Spółdzielnia tonie !

Teren Spółdzielni znajduje się w enklawie ulic: Sobieskiego, Nałęczowska, Niemirowska, Goplańska, Królowej Marysieńki, Lentza
Awatar użytkownika
MarcinPuchalski
radny
radny
Kontaktowanie:

Re: Spółdzielnia tonie !

Post autor: MarcinPuchalski » 13 lip 2011, 22:55

Witam

Stare forum umarło śmiercią naturalną.
Tekst tego ogłoszenia pozostawiam bez komentarza.

W dniu 10 września 2011r odbędzie się WZcz Spółdzielni na którym to zostaną wybrane nowe Władze Spółdzielni.
Po za tym będzie uzupełniona Rada Nadzorcza o nowych kandydatów.
Uważam że to jest nasz priorytet abyśmy zgłosili rozsądnych ludzi do Rady Nadzorczej tak aby mieć realny wpływ na Zarząd. Niestety ostatnia Rada w moim odczuciu takiego wpływu nie miała i Prezes z Wiceprezesową robili co chcieli.

Tak więc zgłaszajmy Kandydatów do Rady Nadzorczej (ludzi z wiedzą techniczną, prawniczą, ekonomiczną mających racjonalny tok myślenia i chcących coś zrobić dla naszego osiedla).

Pozdrawiam

Marcin Puchalski
Pozdrawiam

Marcin Puchalski

Radny Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy

email: mpuchals@wp.pl
http://www.facebook.com/PlatformaObywatelskaWilanow

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 03 lip 2011, 15:15

Przypuszczam, że mało kto jeszcze pamięta o istnieniu "starego" forum, dlatego cytuję dwa ciekawe wpisy dot. ostatnich wydarzeń - do zastanowienia.

