Znalezione wyniki: 1487

autor: Pimo
wczoraj, 19:30
Forum: Komunikacja publiczna
Temat: Usprawnienie komunikacji miejskiej w Wilanowie
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 494

Re: Usprawnienie komunikacji miejskiej w Wilanowie

A jest na pętli Wilanów miejsce na 131? On nie bez powodu kończy trasę na Sadybie, jeszcze jako 180bis też tam kończył.
wczoraj, 15:27
Forum: Infrastruktura drogowa
Temat: Połączenie Sarmackiej z Al. Wilanowską
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 1638

Re: Połączenie Sarmackiej z Al. Wilanowską

Niemniej drzew szkoda.
wczoraj, 11:59

Na fotoplanie z 1976-77 jest linia drzew, ale na tym z 1982 już tylko pojedyncze sztuki, z których tylko jedno-dwa istnieją do dzisiaj (w miejscu przyszłego skrzyżowania, bo poza nim uchowało się jeszcze kilka).
wczoraj, 9:55

mithra, ale w tym Urzędzie Dzielnicy to norma. Przypomnę tylko, że gdy pisałem ws. różnych niebezpiecznych miejsc (głównie braku lub nieprawidłowego oznakowania) na drogach w Wilanowie, to albo w ogóle nie otrzymywałem odpowiedzi, albo dostawałem ją po pół roku, albo kazali mi spadać (jak tutaj ). D...
wczoraj, 9:48
Forum: Miasto żyje...
Temat: Wypadek w Powsinie
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 1471

Re: Wypadek w Powsinie

W tej sytuacji, choćby i BMW jechało za szybko to winny jest rowerzysta, którego bezwzględnym obowiązkiem jest upewnić się o możliwości bezpiecznego wjechania na skrzyżowanie. Winnym czego? Wypadku prawdopodobnie tak. Ale winnym śmierci człowieka jest zapewne wyłącznie kierowca, jadący z zabójczą p...
18 wrz 2017, 18:35

Nie tylko, bo przy Shellu widoczność jest dużo gorsza niż na północnym skrzyżowaniu. Zawsze podziwiam odwagę skręcających tam w lewo w stronę Bielawy. Jednak gdy pomyślę o tym pijanym bydlaku przemierzającym wąskie uliczki Powsinka kilkunastotonową cieżarówką to czuję nie tylko oburzenie, ale strach...
18 wrz 2017, 14:39

Skrzyżowanie przy Shellu też jest bardzo niebezpieczne, choć tu zamiast świateł wystarczyłoby zablokować przejazd między drogą podporządkowaną i zachodnią jezdnią Drewny (opierając to połączenie na skrzyżowaniu Drewny-Przekorna). Wracając do przepisów i ich poważania w naszym społeczeństwie, oto prz...
18 wrz 2017, 13:22
Temat: Usprawnienie komunikacji miejskiej w Wilanowie
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 494

Re: Usprawnienie komunikacji miejskiej w Wilanowie

Uważam, że organ miasta jakim jest Urząd Dzielnicy jako gospodarz na tym terenie powinien wiedzieć co inny organ miasta (ZTM) planuje, wychodzić z inicjatywami do ZTM, konsultować, współdziałać itd. A nie uprawiać spychologię (czy to w stosunku do radnych, czy do mieszkańców) na zasadzie "z tym nie ...
18 wrz 2017, 12:05

Czy wiadomo jak doszło do tego wypadku? Rowerzysta skręcał czy przejeżdżał przez przejście dla pieszych? Co do prędkości BMW raczej trudno mieć wątpliwości. Jednak sprawa jest szersza niż to jedno skrzyżowanie i te jedne światła - to prędkość. Dobrze pamiętam pewien jesienny poniedziałkowy wieczór w...
14 wrz 2017, 9:31
Temat: Przebudowa chodnika przy Osi Królewskiej - Po co ??
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 4443

Re: Przebudowa chodnika przy Osi Królewskiej - Po co ??

Yogi, wystarczyło dwóch, by to był wniosek "mieszkańców". Szkoda gadać, że takie miejsce pozbawia się ławek.
13 wrz 2017, 9:02
Temat: Tramwaj do Wilanowa
Odpowiedzi: 565
Odsłony: 72457

Re: Tramwaj do Wilanowa

Mnie też dziwi brak nawet koncepcji tramwaju przez Wilanowską, skoro 2/3 MW pracuje w tamtych okolicach. Masz jakieś dowody na potwierdzenie tej tezy? Bo sądząc po tym jakie jest wykorzystanie 522 i ruch z al. Rp prosto w Sobieskiego, mnie się te 2/3 wydają mocno przesadzone. Biura są w Warszawie n...
13 wrz 2017, 8:55
Forum: Kultura, sport i edukacja
Temat: Reforma edukacji
Odpowiedzi: 336
Odsłony: 22145

Re: Reforma edukacji

A ja uważam i to od czasów gdy jeszcze chodziłem do podstawówki, że 7- i 15-latkowie w jednej szkole to rzecz niedobra, bo to są zupełnie różne etapy rozwoju młodego człowieka. Odcięcie po 6. klasie to był dobry moment, bo wtedy już widać i predyspozycje, i zainteresowania ucznia i te 3 lata przygot...
12 wrz 2017, 15:09
Temat: Tramwaj do Wilanowa
Odpowiedzi: 565
Odsłony: 72457

Re: Tramwaj do Wilanowa

To nie Mordor, tylko Służewiec. A Gagarina idzie w prawo, w lewo jest Spacerowa. Poza tym pełna zgoda.

Gdy się przyjrzeć tej wizualizacji, można dostrzec pewne utrudnienia, które będą wyzwaniem dla projektantów. Np. zmieścił się na Goworka tylko jeden pas w kierunku Puławskiej.
11 wrz 2017, 14:16
Temat: Otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej
Odpowiedzi: 205
Odsłony: 18686

Re: Otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej

z kolei MHŻP powstało w mieście, które dekretem Bieruta przejęło na własność nieruchomości należące przed wojną do Żydów, więc środowiska Żydowskie niczego nie dostały za darmo... Racja. A ŚOB powstała z pomocą państwa, które ponad 200 lat temu zobowiązało się ją zbudować. Jedno i drugie powstało s...

Wyszukiwanie zaawansowane