Majowe spotkania mieszkańców z Zarządem Osiedla Wilanów 2011

Teren Spółdzielni znajduje się w enklawie ulic: Sobieskiego, Nałęczowska, Niemirowska, Goplańska, Królowej Marysieńki, Lentza
Anittaa
przybysz
przybysz

Re: Majowe spotkania mieszkańców z Zarządem Osiedla Wilanów

Post autor: Anittaa » 03 cze 2011, 10:56

Jeśli chodzi o budynek Sobieskiego 4 wydaje się (bo nie sprawdzałam osobiście wyników głosowania), że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami, odbyły się 2 ankiety - czy jestem za czy przeciw umieszczeniu takich anten, oraz druga, czy jestem za czy przeciw umieszczeniu reklamy na budynku.
Anitta

Awatar użytkownika
MarcinPuchalski
radny
radny
Kontaktowanie:

Post autor: MarcinPuchalski » 18 maja 2011, 23:41

color1 pisze:Tak z ciekawości zapytam:
- czy na WZ jest możliwość wprowadzenia zmiany do statutu (wszak jest w porządku obrad jego modyfikacja i głosowanie nad zmianami) i wprowadzenia obligatoryjnego zakazu instalacji anten GSM na budynkach należących do Spółdzielni ?
Na samym Walnym niestety nie ale jest termin do składania uchwał przed Walnym. Niestety walka z antenami będzie walką z wiatrakami dopóki mieszkańcy będą aprobować takich instalacji. Są wykupione mieszkania w budynkach na własność z gruntem pod budynkami. Czyli są to własności jedno budynkowe i tylko ci mieszkańcy w danym budynku na który mają być anteny mają prawo decydować o ich montażu. Ale jest jedno pytanie. Czy nie powinni wszyscy mieszkańcy którzy mają akt notarialny z gruntem wyrazić zgody na taką instalację (bo przecież też są właścicielami części wspólnych budynków nie tylko mieszkań). Wg mnie same KDM nie mogą podejmować takich decyzji w imieniu mieszkańców. Trzeba by było sprawdzić czy wszyscy tacy mieszkańcy tych dwóch bloków wyrazili zgodę pisemną na taką instalację czy jest to samowola.
color1 pisze:- czy mieszkańcy Marysieńki 21 i Sobieskiego 4 dobrowolnie i kolektywnie wyrazili chęć instalacji anten GSM na swoich budynkach, czy raczej nowa umowa z Polkomtelem odbyła się za ich plecami (czy jest ktoś w stanie to ustalić ?)
Z tego co wiem bo dzwonili do mnie mieszkańcy ul. Królowej Marysieńki 31 to niektórzy nawet nie wiedzieli że taka instalacja miała u nich powstać i protestują przeciwko tej instalacji. Nie wiem jaka jest sytuacja na ul. Sobieskiego 4.
color1 pisze:- wydaje mi się że spotkania Zarządu z mieszkańcami są "ustawiane" w taki sposób aby uniemożliwić wspólne podejmowanie decyzji (bliźniaczych budynków) - czyli socjotechniczna dezinformacja Prezesa P, którą zauważyłem już na pierwszym spotkaniu po jego wybraniu na to stanowisko (sprytne te działania)... 18 maja odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Gubinowska 4 -proponuję zatem aby zebrała się mała grupa przedstawicieli z budynku Gubinowska 7 w celu wysłuchania "co jest na rzeczy".
Pozostawiam bez komentaża :D :D :D :D

Z poważaniem

Marcin Puchalski
Pozdrawiam

Marcin Puchalski

Radny Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy

email: mpuchals@wp.pl
http://www.facebook.com/PlatformaObywatelskaWilanow

Awatar użytkownika
MarcinPuchalski
radny
radny
Kontaktowanie:

Post autor: MarcinPuchalski » 18 maja 2011, 23:29

Lemoure pisze:Widze , że nie jestem do końca w temacie - czy jest jakaś akcja demontażu tych anten? Może udało się komuś udowodnić ich szkodliwość? Czy co innego jest przyczyną?
Witam

Właśnie od 17.05.2011 trwa akcja demontażu anten. Mają ostateczny termin do dnia 20.05.2011r. :D :D :D :D :D :D

Pozdrawiam

Marcin Puchalski
Pozdrawiam

Marcin Puchalski

Lemoure
przybysz
przybysz

Post autor: Lemoure » 17 maja 2011, 0:44

Widze , że nie jestem do końca w temacie - czy jest jakaś akcja demontażu tych anten? Może udało się komuś udowodnić ich szkodliwość? Czy co innego jest przyczyną?

