Informacje o mieszkaniu

Teren Spółdzielni znajduje się w enklawie ulic: Sobieskiego, Nałęczowska, Niemirowska, Goplańska, Królowej Marysieńki, Lentza
placek77
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Re: Informacje o mieszkaniu

Post autor: placek77 » 14 lis 2013, 0:44

temat wyczerpany

korona
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: korona » 15 sie 2013, 19:21

Jak rozumiem to nadal aktualne?

daria90
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: daria90 » 07 sie 2013, 14:51

Dziękuję za ten wątek :) Miałam podobne pytania a że jestem nowa nie do końca orientuję się co i jak :P

Awatar użytkownika
MarcinPuchalski
radny
radny
Kontaktowanie:

Post autor: MarcinPuchalski » 16 maja 2012, 20:52

Witam
Agnieszka1 pisze: 1. Czy jest mozliwosc zmian/wyburzenia scian w mieszkaniach czteropokojowych na ulicy Krolowej Marysienki i Sobieskiego ?
2. Czy tak duza slyszalnosc na K. Marysienki bylo zwyklym przypadkiem, czy faktycznie sciany sa bardzo cienkie i slychac co sasiad oglada w TV ;)
3. Mieszkania czteropokojowe na Wilanowie o powierzchni okolo 65 M to standart ?
4. Moja ciocia mieszka w jednym z blokow na ulicy Wiktorii Wiedeńskiej w mieszkaniu dwupokojowym. Chwali sobie okolice i Ja rowniez dobrze wspominam ten zakatek. Czy sa tam mieszkania 4 badz 3 pokojowe ?
5. Do jakiego urzedu musze sie udac by zobaczyc plan budynku ? Chodzi mi minowicie o metraz i ilosc pokoi. Byc moze w sieci jest taka strona, jednak szukalam i nie udalo mi sie znalezc :cry: :cry:
6. Czy to prawda, ze w "piramidach" na ulicach Gubinowskiej i Jablonowskiego na samej gorze sa najwieksze mieszkania w calym budynku.

Agnieszka F.
Ad.1 Możliwość taka istnieje ale trzeba sprawdzić w planie mieszkania która ściana jest nośna i projekt ustalić i uzgodnić ze Spółdzielnią.

Ad.2 To był chyba tylko przypadek. Ściany wykonane są ze zbrojonego żelbetu o grubości co najmniej 10 cm.

Ad.3 To nie jest standard można znaleźć nawet mieszkania 3 pokojowe o powierzchni 93 m z tarasem 28m. (np. Kl.6 ostatnie piętro na Gubinowskiej 7 z tego co wiem na sprzedaż).

Ad.4 Osiedle Wilanów jest powierzchniowo dużą Spółdzielnią posiadającą 17 budynków w swoim zakresie. Jest to chyba jedno z niewielu osiedli gdzie przestrzeń pomiędzy budynkami jest tak duża dająca poczucie swobody i komfortu w odróżnieniu od nowo powstających osiedli gdzie sąsiad zagląda sąsiadowi w okna. Osiedle posiada w swoich zakresie bardzo dużo przestrzeni biologicznie czynnej, szkołę i przedszkole, bibliotekę publiczną oraz nowoczesny duży plac zabaw. Są tu mieszkania 3 i 4 pokojowe.

Ad.5 Ponieważ mieszkania znajdują się na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Wilanów należy w tym celu udać się do Spółdzielni lub takie dokumenty powinien posiadać właściciel sprzedający mieszkanie.

Ad.6 Niekoniecznie na samej górze. Np. na Królowej Marysieńki 31 w klatkach o niższych kondygnacjach widziałem mieszkania o powierzchniach ponad 100 m oraz mieszkania dwupoziomowe.

Pozdrawiam

Marcin Puchalski
Pozdrawiam

Marcin Puchalski

Radny Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy

email: mpuchals@wp.pl
http://www.facebook.com/PlatformaObywatelskaWilanow

Agnieszka1
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Agnieszka1 » 16 maja 2012, 11:45

Bardzo dziekuje Panie Rafale za odpowiedz, rozwial Pan pewne moje watpliwosci. Jezeli tez dobrze zrozumialam to o plan mieszkan/budynku trzeba udac sie (niezaleznie od miejsca) do spoldzielni mieszkaniowej, ktore takie informacje posiada. Zycze Panu milego dnia

Mam nadzieje, ze odpowiedz na inne podpunktciki tez nie beda problemem ;)
O Sobie Słów kilka...

