Znalezione wyniki: 1264

autor: henryk
11 lut 2018, 10:47
Forum: Rzeczypospolitej 33 (d.Sawa Wilanów)
Temat: Wycinka drzew na łące
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 899

Re: Wycinka drzew na łące

Wasze osiedle sąsiaduje z dwoma działkami -79/38 oraz 79/8. 79/38 pomiedzy zachodnimi budynkami RP33 i Zdrową jest miejscem gdzie Robyg buduje Ogrody Wilanow . Druga to 79/8 Możecie bezpośrednio sprawdzić kto jest jej wlascielm - wtedy będziecie więcej wiedzieć (sprawdzenie kosztuje maks kilkadziesi...
09 lut 2018, 22:50
Forum: Rekreacja i zieleń publiczna
Temat: Nowy park w Wilanowie
Odpowiedzi: 176
Odsłony: 17521

Re: Nowy park w Wilanowie

Ad 1. Według mojej wiedzy Nowoczesna nie istnieje w samorządach. Nie znam stanowiska ursynowskiego Klubu Radnych PiS. Ale to nie ma znaczenia. My reprezentujemy mieszkańców dzielnicy Wilanów. W tym przypadku reprezentujecie moim zdaniem garstke vs większość. Osobiście liczę że zarówno klub PIS na U...
09 lut 2018, 21:01

1. Jest to projekt mpzp - czyli jak rozumiem planistów miejskich popierany przez PO, Nowoczesna, SMMW - jedynie niestety PIS(i tutaj mam nadzieję że tylko wilanowski a nie ursynowski) jest przeciw. 2. Mówimy o dziesiątkach tysięcy osób które zyskają na powstaniu parku ws grupie osób która nie zarobi...
08 lut 2018, 7:54
Forum: Kultura, sport i edukacja
Temat: Kolejna szkoła podstawowa w MW
Odpowiedzi: 131
Odsłony: 19510

Re: Kolejna szkoła podstawowa w MW

Cytując za obecnie obowiązującym MPZP Przekrycie budynków dachy o kącie spadku od 30° do 45°; dopuszcza się płaskie pokrycia lub tarasy dachowe pod warunkiem wkomponowania budynku w rytm elewacji budynków sąsiadujących; ten zapis według mnie pozwala na umieszczenie boiska na dachu (taras dachowy) C...
04 lut 2018, 23:28
Temat: Kolejna szkoła podstawowa w MW
Odpowiedzi: 131
Odsłony: 19510

Re: Kolejna szkoła podstawowa w MW

Ja mam nadzieję że przy budowie szkoły zostanie w pełni wykorzystany mpzp który pozwala budować wysokie budynki z płaskim dachem. Osobiście ma nadzieję że powstanie budynek do tego jak v liceum ogólnokształcącego w wroclawiu gdzie np nad hala sportowa na dachu umieszczono dodatkowe boisk ( maksymali...
04 lut 2018, 23:07
Forum: Budżet partycypacyjny
Temat: Budżet Partycypacyjny 2019
Odpowiedzi: 41
Odsłony: 5700

Re: BUDŻET PARTYCYPACYJNY 2019

Podtrzymuję moje zdanie - nie dostawiajmy nic więcej w tym miejscu... Mnie bardzo brakuje mostku na wysokości Teodorowicza. Tak samo jak uważa że park linearny nie jest jeszcze kompletny i warto w niego inwestować. Po tym jak zabawki dla dzieci zostały w nim rozrzucone na całej długości zyskał on n...
04 lut 2018, 22:56
Forum: Budżet partycypacyjny
Temat: Budżet Partycypacyjny 2019
Odpowiedzi: 41
Odsłony: 5700

Re: BUDŻET PARTYCYPACYJNY 2019

mi się marzy projekt zmieniający uliczki w miasteczku w ulice jednokierunkowe. Coś w ten deseń: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/3524 http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/1,34939,16923114,Tak_sie_robi_ulice_przyjazna_dla_mieszkancow__Przyklad.html?disableRedirects=true Czasami przechod...
04 lut 2018, 22:37
Forum: Pogadanki i pogaduchy
Temat: Groźby na parkingu
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 1658