"Samobójcy,
W niedzielę, 5 czerwca zakończyło się walne zgromadzenie członków naszej spółdzielni, WZCz niezwykłe. Jeszcze nie obserwowałem takiej głupoty i zacietrzewienia. Samo stronnicze prowadzenie zgromadzenia zakrawa na totalną farsę - na zasadzie kaprala i rekrutów. Przewodniczący powoływał się na jakieś rozmowy ze skompromitowaną KRS (ostatni relikt PRL) starając się przeforsować swoje poglądy w sprawie, nie uwzględniając stanowiska obecnych na zebraniu prawników. Podnieceni i sfrustrowani uczestnicy pragnący „zaistnieć” żądali jedynie krwi. Najważniejszy cel zebrania to wyrzucenie prezesa pomimo bardzo dobrych wyników finansowych spółdzielni, uporządkowanu wielu zabagnionych spraw i rozpoczęciu remontów na niespotykaną dotychczas skalę. Leniwi pracownicy, od których prezes domagał się rzetelnego wykonywania obowiązków rozsiewali nieprawdziwe informacje o niewłaściwym zachowaniu prezesa (nieudokumentowane). Zebrani zapomnieli już chamstwo, krętactwo i sobiepaństwo uprzedniego prezesa. Dostać się do niego na rozmowę było kosmiczną wręcz trudnością. Nierzadko członkowie wychodzili od niego z płaczem. Zebrani zapomnieli o problemach związanych z dostępem do dokumentów spółdzielni i publikacji (braku) na stronie internetowej spółdzielni. Nawet nie zauważyli, że prezes p. Ponichtera na samym wstępie swojego urzędowania zlikwidował godziny przyjęć jednobudynkowymi w prawo własności a termin zainteresantów, wychodząc naprzeciw potrzebom członków. Żadnego zastanowienia zebranych nad konsekwencjami dla spółdzielni i jej członków takiego bezmyślnego postępowania. W momencie, gdy zarząd razem z radą walczą o uporządkowanie sprawy gruntów, sprawy kluczoej dla przyszłości spółdzielni odwołuje najważniejszy organ wykonawczy a organ kontrolny ma być odwołany na jesieni. Przypominam, zaledwie 5 budynków skompletowało dokumentację niezbędną do przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów pod nieruchomościami mknięcia sprawy upływa na początku sierpnia. Jeśli ktoś się łudzi, że oddelegowani członkowie rady będą w stanie uruchomić odpowiednie procedury i załatwić tę sprawę, to się grubo myli, bo trzeba mieć bardzo dużą wiedzę na ten temat. Wybór kandydatów na stanowisko prezesa Ponichtery i zastępcy prezesa trwał 3 miesiące i teraz będzie podobnie. Mamy więc z głowy realizację planu remontów 2011, uporządkowanie stawek za podgrzanie wody i plan remontów na rok 2012. Na skandal zakrawa fakt, że p. Jarmowicz otrzymuje absolutorium, podczas gdy, WZCz 2010 takowego nie udzieliło. To on jest odpowiedzialny za kreatywne sztuczki w księgowości (vide ujednolicenie stawek za podgrzanie wody, wbrew obowiązującym regulaminom i statutowi). Poprzedni zarząd ukrywał te sprawy przed członkami z pełną świadomością rady uprzedniej kadencji o tych machinacjach. Członkowie zapomnieli już o fakcie, że dzięki nadzwyczajnym staraniom p. Sadkowskiej i p. Dec pełniących czasowo funkcje członków zarządu, kilkaset osób dokonało przekształcenie prawa własności oraz odrębnej własności lokalu, wbrew szantażowi i sztuczkom uprzedniego prezesa. Na dodatek prowodyrzy kolejnych rozróbek już zapowiadają oddelegowanie niejakiego A.K. do pełnienia funkcji prezesa zarządu. Człowieka nieudolnego i największego krętacza w spółdzielni. To on pełniąc funkcję członka zarządu dopuścił do półrocznych zaległości w czynszach firmy Red Black (ponad 300.000 zł). Nie ma pewności, czy nie podwoi tej sumy. Nie widać realnych szans na uspokojenie sytuacji w spółdzielni. Sprzeczne interesy i partykularyzm pogłębiają tę sytuację. Zamiast merytorycznej dyskusji uczestników walnego obserwowaliśmy masowe odrzucanie wszelkich wniosków rady i zarządu tak, aby pokazać kto tu rządzi. Stara gwardia uprzedniego prezesa znów wraca do sprzedaży gruntów, pomimo jasnego wyniku „ankiety”, w której 70 procent członków wypowiedziało się przeciwko zagęszczaniu osiedla nowymi budynkami. Za namową byłego prezesa, spółdzielnia dokonała „wspaniałej” transakcji sprzedając „rożek” za 3,8 mln zł, aktualnie odkupił tę działkę PZPN za ok. 8 mln zł. Widać stąd, że znów ktoś chce zarobić na naszej wspólnej własności. Wydaje się, że najlepszym sposobem na uspokojenie rozpalonych głów będzie podział spółdzielni, oraz stworzenie wspólnot. Oby jak najszybciej, oby sejm przyjął proponowane nowe regulacje prawne.

zatroskany o los spółdzielni"

"Uczestniczyłam wielokrotnie w posiedzeniach rady nadzorczej i jedno mogę stwierdzić z całą odpowiedzialnością, takiego przewodniczącego rady ta spółdzielnia nigdy nie miała. Konsekwentna i niesamowicie pracowita prowadziła radę przez kolejne przeszkody. Pełniąc funkcję członka zarządu wywiązała się ze swoich obowiązków znakomicie. Walne zgromadzenie nie udzielając absolutorium zrobiło jej i jej zastępczyni ogromną krzywdę. Natomiast udzielenie absolutorium p. Jarmowiczowi odpowiedzialnemu za wiele nieprawidłowości w tym szantaż wobec członków uważam za totalny skandal. Rozumiem jej rozgoryczenie i rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącej i członka rady. Ona wprowadziła zwyczaj rozpoczynania posiedzeń plenarnych rady od wysłuchania uwag gości, aby nie musieli zbyt długo czekać. To ogromna strata dla naszej spółdzielni. Okazało się, że grupka krzykaczy ma prawo do zabierania głosu, ale nie rzewodnicząca rady (prowadzenie zebrania). To było haniebne. Sprawy w spółdzielni idą w niedobrym kierunku i decyzje członków walnego zemszczą się na spółdzielni, a więc na nas wszystkich. Dramatem spółdzielni jest bardzo niski udział członków w walnym zgromadzeniu (4-7) procent."