Rkrzyzanowski
radny
radny

Post autor: Rkrzyzanowski » 15 maja 2012, 22:32

Agnieszka1 pisze: Z mojego postu chciclabym wyciagnac wnioski i prosic Was o pomoc :)

1. Czy jest mozliwosc zmian/wyburzenia scian w mieszkaniach czteropokojowych na ulicy Krolowej Marysienki i Sobieskiego ?
2. Czy tak duza slyszalnosc na K. Marysienki bylo zwyklym przypadkiem, czy faktycznie sciany sa bardzo cienkie i slychac co sasiad oglada w TV ;)
3. Mieszkania czteropokojowe na Wilanowie o powierzchni okolo 65 M to standart ?
4. Moja ciocia mieszka w jednym z blokow na ulicy Wiktorii Wiedeńskiej w mieszkaniu dwupokojowym. Chwali sobie okolice i Ja rowniez dobrze wspominam ten zakatek. Czy sa tam mieszkania 4 badz 3 pokojowe ?
5. Do jakiego urzedu musze sie udac by zobaczyc plan budynku ? Chodzi mi minowicie o metraz i ilosc pokoi. Byc moze w sieci jest taka strona, jednak szukalam i nie udalo mi sie znalezc :cry: :cry:
6. Czy to prawda, ze w "piramidach" na ulicach Gubinowskiej i Jablonowskiego na samej gorze sa najwieksze mieszkania w calym budynku.

Dziekuje z gory za pomoc i odpowiedzi, mam nadzieje ze rozwiejecie moje watpliwosci i dacie mi wazne wytyczne na....NOWE ZYCIE :)
Agnieszka F.
Wypowiem się jedynie co do okolicy Wiktorii Wiedieńskie. Budynki, które tam stoją były budowane w latach 85-88, już trochę inaczej wtedy budowali. Mieszkania przy tej ulicy występują 3,4,5 pokojowe plus duże balkony co powiększa metraż. Metraż występuje od 85 do 108 metrów, więc naprawdę nieźle.
Co do planów budynków to proponuję udać się do biura Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Niemirowskiej tam mają plany budynków itp.

Agnieszka1
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Informacje o mieszkaniu

Post autor: Agnieszka1 » 15 maja 2012, 8:53

Witam wszystkich :)

Jest mi niezmiernie milo i chcialam podziekowac na wstepie zalozycielowi forum za takie miejsce jak wlasnie to :) Pamietam, ze nie mieszkajac na Wilanowie, ale przebywajac praktycznie codziennie udzielalam sie na portalu grono.net, ktory mial podforum o Wilanowie :)

Na Wilanowie nie mieszkalam, nie mieszkam ale do konca czerwca chcialabym sie udac do urzedu miasta by zameldowac sie w moim przyszlym mieszkaniu. Niestety tutaj pojawia sie problem, bo moje wymarzone M4 ucieka przede mna..
Ogladalam dwa mieszkania na ulicy Królowej Marysieńki. O ile mieszkanie na parterze mialo jeden duzy plus dla mnie jako kobiety - ogrodek :) Niestety metraz mieszkania jest dla mnie nie do przyjecia. Wielkosc mieszkania przy 4 pokojach to ledwo 63 metry. Jest to stanowczo zbyt malo.
Mieszkanie w tym samym wiezowcu na 7 pietrze na pierwszy rzut oka nie roznilo sie niczym, jednak podczas ogladania z mezem zauwazylismy jedna bardzo dziwna rzecz. Kiedy bylam w obukacji jeszcze raz ogladajac co by tu mozna zmienic/zaaranzowac ;) maz był na klatce ogladajac jej stan na pietrze. Krzyknal do mnie w pewnej sprawie i Ja bedac w WC slyszalam dokladnie to co powiedzial (a nie zrobil tego nader glosno) co najwazniejsze bylo to przez zamkniete drzwi. Odrazu sie zdziwilismy i spytalismy agentki dlaczego tak wyraznie bylo slychac odpowiedziala, ze to moze przez drzwi a moze to jak stalismy a to moze...Wlascielka skwintowala to szybko i prosto "nie wiem dlaczego"

Drugie ogledziny byly w wiezowcu na ulicy Sobieskiego. Rowniez M4 mieszkania troszke wieksze - 67 M. Mieszkanie na przedostatnim pietrze, troszke lepszy rozklad, ale rowniez zbyt male. Pokoje o powierzchni 8 metrow nie zmieszcza tego co chcialabym do mieszkania wprowadzic.. ;)

Z mojego postu chciclabym wyciagnac wnioski i prosic Was o pomoc :)

1. Czy jest mozliwosc zmian/wyburzenia scian w mieszkaniach czteropokojowych na ulicy Krolowej Marysienki i Sobieskiego ?

Dziekuje z gory za pomoc i odpowiedzi, mam nadzieje ze rozwiejecie moje watpliwosci i dacie mi wazne wytyczne na....NOWE ZYCIE :)
Agnieszka F.
O Sobie Słów kilka...

ODPOWIEDZ

Wróć do „SM Osiedle Wilanów”