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 17 maja 2011, 0:14

Tak z ciekawości zapytam:
- czy na WZ jest możliwość wprowadzenia zmiany do statutu (wszak jest w porządku obrad jego modyfikacja i głosowanie nad zmianami) i wprowadzenia obligatoryjnego zakazu instalacji anten GSM na budynkach należących do Spółdzielni ?
- czy mieszkańcy Marysieńki 21 i Sobieskiego 4 dobrowolnie i kolektywnie wyrazili chęć instalacji anten GSM na swoich budynkach, czy raczej nowa umowa z Polkomtelem odbyła się za ich plecami (czy jest ktoś w stanie to ustalić ?)
- wydaje mi się że spotkania Zarządu z mieszkańcami są "ustawiane" w taki sposób aby uniemożliwić wspólne podejmowanie decyzji (bliźniaczych budynków) - czyli socjotechniczna dezinformacja Prezesa P, którą zauważyłem już na pierwszym spotkaniu po jego wybraniu na to stanowisko (sprytne te działania)... 18 maja odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Gubinowska 4 -proponuję zatem aby zebrała się mała grupa przedstawicieli z budynku Gubinowska 7 w celu wysłuchania "co jest na rzeczy".

Awatar użytkownika
MarcinPuchalski
radny
radny
Kontaktowanie:

Majowe spotkania mieszkańców z Zarządem Osiedla Wilanów 2011

Post autor: MarcinPuchalski » 16 maja 2011, 23:29

Witam

W piątek 13 maja 2011r odbyło się spotkanie Pani Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Wilanów z mieszkańcami bloku przy ul. Gubinowskiej 7 i Sobieskiego 4.

Na wstępie wyjaśnię że mieszkańcy ul. Gubinowskiej 7 i ul. Gubinowskiej 4 wnioskowali o zorganizowanie spotkania z Zarządem Spółdzielni tych dwóch bloków jak to odbywało się przez kilka ostatnich lat (te same problemy, potrzeby remontowe itp. - dwa bliźniacze bloki). Niestety i tym razem złożone do Zarządu Spółdzielni dwukrotnie pisma w tej sprawie przez KDMy obu bloków zostały przez niego zignorowane. Zorganizowano nam spotkanie z mieszkańcami bloku ul. Sobieskiego 4 wbrew woli mieszkańców ul. Gubinowskich.

Na spotkanie niestety Pani Prezes przyszła nie przygotowana. W moim odczuciu i większości obecnych mieszkańców na spotkaniu uznało że nie miało ono sensu.
Przez pierwsze 40 minut Pani Prezes chwaliła się co udało się Zarządowi osiągnąć przez rok działalności.
Dopiero po tym czasie mogliśmy jako mieszkańcy przejść do konkretów i pytań kierowanych do Zarządu.

Jako KDM przy ul. Gubinowskiej 7 zawnioskowaliśmy o przedstawienie przez Zarząd szczegółowego harmonogramu prac i przetargów które to miały być przeprowadzone w tym roku na budynku przy ul. Gubinowskiej 7.
Plan takich remontów został zgłoszony już w czerwcu 2010r a w lutym 2011r uzupełniony o nowe pozycje po przeprowadzonym 5 letnim przeglądzie budynku.
Niestety Pani Prezes nie była w stanie określić nawet które z pojedyńczych pozycji zgłoszonych i zatwierdzonych przez KDM i mieszkańców bloku przy ul. Gubinowskiej 7 z Zarządem Spółdzielni wykonane zostaną w tym roku.
Najprawdopodobnie żaden z przetargów się nie odbędzie bo dział techniczny praktycznie w Spółdzielni nie istnieje a on się tym zajmował.
Dodatkowo mieszkańcy naszego bloku dowiedzieli się że zdjęta antena z naszego bloku zamontowana będzie na ul. Królowej Marysienki 31 i dodatkowo na bloku Sobieskiego 4. Zostaliśmy jako mieszkańcy oszukani gdyż Pan Prezes P naszej Spółdzielni zapewniał nasz KDM że antena będzie przeniesiona tylko na blok przy ul. Królowej Marysienki 31. Ciekawe jaki wpływ na decyzje Zarządu miała firma POLKOMTEL S.A. która to do dnia dzisiejszego nie wywiązała się z umowy dotyczącej demontażu anten na naszym bloku. (sytuacje opisałem w cz. forum dot. anten).

Z poważaniem

Marcin Puchalski
Pozdrawiam

Marcin Puchalski

ODPOWIEDZ

Wróć do „SM Osiedle Wilanów”