Znalezione wyniki: 676

autor: paszczakR
24 maja 2018, 11:13
Forum: Inwestycje
Temat: Budowa przy rondzie Sapiehy
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 663

Re: Budowa przy rondzie Sapiehy

Według panów stawiających dziś rano "budkę" - warzywniak.
20 maja 2018, 9:11
Forum: Rekreacja i zieleń publiczna
Temat: Wycieczki po Parku Natolińskim
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 388

Re: Wycieczki po Parku Natolińskim

Powtórzę to co pisałem ponad rok temu - dla mnie działalność Centrum Europejskiego Natolin to idealny przykład uwłaszczenia nomenklatury na szkodę setek tysięcy warszawiaków. Unikalny, ogromny teren, zupełnie nieprzystający zarówno do celów, jak i skali działalności został przeznaczony został dla ni...
13 maja 2018, 20:10
Forum: Inwestycje
Temat: Plac między Sarmacką, Rycerstwa Polskiego a al. Wilanowską - działka Japończyka
Odpowiedzi: 170
Odsłony: 25293

Re: Plac między Sarmacką, Rycerstwa Polskiego a al. Wilanowską - działka Japończyka

Wyjątkiem była budowa Ursynowa w latach 70. i 80. (budynki+infrastuktura edukacyjna i społeczna oraz budowa metra) do tego stopnia, że jeszcze w 1995 r. stacja metra Kabaty w 1995 r. była w szczerym polu. Nie przesadzałbym z tą nostalgią za czasami Gierka, Babiucha i Jaruzelskiego. Z tego co pamięt...
16 kwie 2018, 11:35
Forum: Infrastruktura drogowa
Temat: Konsultacje Branickiego, Hlonda i Al. Rzeczypospolitej
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 2272

Re: Konsultacje Branickiego, Hlonda i Al. Rzeczypospolitej

1. Chętnie porozmawiam i podebatuję, ale proszę o zachowanie dla siebie dziecinnych argumentów w stylu "to jest głupie"! Uprasza się o czytanie ze zrozumieniem. Wygłoszona opinia o pomyśle zwężenia Al. Rz była podsumowaniem wielu trafnych argumentów użytych wcześniej :lol: 2. 3 pasmowa (to też jest...
15 kwie 2018, 20:00
Temat: Konsultacje Branickiego, Hlonda i Al. Rzeczypospolitej
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 2272

Re: Konsultacje Branickiego, Hlonda i Al. Rzeczypospolitej

Smiała koncepcja. Ruch po wybudowaniu łączników z Ursynowem i S2 raczej nie zmaleje, bo dla części mieszkańców Dolnego Mokotowa właśnie przejazd przez MW będzie najlepszym sposobem na dojechanie do/z Ursynowa albo do/z S2. 3-pasmowa Sobieskiego przechodząca w 1-pasmową Rzeczpospolitą to dość radykal...
05 mar 2018, 7:08
Forum: Słoń a Sprawa Polska
Temat: Ministerstwo Orderów Narodowych
Odpowiedzi: 847
Odsłony: 68363

Re: Ministerstwo Orderów Narodowych

Zginąć z głodu partyjni towarzysze mu z pewnością nie dadzą.
Ale powtarzanie kłamstw, które można sprawdzić w 3 sekundy też jest żenujące.
16 sty 2018, 14:01
Forum: Ostoja Wilanów
Temat: A może tak paczkomat w dawnym pomieszczeniu ochrony
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 1724

Re: A może tak paczkomat w dawnym pomieszczeniu ochrony

1. Paczkomat na Sejmu 4-letniego jest InPostowy, nie Poczty Polskiej. 2. Z tego co zrozumiałem paczkomat Poczty ma służyć do odbierania przesyłek, których nie dało się dostarczyć osobiście (zamiast fatygować się do placówki pocztowej). Sądzę, że wspólnota może ustalić jakich adresów ma dotyczyć ta u...
16 sty 2018, 11:20
Forum: Ostoja Wilanów
Temat: A może tak paczkomat w dawnym pomieszczeniu ochrony
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 1724

A może tak paczkomat w dawnym pomieszczeniu ochrony

Po reorganizacji posterunków ochrony pozostały na naszym osiedlu wolne pomieszczenia. Wygląda na to, że wspólnota nie ma pomysłu jak je zagospodarować, bo od dłuższego czasu stoją puste. Czytając artykuł o nowych pomysłach Poczty Polskiej, pomyślałem sobie, że np. to w budynku Hlonda 10 można wykorz...
15 gru 2017, 9:13
Temat: Polsko, czemu oszalałaś?
Odpowiedzi: 302
Odsłony: 33268

Re: Polsko, czemu oszalałaś?

Do Krokodyla, 1. Nie wypowiadałem się w kwestii nawróceń. Nie czuje się mocny z teologii :-| Ale jak już muszę, to poddam wątpliwość czy p. Jaruzelski z p. Frankiem spotkali się w niebie. Z tego co pamiętam jednym z warunków odpuszczenia grzechów jest zadośćuczynienie. Nie słyszałem, żeby np. p. Jar...
11 gru 2017, 13:45
Temat: Przebudowy i remonty ulic w Wilanowie
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 14210

Re: Przebudowy i remonty ulic w Wilanowie

No to wszystko jasne - dzięki. Obawiam się, że w godzinach szczytu można spodziewać się mocnego korkowania Al. Rzeczpospolitej w kierunku Branickiego - lewy pas będzie zablokowany przez chcących wjechać na "lewoskręt" w Klimczaka, a prawy przez chcących zjechać na "prawoskręt" w Hlonda. Najprawdopod...
11 gru 2017, 8:55

Rada Stanu stwierdziła, że tematyka nagrania, to jest przedstawiająca pozytywny wizerunek osób z zespołem Downa, jest jedynie w interesie grupy reprezentującej określony światopogląd, a nie w interesie publicznym To cytat z podlinkowanego przez yava materiału. I za to "kocham" prawników. Jak chcą t...
08 gru 2017, 16:11
Temat: Przebudowy i remonty ulic w Wilanowie
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 14210

Re: Przebudowy i remonty ulic w Wilanowie

Czy ktoś wie dlaczego "zniknęła" zielona strzałka na prawoskręcie z Al. Rzeczpospolitej w Hlonda?
Panowie coś dłubali na skrzyżowaniach w tym tygodniu, ale nie wiem czy to jest docelowa zmiana (szkoda), czy tylko efekt "intensywnych" prac.
07 gru 2017, 20:51

Chęć sięgania do dzieł Marksa w kwestii poszukiwań podpowiedzi co zrobić z AI czy robotyzacją uważam za tak samo użyteczne, jak sięganie do dzieł Lenina w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie "jak żyć?". Niby wiele tam można znalezć na ten temat, ale obawiam się, że niewiele z tego pożytecznego będzie...
07 gru 2017, 18:22

Problem jest taki, że Ty chcesz dyskutować o ideach głoszonych przez Marksa, a ja o wskazywanych przez niego metodach ich realizacji - mordowaniu i grabieniu. Jeśli jesteś zwolennikiem tezy, że cel uświęca środki, to OK. Zrozum jednak, że nie wszyscy mają takie nastawienie jak Ty i dla nich Marks to...

Wyszukiwanie zaawansowane