to Wilanowska Platforma Obywatelska nie chciała wybudowac ulicy jak strona ursunowska torpedowala...
02 mar 2018, 11:27
Forum: Infrastruktura drogowa
Temat: Ciszewskiego bis
Odpowiedzi: 236
Odsłony: 44372

Re: Ciszewskiego bis

Pani Radna chyba chciała wskazać protest swojego koalicjanta byłego burmistrza Ursynowa Piotra Guziała. https://www.haloursynow.pl/artykuly/guzial-nie-dla-nowokabackiej-tak-dla-ciszewskiego,2041.htm?komentarz=2653&?komentarz=2653&?komentarz=2653&?komentarz=2653& Proszę powiedzieć czy to prawda, że p...

Wyszukiwanie zaawansowane