Znalezione wyniki: 124

autor: PCet
15 wrz 2017, 9:22
Forum: Kultura, sport i edukacja
Temat: Przedszkole nr 424 - ul. Hlonda 20J
Odpowiedzi: 216
Odsłony: 32859

Re: Przedszkole nr 424 - ul. Hlonda 20J

Z innej dzielnicy??? :-/ Sąsiadka nie dostała miejsca dla córki, a z okna mieszkania do furtki przedszkolnej ma może z 50m (z klatki może z 80m)... Jeździ na Gubinowską. Ja z kolei wożę na Ursynów, choć do przedszkola koło szkoły mam 200m. Wiem, że nie ma rejonizacji, ale taka logistyka to jest Liii...
13 wrz 2017, 14:39
Forum: Infrastruktura drogowa
Temat: al. Rzeczypospolitej
Odpowiedzi: 1383
Odsłony: 119820

Re: al. Rzeczypospolitej

Bo miasto zawaliło z nimi sprawę totalnie. Boszszsz...jak mnie irytują te przyciski w większości... Jaki jest ich sens np. na skrzyżowaniu Wilanowskiej z Dolinką? Ktoś wie? Na razie jedyny efekt jest taki, że jak się spóźnię z naciśnięciem 1 sekundę, to muszę czekać z przejściem cały cykl... To ma ...
01 wrz 2017, 15:48
Temat: Przedszkole nr 424 - ul. Hlonda 20J
Odpowiedzi: 216
Odsłony: 32859

Re: Nowe przedszkole przy ul. Prymasa Augusta Hlonda

Miejmy nadzieję, iż po kilku nieudanych próbach zaparkowania na tzw. Zdrowej rodzice pojadą do Pamiętnej :) A mamy już w odwodzie zestaw czopków oraz donic? :-/ Bez tego chodnik będzie na bank zastawiony i w obliczu aut parkowanych już wzdłuż ulicy, ruch dwukierunkowy będzie niemożliwy. Albo i w og...
23 cze 2017, 12:33
Forum: Inwestycje
Temat: Budowa na tyłach prywatnego liceum ( przy rondzie Sapiechy, w stronę Orszady)
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1187

Budowa na tyłach prywatnego liceum ( przy rondzie Sapiechy, w stronę Orszady)

Cześć,
Czy wiecie może, co ma zamiar powstać na tyłach prywatnego liceum? Po lewej stronie ul. Hlonda, jak idzie się w stronę Orszady.
Teren został właśnie ogrodzony.

Miłego!
21 cze 2017, 18:08
Forum: Rada Właścicieli
Temat: zieleń konserwacja
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 3819

Re: zieleń konserwacja

Odgrzebię trochę kotleta i nawiążę do mojego wcześniejszego posta. Mamy chwilowy (mam nadzieję) okres bez deszczu i pomiędzy 10e a 10d przyszła już jesień. Liście na części brzózek pożółkły i zaczynają opadać. Ewidentne brakuje im wody. Nie zauważyłem, żeby inne drzewa w najbliższej okolicy zachowyw...
12 cze 2017, 14:23
Forum: Ostoja Wilanów
Temat: Płoty przy ogródkach
Odpowiedzi: 159
Odsłony: 27452

Re: Płoty przy ogródkach

No właśnie, bo nawet mamy uchwałę przegłosowaną - z tym, że ona określa, co powinno się, a czego nie. Nie jestem pewien natomiast, czy powstał jakiś mechanizm pozwalający na egzekwowanie wytycznych?
12 cze 2017, 11:14
Forum: Rekreacja i zieleń publiczna
Temat: ŚOB - kamera "live"
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 10872

Re: ŚOB - kamera "live"

adamirek pisze:Jakby była w drugą stronę można by było z Branickiego sobie zdalnie wypatrywać czy już autobus jedzie :)))
W tym temacie polecam np. aplikację na telefon BusLive.pl :D (aha - jestem tylko jej zadowolonym użytkownikiem)
04 maja 2017, 8:29
Forum: Komunikacja publiczna
Temat: Tramwaj do Wilanowa
Odpowiedzi: 579
Odsłony: 79258

Re: Tramwaj do Wilanowa

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 30936.html

Nie podoba mi się ta wizualizacja Rzeczypospolitej....betonownia.
31 mar 2017, 18:58
Forum: Handel i usługi
Temat: Co mamy w okolicy
Odpowiedzi: 246
Odsłony: 39765

Re: Co mamy w okolicy

Włosi wracają! :mrgreen: Czyli lody przy poczcie :D
27 sty 2017, 23:23
Forum: Interpelacje obywatelskie
Temat: Smog - stacja wykazująca zanieczyszczenie powietrza
Odpowiedzi: 96
Odsłony: 17783

Re: Smog - stacja wykazująca zanieczyszczenie powietrza

600 % normy na stacji na Ursynowie dla 2.5. Wychylam głowę na balkon a tam po prostu śmierdzi spalenizną... :(
Wiatruuu! Wiatru...
25 wrz 2016, 14:37
Temat: Jakość wykończenia wnętrz w nowej szkole podstawowej
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 2252

Re: Jakość wykończenia wnętrz w nowej szkole podstawowej

Rzeczywiście wygląda to słabiutko miejscami - mnie rzuciły się w oczy krzywo oraz zbyt cienką warstwą pomalowane ściany, nieestetyczne i niechlujne spasowane listwy wykończeniowe (np na schodach) - może poprawią w czasie jakiejś przerwy w nauce, bo teraz wygląda, że lecieli, byle zdążyć. No i wypada...
25 wrz 2016, 14:22

Ano, smak - rzecz gustu. Mnie pasowały między innymi dlatego, że w mojej opinii właśnie nie były zbyt słodkie. Dzieciakom podobało się to, że już najmniejsza porcja mogła składać się z dwóch smaków. W lodziarni przy Osi jedna porcja to jeden smak. Wg mnie mieli dwukrotnie za duży lokal. Części ze st...
21 wrz 2016, 18:53

Słyszałem dziś, że Włoskie Lody przy Hlonda 2 zwijają interes :cry:
Takie fajne lody...
02 sie 2016, 8:29
Forum: Miasto żyje...
Temat: Syreny
Odpowiedzi: 74
Odsłony: 11432

Re: Syreny

Czy wczoraj w Wilanowie słychać było syrenę alarmową o 17:00 (ja - Ostoja Wilanów nie słyszałem)?
Pytam BEZ podtekstów politycznych, czysto technicznie ( nie wchodźmy proszę w ogóle w te obszary). Czy ten sprzęt w ogóle na naszym terenie działa?

Wyszukiwanie zaawansowane