Re: Groźby na parkingu

Yav - są narzędzia ( nazw specjalnie nie podaje) do monitorowania dyskusji w sieciach. Jeżeli ktoś kto używa takiego narzędzia ma zalozone wyłapywanie słów i fraz kluczowych to po ich zauważeniu może dopiąc się do dyskusji ( jeżeli ma taką strategię działania). W tej sądzę że dwie pierwsze wypowiedz...
17 gru 2017, 7:45
Temat: Budowa kolejnych szkół w Wilanowie
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 5469

Re: Budowa kolejnych szkół w Wilanowie

To miejsce jest jak dla mnie najlepszym punktem na ulokowanie nowej szkoły. Wydaje mi się też że zdecydowana większość mieszkańców miasteczka popiera lokowanie jej w tym punkcie. To miejsce ma bardzo dużo zalet i praktycznie brak wad. Wśród zalet na pewno można wymienić że będzie bardzo fajnie obsłu...
03 lis 2017, 18:29
Forum: Infrastruktura drogowa
Temat: Południowa Obwodnica Warszawy (Trasa S2)
Odpowiedzi: 993
Odsłony: 195852

Re: Południowa Obwodnica Warszawy (Trasa S2)

Dla Powsinka informacja o sposobie budowy POW została przekazana we skazanym przeze mnie terminie. Akurat ta informacja była publicznie dostępna od dawna... - więc jeżeli ktoś chciał i interesował się tematem bez problemu mógł ją sprawdzić - w bardzo wielu miejscach, w tym na kilku portalach w siec...
03 lis 2017, 11:08
Forum: Infrastruktura drogowa
Temat: Południowa Obwodnica Warszawy (Trasa S2)
Odpowiedzi: 993
Odsłony: 195852

Re: Południowa Obwodnica Warszawy (Trasa S2)

Jak dla mnie sam nasyp to jest całkiem dobre rozwiązanie. Jak rozumiem to rozwiązanie będzie ono dawać optycznie lepsze wrażenie (nasadzenia na nasypie+plus ekrany ziemne obsadzone roślinoością) niż miało by to miejsce w przypadku wiaduktów i zwykłych ekranów. Dodatkowo takie rozwiązanie powinno zap...
17 paź 2017, 23:43

:) za to 3/4 dzielnicy płaci podatek od nieruchomości i to dziwi, że MW ma już remontowane drogi i chodniki (budowane w niedawno), a Niski Wilanów w części nie posiada chodników, a drogi nie widziały remontów od wielu lat. Z tego co pamiętam to podatek od nieruchomości jest obliczany według schemat...
07 paź 2017, 11:55

Tamta sprawa jest konsekwencją błędów przy uchwalaniu MPZP. Zresztą kwota nie jest jeszcze tam jednoznaczna - to o czym Pani pisze to roszczenia których wysokość nie jest jeszcze potwierdzona przez ostateczny wyrok sądu. Osobiście uważamteż że problem jest też konsekwencją tego co się nie zadziało w...
07 paź 2017, 6:57

1. Pierwszy krok do pozyskania parku został zrobiony, głosowanie radnych na komisji zakońćzyło się sukcesem. Większość była za - a jedynie lokalny klub PIS jest oecnie przeciwny (mam nadzię jednak że na poziomie miasta będzie inaczej, a może naszych lokalnych radnych z PIS-u też z czasem przekonamy)...
27 wrz 2017, 20:15

Dodatkowo wydaje mi sie że kilkadziesiąt tysięcy wyborców chce w tym miejscu parku - a jest to taka ilość której nie da się zignorować. Oni docenią tych którzy przyczynią się do tego że taki park powstanie. Kilkadziesiąt tysięcy? W całym Wilanowie zameldowanych jest 32 tys mieszkańców. Mieszkańcy, ...

Wyszukiwanie zaawansowane