Polsko, czemu oszalałaś?

Miejsce do dyskusji w tematach politycznych i pochodnych. Twórcze rozwinięcie dotychczasowego "Politycznego Hyde Parku". Dział pod specjalnym nadzorem - jeśli będzie dochodziło w nim do patologii, zostanie całkowicie zlikwidowany.
Awatar użytkownika
darmal
bywalec
bywalec

Re: Polsko, czemu oszalałaś?

Post autor: darmal » dzisiaj, 16:13

Krokodyl pisze:
wczoraj, 19:00
Do „Dermal, Pimo, Paszczakr”
Czy jesteście pewni...
Proszę nie przypisuj mi poglądów, których nie mam. Mam też wrażenie, że nie do końca ogarnąłeś temat.

baart
bywalec
bywalec

Post autor: baart » dzisiaj, 11:00

ciekawą dyskusję prowadzicie, tymczasem Polskę zawłaszczają bolszewicy , tym razem próbują sobie zagwarantować zwycięstwo w wyborach, mają już sądy, mają TK, kneblują opozycję w parlamencie, likwidują PKW, wprowadzają przepisy, które umożliwią im fałszowanie wyborów (patrz załącznik), a że Poliscja też ich to im zrobicie?
Załączniki
A06D37A6-BCC8-4E2B-9965-17582B315553.jpeg

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » dzisiaj, 9:13

Do Krokodyla,

1. Nie wypowiadałem się w kwestii nawróceń. Nie czuje się mocny z teologii :-|
Ale jak już muszę, to poddam wątpliwość czy p. Jaruzelski z p. Frankiem spotkali się w niebie. Z tego co pamiętam jednym z warunków odpuszczenia grzechów jest zadośćuczynienie. Nie słyszałem, żeby np. p. Jaruzelski rozdał swój majątek ofiarom komuny albo chociaż zwrócił willę spadkobiercom pp Przedpełskich. Pewnie więc Spawacz smaży się w piekle.

2. Dziękuje bardzo za porównanie prawników do różnego rodzaju wspólnot "religijnych". Bardzo trafne.
Jak księża sędziowie sami wybierają się do swojego grona.
Jak księża nie znoszą krytyki, kontroli "świeckich" i uważają się za lepszą kastę.
Jak księża uważają się za depozytariuszy jedynej objawionej prawdy, uprawnionych do interpretacji swoich "ksiąg" (Biblii, konstytucji) itd. itp.

Różnica jest taka, że księdza możesz ale nie musisz słuchać,a za sędzią stoi cały system represji.

3. Przytoczona przez Ciebie moja uwaga nie tyczyła dyskusji "za czy przeciw aborcji eugenicznej". Zgadzam się, że jest to bardzo złożony temat i nie uważam tego forum za właściwe do jego poruszania. Uwaga dotyczyła uzasadnienia wyroku francuskiego sądu, który w imię kuriozalnych wartości łamie zasadę wolności słowa.
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

Krokodyl
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Krokodyl » wczoraj, 19:00

Do „Dermal, Pimo, Paszczakr”
Czy jesteście pewni, że to właściwe forum na takie dywagacje jak te o nawróceniach? Czy nie ma takich bardziej „specjalistycznych” forów? Poniższa dyskusja o radościach i satysfakcji z nawrócenia Franka i Jaruzelskiego jest trudna do zaklasyfikowania i poważnego skomentowania. Jakby w nawiązaniu jedynie mam nadzieję, że was też kiedyś spotka nawrócenie /oświecenie i po przeczytaniu swoich tekstów poczujecie przynajmniej zażenowanie. W każdym razie miliony ofiar tych nawróconych na pewno w niebie śpiewają Alleluja mając ich u boku.
Można tez użyć takiego cytatu:

PaszczakR:” I za to "kocham" prawników (tu zmiana na wielbicieli Kościelno-Strzelniczych wspólnot). Jak chcą to "mądrymi" słowami uzasadnią każdą głupotę i idiotyzm ze śmiertelną powagą i dostojeństwem na twarzy”

