miejsca postojowe

Teren Spółdzielni znajduje się w enklawie ulic: Sobieskiego, Nałęczowska, Niemirowska, Goplańska, Królowej Marysieńki, Lentza
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Re: miejsca postojowe

Post autor: YOGItheBEAR » 30 lis 2011, 12:00

Hmmm... nie chce się wtrącać, bo to nie moja "broszka", ale wszędzie zrobienie "możliwych do wykupienia" miejsc wiąże się z tym, że część miejsc stoi pusta za swoimi palikami, a uliczki osiedlowe są zastawiane niemal piętrowo przez auta, które nie miały szczęścia załapać się na okres "podziału łupów" lub zwyczajnie ich właściciele myśleli, że przecwanią... Dla spółdzielni byłoby chyba bardziej optymalnie, aby zamiast grodzić pojedyncze miejsca wybudowała garaże wielopoziomowe i zarabiała na ich wynajmie zainteresowanym, a także pobierała opłaty za parkowanie gości... Zmieściłoby się dużo więcej aut.

Jednocześnie można by ogólnie drastycznie ograniczyć parkowanie na drogach osiedlowych - przypomnę, że przez zastawioną z obu stron wąską uliczkę może nie przejechać straż pożarna, czy czasem nawet karetka... "Dzielenie miejsc" nie jest jest ani estetyczne, ani wydajne. Tyle ode mnie, więcej się nie mieszam. ;)
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
DUSZA3
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: DUSZA3 » 24 lis 2011, 15:17

Teoretycznie każdy problem można skomplikować. Teoretycznie, Pan jest w lepszym położeniu niż ja, bo nie musi się Pan martwić gdzie zaparkować samochód. Mowa o nie ponoszeniu dodatkowej opłaty. Przyznanie miejsca postojowego, umowa między Zarządem, a członkiem Spóldzielni. Koszt szacunkowy na podstawie ofert firm wykonujących parkingi. Obecnie zgospodarowne miejsca parkingowe przez tzw "parkingi społeczne" usytuowne są na gruntach przeznaczonych w planie zagospodarowania przestrzennego dla Wilanowa Wysokiego na budownictwo mieszkaniowe i usługi (ok 2000,-zł/m kw.), wyznaczenie nowych miejsc parkingowych na gruntach przezanaczonych w "planie" na parkingi, zwiększa aktywa Spółdzielni.
Na koniec o "przywilejach", moja opnia (bez złośliwości) - najlepiej realizować je na własny koszt.
Sprawy związane z poprawą warunków życia w miejscu zamieszkania.

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 22 lis 2011, 20:13

Panie "Dusza", teoretyzuję teraz, ale proszę mnie uświadomić, czy jeśli nie jestem zainteresowany żadnym miejscem postojowym, bo nie mam samochodu a jednak płacę (jak Pan zaznacza) za teren wspólny - to czy w przypadku "sprzedania" takiego miejsca postojowego (części terenu wspólnego) innemu członkowi spółdzielni, moje opłaty za mienie wspólne się zmniejszą ?

Drugie pytanie - według Pana koncepcji, jakie będę miał gwarancje, że opłacone przeze mnie wykonanie takiego miejsca postojowego, będzie przeznaczone tylko dla mnie skoro nie będę miał do niego tytułu prawnego (to nie mój grunt)... No i skąd ta cena - to mniej więcej 1/10 pełnej kwoty hipotecznego miejsca postojowego, razem z gruntem, w podziemiach dobrej klasy apartamentowca....

Na koniec trochę refleksji: bycie członkiem spółdzielni, powinno nieść za sobą jakieś przywileje a tymi powinny być np. wyznaczone i zarezerwowane miejsca postojowe obecnie zagospodarowanych miejsc parkingowych - każdy budynek to 'ileśtam' miejsc postojowych - może rozważyć najpierw taką koncepcję?

Awatar użytkownika
DUSZA3
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

miejsca postojowe

Post autor: DUSZA3 » 15 lis 2011, 12:13

Na terenie SM "Osiedle Wilanów" brak jest miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Zwracam się do wszystkich użytkownikow "forum" o zgłaszanie propozycji jak ten problem rozwiązać. Moja propozycja jest następująca:
- zobowiązać Zarzad Spółdzielni do wyznaczenia na gruntach "wspólnych" - wieczysta dzierżawa - powierzchni pod "miejsca postojowe, tak aby były najmniej uciązliwe dla mieszkańców.
- Komitety Domowe Mieszkańców - przeprowadzają nabór wszystkich chętnych na "miejsce postojowe" - wykonane na własny koszt (ok.2 000,-zł)
- w przypadku większej ilości chętnych niż miejsc postojowych - losowanie.
- miejsce postojowe - związane z lokalem mieszkalnym - bezpłatne, ponieważ w czyszu płacimy za ok.- 20 m kw. powierzchni wspólnej gruntu -"wieczysta dzierżawa".
Sprawy związane z poprawą warunków życia w miejscu zamieszkania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „SM Osiedle Wilanów”