Czy zaleje nas paczkowana żywność i plaga Biedronek ?

Teren Spółdzielni znajduje się w enklawie ulic: Sobieskiego, Nałęczowska, Niemirowska, Goplańska, Królowej Marysieńki, Lentza
color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Re: Czy zaleje nas paczkowana żywność i plaga Biedronek ?

Post autor: color1 » 19 sie 2014, 1:57

Czy wiadomo coś w tej sprawie ?

Awatar użytkownika
DSzelag
radny
radny
Kontaktowanie:

Post autor: DSzelag » 16 cze 2014, 13:35

Dzierżawę/najem na obiekt handlowy przy Jabłonowskiego sieć MarcPol podpisała ze spółdzielnią na kolejne 5 lat, choć Biedronka była również zainteresowana przejęciem obiektu.

W obecnej sytuacji pewnie należy podjąć rozmowy z Radą Nadzorczą w celu określenia dalszych planów Spółdzielni do tego obiektu. Pytanie, czy przejęcie części mienia spółki MarcPol przez Biedronkę będzie dotyczyło obiektu przy Jabłonowskiego?

Spróbuję dowiedzieć się podczas dzisiejszego spotkania w Spółdzielni.

Pozdrawiam,
Dominik Szeląg

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 03 cze 2014, 19:28

Pisząc, TU NA OSIEDLU - mam na myśli Osiedle Wilanów Wysoki....
Zupełnie nieuzasadnione jest jakby mała TU powstać druga Biedrona w odległości 300 metrów od tej pierwszej, której powstanie i tak było mocno kontrowersyjne wśród mieszkańców.

Awatar użytkownika
marlas
tubylec
tubylec

Post autor: marlas » 02 cze 2014, 10:29

color1 pisze:Nie zauważyłem tu na osiedlu żadnego sklepu mięsnego
Na początku Sarmackiej są dwa. Kolejny niedawno otwarto na Al. RP 12.

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 02 cze 2014, 1:53

Ale co masz na myśli ? Nie zauważyłem tu na osiedlu żadnego sklepu mięsnego, czy z rybami... Nie licząc tych z ekologiczną żywnością, za horrendalne pieniądze.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 01 cze 2014, 10:02

To potencjalnie dobra wiadomość dla małych lokalnych sklepików ze świeżą żywnością...
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Czy zaleje nas paczkowana żywność i plaga Biedronek ?

Post autor: color1 » 30 maja 2014, 15:15

Tytułem wstępu - przedruk z dzisiejszej prasy:

###
Jeronimo Martins Polska otrzymała zgodę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na nabycie części mienia Marcpol z siedzibą w Łomiankach, podał Urząd. Transakcja dotyczy 11 sklepów w woj. mazowieckim, łódzkim i śląskim.

"Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka może przejąć część mienia spółki Marcpol. Transakcja dotyczy 11 sklepów w woj. mazowieckim, łódzkim i śląskim. Postępowanie przeprowadzone przez UOKiK wykazało, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji" - czytamy w komunikacie.

###

Nie pałam jakoś specjalnie czułością do marketu Marcpolu, ale przynajmniej można tam nabyć urozmaiconą żywność NIE PACZKOWANĄ, wędliny i mięso na wagę, dlatego zawczasu składam swój protest (jak również prośbę o rozeznanie i przypilnowanie tematu w Spółdzielni) przed ew. przekształceniem tego marketu na druga z kolei "biedrę" na osiedlu, bo zaczniemy mieć tu żywnościowo-śmieciowy monopol ! Przejęcie biznesowe to jedna sprawa i nie mamy tu nic do gadania, ale możemy wymóc na Spółdzielni aby wypowiedziała umowę najmu "blaszaka" i poszukała lepszej alternatywy, w uzgodnieniu z mieszkańcami.

Pani Marcinie (Panie Radny) - mam nadzieję że pochyli się Pan na d tematem aby nam przezes za plecami nie wywinął jakiegoś kolejnego numeru w rodzaju podpisania aneksu na kolejne 10 lat. bez możliwości wypowiedzenia.

Zatem proszę zadziałać w trybie pilnym ! Dziękuję...

ODPOWIEDZ

Wróć do „SM Osiedle Wilanów”