Zastanówcie się też nad instrumentalnych używaniem osób z Zespołem Downa jako poparcia swoich kościelno-strzelniczych poglądów, zresztą wyciągając jakieś bzdurne fragmenty z dna Internetu (portali w których powinny pozostać dla uciechy ich czytelników). Jakie macie doświadczenia z takimi osobami? Czy wiecie co się kryje za tym „uśmiechniętym zdjęciem”? Czy wiecie jak żyją w domach opieki zostawieni sami przez Kościelno-Strzelecką wspólnotę i głęboko wierzących rodziców? Czy wiecie jak się czują gdy do takich ośrodków zostają przewożeni po śmierci ich opiekunów? Czy wiecie co czują ich opiekunowie jak umierają przedwcześnie ich dzieci bo taki jest charakter ich choroby że zapadają częściej na nowotwory i szybciej się starzeją? Że całe życie cierpią na wiele współistniejących schorzeń?

Czy takie nieszczęście powinno być tematem tak niskich światopoglądowych dyskusji jak w powyższych postach? Czyimś dowodem że Francuzi czy Skandynawowie to samo zło a nasza wspólnota jest cacy? A wiecie jakie są różnice standardów życia osób z Zespołem w tych krajach i w waszym patriotyczno-katolickim raju? Czy wiecie że tam ich życie w społeczeństwie i możliwość pracy nie łączy się z ciągłym upokorzeniem w tramwaju, na ulicy czy nawet w kościele? Że tam są w szkołach ze wszystkimi tak długo jak się da, a u nas są wypychani do szkół specjalnych?
Dlaczego nie dyskutujecie o poprawie ich losu zamiast używać jako pałki na przeciwnika?

Aha, może dlatego że zgodnie z dermalem obowiązuje zasada wolności gospodarczej czy ekonomicznej i zero wsparcia od państwa bo to się kończy 100 milionami ofiar. Kto silniejszy ten lepszy, nie będziemy wspierać słabeuszy. Niech gniją w zamkniętych ośrodkach z kasą na miskę zupy a my silni będziemy się wspierać w naszych ciepłych kościelno-strzelniczych wspólnotach.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 13 gru 2017, 19:15

darmal pisze:
13 gru 2017, 11:50
Pimo pisze:
12 gru 2017, 22:17
Hans Frank również, choć różnie mówią źródła o jego nawróceniu. Jeśli było szczere, to i on się pojednał.
A to nie wiedziałem, dzięki. Szkoda jednak, że nie wiadomo czy to było prawdziwe przeoranie czy tylko gra...

Tak, król GG, podpisany na wielu krwawych obwieszczeniach "DR. FRANK", ten zbrodniarz i morderca, wyspowiadał się i uzyskał rozgrzeszenie. Wierzący, zarówno Franka jak i Jaruzelskiego, powinni uznać za ludzi, którzy zmarli wolni od grzechu. I kropka. Nie jest to łatwe, ale to jeden z dogmatów chrześcijańskich.

Argumenty przeciwko szczerości nawrócenia Franka są oparte głównie na jego listach do rodziny oraz relatywizowaniu niektórych krytycznych osądów, w czym trudno dostrzec skruchę, ale to właśnie w tym doszukiwałbym się próby zachowania przez niego "fasonu" (Niemcy lat 50. i 60. to pokazały aż nadto, gdzie np. niektórzy spluwali mijając na ulicy "zdrajcę narodu" Schindlera, za podobnego "zdrajcę" uważano syna Bormanna itd.). Ostatnie słowa Franka przed egzekucją miały brzmieć "Chryste, przebacz.". Być może to tylko legenda, ale bez tego skłaniam się ku przekonaniu, że jego żal był prawdziwy. Jako jedyny już po wyroku mówił, że taka kara się mu należała, ani nie spotkałem się z relacjami, by próbował uniknąć egzekucji czy starać się o zmianę kary.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 13 gru 2017, 12:05

