Znalezione wyniki: 1255

autor: henryk
03 lis 2017, 18:29
Forum: Infrastruktura drogowa
Temat: Południowa Obwodnica Warszawy (Trasa S2)
Odpowiedzi: 985
Odsłony: 182674

Re: Południowa Obwodnica Warszawy (Trasa S2)

Dla Powsinka informacja o sposobie budowy POW została przekazana we skazanym przeze mnie terminie. Akurat ta informacja była publicznie dostępna od dawna... - więc jeżeli ktoś chciał i interesował się tematem bez problemu mógł ją sprawdzić - w bardzo wielu miejscach, w tym na kilku portalach w siec...
03 lis 2017, 11:08
Temat: Południowa Obwodnica Warszawy (Trasa S2)
Odpowiedzi: 985
Odsłony: 182674

Re: Południowa Obwodnica Warszawy (Trasa S2)

Jak dla mnie sam nasyp to jest całkiem dobre rozwiązanie. Jak rozumiem to rozwiązanie będzie ono dawać optycznie lepsze wrażenie (nasadzenia na nasypie+plus ekrany ziemne obsadzone roślinoością) niż miało by to miejsce w przypadku wiaduktów i zwykłych ekranów. Dodatkowo takie rozwiązanie powinno zap...
17 paź 2017, 23:43
Forum: Rekreacja i zieleń publiczna
Temat: Nowy park w Wilanowie
Odpowiedzi: 168
Odsłony: 11989

Re: Nowy park w Wilanowie

:) za to 3/4 dzielnicy płaci podatek od nieruchomości i to dziwi, że MW ma już remontowane drogi i chodniki (budowane w niedawno), a Niski Wilanów w części nie posiada chodników, a drogi nie widziały remontów od wielu lat. Z tego co pamiętam to podatek od nieruchomości jest obliczany według schemat...
07 paź 2017, 11:55

Tamta sprawa jest konsekwencją błędów przy uchwalaniu MPZP. Zresztą kwota nie jest jeszcze tam jednoznaczna - to o czym Pani pisze to roszczenia których wysokość nie jest jeszcze potwierdzona przez ostateczny wyrok sądu. Osobiście uważamteż że problem jest też konsekwencją tego co się nie zadziało w...
07 paź 2017, 6:57

1. Pierwszy krok do pozyskania parku został zrobiony, głosowanie radnych na komisji zakońćzyło się sukcesem. Większość była za - a jedynie lokalny klub PIS jest oecnie przeciwny (mam nadzię jednak że na poziomie miasta będzie inaczej, a może naszych lokalnych radnych z PIS-u też z czasem przekonamy)...
27 wrz 2017, 20:15

Dodatkowo wydaje mi sie że kilkadziesiąt tysięcy wyborców chce w tym miejscu parku - a jest to taka ilość której nie da się zignorować. Oni docenią tych którzy przyczynią się do tego że taki park powstanie. Kilkadziesiąt tysięcy? W całym Wilanowie zameldowanych jest 32 tys mieszkańców. Mieszkańcy, ...
27 wrz 2017, 18:11

Pytanie do malkontentów jeśli nie park w tym miejscu to co - bloki ? To, czego chcą tam właściciele gruntów. Bloki to źle? Mój blok jest OK. Ale blok obok jest NIE OK? Chciałbym Pani przypomnieć co według obecnego MPZP mogą budować właściele gruntówna terenie 5ME (teren po północnej stronie Osi Kró...
26 wrz 2017, 23:51

Park będzie wykorzystywany przez kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Wilanowa, Ursynowa oraz mieszkańców zachodniej strony Al. Wilanowskiej (formalnie Mokotów). Mam rozumieć, że wymyślili Państwo park, który chcecie sfinansować z niewielkiego budżetu Wilanowa dla ościennych ogromnych dzielnic? A może...
24 wrz 2017, 16:10
Temat: Latarnie czy iluminacja świąteczna?
Odpowiedzi: 41
Odsłony: 2739

Re: Latarnie czy iluminacja świąteczna?

Co to znaczy niewiele? 500 mieszkańców MW domaga się parku za 120 mln, a ludziom, którzy też płacą podatki odmawia się dóbr podstawowych? Jak dla mnie park jest dla minimum kilkudziesięciu tysięcy okolicznych mieszkańców - Wilanów (Miasteczko), Mokotów -po stronie zachodniej Al. Wilanowskiej,Ursynó...
24 wrz 2017, 16:01

Mieszkańcy Wilanowa Zielonego, którzy nie mają latarni, chodników, ulic z prawdziwego zdarzenia nie mają ochoty fundować 500 mieszkańcom Miasteczka Wilanów parku. 1. Park będzie wykorzystywany przez kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Wilanowa, Ursynowa oraz mieszkańców zachodniej strony Al. Wilanows...
24 wrz 2017, 15:33
Forum: Ostoja Wilanów
Temat: Parkowanie na Ostoi...
Odpowiedzi: 1069
Odsłony: 150777

Re: Parkowanie na Ostoi...

Ja akurat jestem bardzo zadowolony z decyzji dzielnicy. Nie widzę powodu aby dla osób które nie kupiły/wynajęły miejsca w garażu podziemnym niszczyć wspólny teren zielony wszystkich mieszkańców miasteczka. Jeżeli chodzi o parkowanie - to zawsze można zaparkowac przy płatnym parkingu ŚOB po drugiej s...
21 wrz 2017, 15:20

Warto pamiętać że jeżeli będzie uchwalony plan w tym kształcie to można pozyskać teren pod park praktycznie bez kosztów. Wystarczy wykorzystać mechanizm scaleń i nowego podziału działek na terenie objętym planem. Wydaje mi się że zgodnie z prawem miasto może i powinno tak zrobić. Zmiana zabudowy jed...
20 wrz 2017, 10:19

Nowy park w Wilanowie

Wydzielono z tematu "Połączenie Sarmackiej z al. Wilanowską" - yav To i tak nic w porównaniu z inwestycją przedłużenia Osi do Ciszewskiego. Dziwne, że tylu ludzi bulwersuje wycinka kilkunastu 50 letnich drzew, a jednocześnie twierdzą, że ta droga jest niezbędna mimo, iż doprowadzi do wycięcia jedyn...
15 wrz 2017, 8:04
Forum: Galeria handlowa
Temat: CH Galeria Wilanów (GTC) - Przyczółkowa/Branickiego
Odpowiedzi: 2398
Odsłony: 271528

Re: CH Galeria Wilanów (GTC) - Przyczółkowa/Branickiego

Z drugiej strony można sobie wyobrazić, że plan nie jest ruszany, bo GTC przygotowuje korektę decyzji środowiskowej wskazaną przez Sąd. Pójdą po nową decyzję, może ją dostaną, a wtedy odwieszą zawieszone postępowanie u Wojewody, W zasadzie to już według mnie poszli https://bip.warszawa.pl/Menu_prze...
14 wrz 2017, 14:30
Forum: Gastronomia
Temat: Kumin (kuchnia bliskowschodnia), al. Rzeczypospolitej 2A
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 1489

Kumin (kuchnia bliskowschodnia), al. Rzeczypospolitej 2A

Bardzo lubię kuchnię bliskowschodnią (we wszystkich lokalnych odmianach) – więc nie mogę uwierzyć, że nie zauważyłem iż prawie rok temu powstał w miasteczku lokal serwujący ją w najlepszym wydaniu. Przez czysty przypadek do niego trafiliśmy – szukając w miejsca na lunch (poszukiwania były w internec...

Wyszukiwanie zaawansowane