Znalezione wyniki: 669

autor: paszczakR
wczoraj, 14:01
Forum: Ostoja Wilanów
Temat: A może tak paczkomat w dawnym pomieszczeniu ochrony
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 178

Re: A może tak paczkomat w dawnym pomieszczeniu ochrony

1. Paczkomat na Sejmu 4-letniego jest InPostowy, nie Poczty Polskiej. 2. Z tego co zrozumiałem paczkomat Poczty ma służyć do odbierania przesyłek, których nie dało się dostarczyć osobiście (zamiast fatygować się do placówki pocztowej). Sądzę, że wspólnota może ustalić jakich adresów ma dotyczyć ta u...
wczoraj, 11:20
Forum: Ostoja Wilanów
Temat: A może tak paczkomat w dawnym pomieszczeniu ochrony
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 178

A może tak paczkomat w dawnym pomieszczeniu ochrony

Po reorganizacji posterunków ochrony pozostały na naszym osiedlu wolne pomieszczenia. Wygląda na to, że wspólnota nie ma pomysłu jak je zagospodarować, bo od dłuższego czasu stoją puste. Czytając artykuł o nowych pomysłach Poczty Polskiej, pomyślałem sobie, że np. to w budynku Hlonda 10 można wykorz...
15 gru 2017, 9:13
Forum: Słoń a Sprawa Polska
Temat: Polsko, czemu oszalałaś?
Odpowiedzi: 301
Odsłony: 22221

Re: Polsko, czemu oszalałaś?

Do Krokodyla, 1. Nie wypowiadałem się w kwestii nawróceń. Nie czuje się mocny z teologii :-| Ale jak już muszę, to poddam wątpliwość czy p. Jaruzelski z p. Frankiem spotkali się w niebie. Z tego co pamiętam jednym z warunków odpuszczenia grzechów jest zadośćuczynienie. Nie słyszałem, żeby np. p. Jar...
11 gru 2017, 13:45
Forum: Infrastruktura drogowa
Temat: Przebudowy i remonty ulic w Wilanowie
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 10791

Re: Przebudowy i remonty ulic w Wilanowie

No to wszystko jasne - dzięki. Obawiam się, że w godzinach szczytu można spodziewać się mocnego korkowania Al. Rzeczpospolitej w kierunku Branickiego - lewy pas będzie zablokowany przez chcących wjechać na "lewoskręt" w Klimczaka, a prawy przez chcących zjechać na "prawoskręt" w Hlonda. Najprawdopod...
11 gru 2017, 8:55

Rada Stanu stwierdziła, że tematyka nagrania, to jest przedstawiająca pozytywny wizerunek osób z zespołem Downa, jest jedynie w interesie grupy reprezentującej określony światopogląd, a nie w interesie publicznym To cytat z podlinkowanego przez yava materiału. I za to "kocham" prawników. Jak chcą t...
08 gru 2017, 16:11
Temat: Przebudowy i remonty ulic w Wilanowie
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 10791

Re: Przebudowy i remonty ulic w Wilanowie

Czy ktoś wie dlaczego "zniknęła" zielona strzałka na prawoskręcie z Al. Rzeczpospolitej w Hlonda?
Panowie coś dłubali na skrzyżowaniach w tym tygodniu, ale nie wiem czy to jest docelowa zmiana (szkoda), czy tylko efekt "intensywnych" prac.
07 gru 2017, 20:51

Chęć sięgania do dzieł Marksa w kwestii poszukiwań podpowiedzi co zrobić z AI czy robotyzacją uważam za tak samo użyteczne, jak sięganie do dzieł Lenina w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie "jak żyć?". Niby wiele tam można znalezć na ten temat, ale obawiam się, że niewiele z tego pożytecznego będzie...
07 gru 2017, 18:22

Problem jest taki, że Ty chcesz dyskutować o ideach głoszonych przez Marksa, a ja o wskazywanych przez niego metodach ich realizacji - mordowaniu i grabieniu. Jeśli jesteś zwolennikiem tezy, że cel uświęca środki, to OK. Zrozum jednak, że nie wszyscy mają takie nastawienie jak Ty i dla nich Marks to...
07 gru 2017, 17:30

Marks jest tak samo winny Twoich 100 mln ofiar Jak już to są ofiary Tobie podobnych miłośników Marksa. Porównanie Jezusa do Marksa to już niezły odlot. Rozumiem, że brodaci Żydzi są dla Aryjczyka bardzo podobni, ale może chociaż jeden cytat z Nazarejczyka nawołujący do fizycznego unicestwiania wrog...
07 gru 2017, 16:46

Otóż moment w którym owa zastygła nadbudowa odrywa się od dynamicznej bazy i w wyniku tego upada rozpadając się w drobny mak, to jest właśnie rewolucja. Pięknie to napisałeś. No ale jak inaczej można próbować usprawiedliwić zło, jak nie pięknymi, okrągłymi słowami i erystycznymi sztuczkami? Miliony...
07 gru 2017, 15:35
Temat: Serce Dzielnicy - skrzyżowanie Wilanowskiej z Przyczółkową/Wiertniczą
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 1499

Re: Serce Dzielnicy - skrzyżowanie Wilanowskiej z Przyczółkową/Wiertniczą

Dwa "ale":
- ronda zajmują większy obszar niż typowe skrzyżowania
- utrudniają/wydłużają drogę pieszym.
07 gru 2017, 15:28

Ależ napisał: Jest tylko jedna droga, która może skrócić, uprościć i zintensyfikować przedśmiertne drgawki starego społeczeństwa i skurcze porodowe nowego — tą drogą jest rewolucyjny terror. Karol Marks, The Victory of the Counter-Revolution in Vienna Fakt, że podejmujesz się obrony osobnika, który ...
07 gru 2017, 12:05

Problem z Wujaszkiem Karolkiem jest taki, że będąc płodnym autorem "wyprodukował" znaczną liczbę tez. Z niektórymi nawet ja się zgadzam, np.: Jedyną szansą na trwałe powstanie Polski i normalny rozwój Europy jest zniszczenie Rosji z jej azjatyckimi zwyczajami politycznymi i obyczajowymi. Koran i pra...
30 lis 2017, 16:15
Forum: Rekreacja i zieleń publiczna
Temat: Nowy park w Wilanowie
Odpowiedzi: 168
Odsłony: 14597

Re: Nowy park w Wilanowie

Niestety, z tego co wiem, w naszych realiach to norma. Wystarczy poczytać w lokalnych gazetkach artykuły, czy nawet na tym forum wpisy o "Galerii Wilanów". Część z daleka pachnie opłaconymi działaniami. Z jednej strony dewelopera, z drugiej "spółdzielni" właścicieli lokali użytkowych w MW. Pozostaje...
24 lis 2017, 8:39
Forum: Miasto żyje...
Temat: Nowe nazwy ulic
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 2111

Re: Nowe nazwy ulic

Inteligentni ludzie, a tylko tacy korzystają z e-wilanow.pl, już od dekad nie wierzą w nic co napisali na wspomnianej przez Ciebie stronie :lol:

Wyszukiwanie zaawansowane