rob pisze:
12 gru 2017, 20:47
Yogi
Odnośnie marksizmu, którym tak sprawnie manipulujesz tak jak i doskonale uprawiasz elastyczną słowo-mowę to polecam
https://www.youtube.com/watch?v=JKpypT896Ag
Lecz jak zwykle szanuje twoją biegłość w obrazowaniu tej materii.
Pooglądałem. Interesujące - szczególnie w części dotyczącej tego jak rodziła się socjaldemokracja, która "oderwała się" od nurtu rewolucyjnego - bardzo heglowskie (teza, antyteza, synteza). Dlatego właśnie sprzeciwiam się temu prostemu nawiązywaniu do dialektyki z przełomu XIX/XXw, bo... tak jakby jesteśmy trochę mądrzejsi. To tak jakby na chadeków spoglądać przez pryzmat metod Świętej Inkwizycji.

Sam wykład jest interesujący, ale nacechowany ideologicznie i opierający swoje założenia na krytyce "pochwały lenistwa" i tego, że system znoszący motywację do pracy prowadzi do ubóstwa i nędzy. Owszem. Tylko, że dziś nikt nie nie mówi o zniesieniu motywacji do pracy i bogacenia, a raczej o ograniczeniu motywowania do pracy na najniższym szczeblu piramidy potrzeb. Praca ma dawać możliwość rozwoju i bogacenia się, a nie być narzędziem i warunkiem przeżycia. Nie chodzi o budowanie systemu, gdzie wszyscy są równi punktem dojścia, ale równi punktem startu.

Natomiast fragment o armii europejskiej mającej na celu utrzymanie dyscypliny w państwach federalnych... No cóż... Nie podzielam lęków, a wyciągając wnioski z historii bardziej bym liczył w razie czego na europejską armię niż na... sojusz z Francją i Wielka Brytanią?
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
darmal
bywalec
bywalec

Post autor: darmal » 13 gru 2017, 11:50

Pimo pisze:
12 gru 2017, 22:17
Hans Frank również, choć różnie mówią źródła o jego nawróceniu. Jeśli było szczere, to i on się pojednał.

A to nie wiedziałem, dzięki. Szkoda jednak, że nie wiadomo czy to było prawdziwe przeoranie czy tylko gra...

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 12 gru 2017, 22:17

darmal pisze:
11 gru 2017, 15:35
Ideę modlenia sie o nawrócenie też trudno uznać za skrajne czy zwykłe zło. Trudno też zaniechać, jeżeli czasem daje efekt.
Jaruzelski nawrócił się w ostatnich dniach życia, wyspowiadał, przyjął komunię, pojednał.... myślę, że bardziej tym czynem wstrząsnął niż grupa ze Słupska.

Ludzka duchowość, to rzecz nieodgadniona, zależna od wielu czynników, wieku, przeżyć, zdolności do autorefleksji. Jeden pod ich wpływem utrwali swoją wiarę, inny ją utraci, inny pozostanie ateistą do końca, jeszcze inny się nawróci i będzie jak Paweł z Tarsu. Dlatego obrzydza mnie wyśmiewanie tego w co wierzą inni, przez kogoś kto nie podziela ich przekonań, niezależnie od tego w co wierzą. Bo nikt nie wie co jeszcze go w życiu spotka i jakim sam będzie na ostatniej prostej swojego życiowego biegu.

Przepraszam za ten filozoficzny off-topic.

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 12 gru 2017, 20:47

Yogi
Odnośnie marksizmu, którym tak sprawnie manipulujesz tak jak i doskonale uprawiasz elastyczną słowo-mowę to polecam
https://www.youtube.com/watch?v=JKpypT896Ag
Lecz jak zwykle szanuje twoją biegłość w obrazowaniu tej materii.

Awatar użytkownika
darmal
bywalec
bywalec

Post autor: darmal » 11 gru 2017, 15:35

yav pisze:
11 gru 2017, 1:43
Zachowania, które przedstawiłeś z obu stron są jednakowo złe. Chodziło mi o to, że to prawica zagląda ludziom do łóżka (vide modły za Biedronia). A to wszystko przypomina wahadło - im bardziej prawica chce zakazu aborcji, tym bardziej lewica chce liberalizacji przepisów.

O aborcji po urodzeniu nie ma co dyskutować - po każdej stronie znajdą się tacy "geniusze"...

Ten przypadek to nie jest wahadło, tylko dalsze przesuwanie granicy. To nie było w Polsce w reakcji na cokolwiek.
Uważaj też z tym atakiem na naukowów i mową nienawiści :
"W sukurs atakowanym zewsząd naukowcom przyszedł prof. Julian Savulescu, dyrektor oksfordzkiego centrum zajmującego się etyką medyczną i wydawca 'Journal of Medical Ethics'. Uważa on, że ostra reakcja na pomysł Minervy i Giubiliniego jest próbą kneblowania akademickiej dyskusji. - Bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy świadkami ataku fanatyków na wartości liberalnego społeczeństwa - powiedział na łamach dziennika 'Guardian'"

Nie zgadzam się też, by było po równo. Ani w ilości ani wadze. Trudno mi też mierzyć pomysł zabijania noworodków z modleniem się za kogokolwiek (Biedroń to aktywista, wytrzymał, a nawet, w żartach czy nie, podziękował). Ideę modlenia sie o nawrócenie też trudno uznać za skrajne czy zwykłe zło. Trudno też zaniechać, jeżeli czasem daje efekt.
Jaruzelski nawrócił się w ostatnich dniach życia, wyspowiadał, przyjął komunię, pojednał.... myślę, że bardziej tym czynem wstrząsnął niż grupa ze Słupska.

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 11 gru 2017, 8:55

Rada Stanu stwierdziła, że tematyka nagrania, to jest przedstawiająca pozytywny wizerunek osób z zespołem Downa, jest jedynie w interesie grupy reprezentującej określony światopogląd, a nie w interesie publicznym
To cytat z podlinkowanego przez yava materiału.

I za to "kocham" prawników.
Jak chcą to "mądrymi" słowami uzasadnią każdą głupotę i idiotyzm ze śmiertelną powagą i dostojeństwem na twarzy.
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 11 gru 2017, 1:43

Zachowania, które przedstawiłeś z obu stron są jednakowo złe. Chodziło mi o to, że to prawica zagląda ludziom do łóżka (vide modły za Biedronia). A to wszystko przypomina wahadło - im bardziej prawica chce zakazu aborcji, tym bardziej lewica chce liberalizacji przepisów.

O aborcji po urodzeniu nie ma co dyskutować - po każdej stronie znajdą się tacy "geniusze"...

A z tą emisją filmu to było jednak inaczej:

http://natemat.pl/195185,katolickie-med ... olem-downa

http://demagog.org.pl/czy-francja-zabro ... lem-downa/

(dwa pierwsze linki z brzegu)

Awatar użytkownika
darmal
bywalec
bywalec

Post autor: darmal » 10 gru 2017, 17:05

yav pisze:
10 gru 2017, 11:03
Pewny jesteś, że chodzi Ci o lewicę? Czy raczej o prawicę, która zagląda ludziom do łóżka, mówi im z kim i co im wolno, a w szczególności wypowiada się w temacie aborcji?
Trudno pomylić te dwie strony. Zaglądanie do łóżek odnosi się tylko takich "orientacji" jak pedofilia, i takich "zabaw" jak gwałty. Pudelek to nie prawica :-) Uwierz mi, nie chcę mieć do powieką co jeden z drugim sobie ze środowiska LBGT liże, słuchać o króliczych dreszczach Biedronia, nie chcę też by nachalnie mi z tym wyjeżdżali, nie chcę by tłumaczyli dzieciom kto i czym może sobie się "połączyć". I słuchać omamów, że pomimo prób nie udaje im się zrobić dziecka, i żeby im jakieś dać.
Taka ciekawostka:
Obrazek

Na czym polega problem, że prawica wypowiada się o aborcji? Wolisz oświeconą Francję, która zakazała emisji wizerunków uśmiechniętych osób z zespołem Downa? Urzędnicy uznali, że "naruszała ona spokój sumienia kobiet, które legalnie dokonały innych osobistych wyborów". Co następne? Zakaz pokazania zdjęcia uśmiechniętego dziecka? W ten sposób dojdziemy do tego, że słowo "rodzina" będzie mową nienawiści". W Prignac-et-Marcamps "Dzień Matki" już został, jako święto "dyskryminujące", zlikwidowany.

A tego też nie można skomentować: "Lekarze powinni mieć prawo do zabijania noworodka - takie szokujące stanowisko opublikowało dwoje naukowców ze znanych na świecie uczelni. Według nich pozbawić dziecka życia można nie tylko wtedy, gdy urodzi się ono np. niepełnosprawne. Również wtedy, gdy rodzice nie są w stanie zapewnić dziecku opieki lub prostu go nie chcą. Nazwali to aborcją po urodzeniu. Alberto Giubilini i Francesca Minerva, włoscy naukowcy związani z uniwersytetami w Oksfordzie, Mediolanie i Melbourne, uważają, że noworodki nie mają jeszcze, podobnie do płodu, osobowości, a jedynie "potencjalną osobowość". Jako takie nie posiadają "moralnego prawa do życia". "Noworodek nie jest osobą, ponieważ nie ma świadomości własnej egzystencji. Nie ma, podobnie jak dziecko jeszcze nienarodzone, wykształconego poczucia nadziei, marzeń i celów życiowych "? To może od razu późna aborcja - do osiemnastego roku życia, dzieci swoich i cudzych - jeżeli wkurzają lub naruszają mir. Nie, to nie jest lifestyle.

Awatar użytkownika
darmal
bywalec
bywalec

Post autor: darmal » 10 gru 2017, 16:41

YOGItheBEAR pisze:
10 gru 2017, 10:42
Tymczasem lewicowość to nie dbałość o jednostki, tylko budowanie społeczności wzajemnej odpowiedzialności. Dziś o tym w zasadzie nikt w polityce nie mówi. I jest to zrozumiałe, bo taka "samorządność" ograniczałaby wpływy polityków.
Yogi,
Tradycyjne "społeczności wzajemnej odpowiedzialności", oparte na tradycyjnych wartościach, Kościół-Szkoła-Strzelnica :-) funkcjonują od czasów plemiennych. W tych grupach bez problemu odnajdziesz wsparcie, pomoc i szacunek, jeżeli tego szukasz.
Zatem do kogo kierujesz ten zarzut? Czy oddolne ruchy nie powinny być oddolne, a lokalne społeczności lokalne? Oczekujesz od "centralnego zarządzania" budowania oddolnych ruchów i społeczności? Po co? W jaki sposób? Chciano kiedyć to odgórnie budować, niszcząc garnki i przybory kuchenne(!) i spychając ludzi do stołówek, gdzie pod nadziorem mieli się po nowemu bratać... Lepiej po prostu wyjść z domu pomagać i budować. Czego więcej oczekujesz i od kogo?

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 10 gru 2017, 11:03

darmal pisze:
09 gru 2017, 23:37
Zła jest lewicowość mentalno-światopoglądowa. Taka, gdzie ktoś (....) stwierdza, że może zakazywać i piętnować, nakazywać, kontrolować i wymuszać na ludziach to co sobie wydumał.
Pewny jesteś, że chodzi Ci o lewicę? Czy raczej o prawicę, która zagląda ludziom do łóżka, mówi im z kim i co im wolno, a w szczególności wypowiada się w temacie aborcji?

I zgadzam się, że SLD podpisującemu konkordat, obniżającemu podatki i umawiającemu się na Stare Kiejkuty daleko do lewicy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Słoń a Sprawa Polska”