Awatar użytkownika
MarcinPuchalski
radny
radny
Kontaktowanie:

Post autor: MarcinPuchalski » 15 cze 2011, 20:46

Witam

Nowa sytuacja w SM Osiedle Wilanów.

W poniedziałek odbyła się Rada Nadzorcza SM Osiedle Wilanów.
Z pośród członków Rady Nadzorczej zostały oddelegowane do Zarządu Spółdzielni 2 osoby: Pan Kołakowski i Pan Suchecki.
Jako trzecia osoba w funkcji Pełnomocnika do Zarządu została powołana Pani Lichosik.
Na Radzie ustalono przyspieszony nowy termin WZcz na którym zostanie wyłoniony Nowy Zarząd (Prezes i Wiceprezes Spółdzielni).
Niedługo ma być ogłoszony konkurs na te stanowiska tak aby komisja składająca się z mieszkańców naszego osiedla wytypowała przyszłych kandydatów na Prezesów.
Po odbytym posiedzeniu Rada Nadzorcza rozwiązała się z powodu małej ilości członków. W zeszłym tygodniu z rezygnowały Pani Sadkowska i Dec a po radzie Nadzorczej Pan Treliński i Stachnik.
Spółdzielnia funkcjonuje i ma reprezentantów w postaci 3 osób w Zarządzie.

Również w dniu dzisiejszym uzyskałem informacje odnośnie problemów związanych z opłatami za czynsz (zblokowane konta).
W związku z odwołaniem poprzedniego Zarządu i powołaniem nowego muszą być dokonane zmiany w KRS. Podobno jutro to jest w czwartek 16.06.2011 mogą być już odblokowane konta. Mieszkańcy którzy dokonają wpłaty za czynsz po 15.06.2011r nie zostaną obciążenie odsetkami - taką informację uzyskałem od Pani Lichosik.
W imieniu mieszkańców poprosiłem aby na stronie internetowej Spółdzielni i na drzwiach klatek bloków została umieszczona
informacja o ostatnich ustaleniach Rady Nadzorczej.

Pozdrawiam

Marcin Puchalski
Pozdrawiam

Marcin Puchalski

Awatar użytkownika
MarcinPuchalski
radny
radny
Kontaktowanie:

Post autor: MarcinPuchalski » 13 cze 2011, 23:36

color1 pisze:
Poza tym pewne kuriozum (!) - w 2010 roku większość (20) z zaledwie 33 głosujących (sic!) na WZ opowiedziało się za nieudzieleniem absolutorium dla Jarmowicza, tymczasem w sobotnim głosowaniu Pan ten absolutorium uzyskał, za sprawowanie funkcji członka Zarządu za okres niespełna dwóch miesięcy tego roku (praktycznie jako "pionek" do 12.02) mimo że de-facto był już "na wylocie". To jest po prostu żałosne, bo członkowie chyba są w ogóle nieświadomi po co przychodzą na WZ i za czym głosują!

Dodam, że ta sytuacja szczególnie mnie zaskoczyła. Dlatego uważam że pewne działania dotychczasowej Rady Nadzorczej mogły wpłynąć na stan, który zastaliśmy po Walnym (oczywiście nie wszystkich członków Rady).

Pozdrawiam

Marcin Puchalski
Pozdrawiam

Marcin Puchalski

Awatar użytkownika
MarcinPuchalski
radny
radny
Kontaktowanie:

Post autor: MarcinPuchalski » 13 cze 2011, 23:23

LUCK 1 pisze: Korzystając z okazji pytanie do Pana Marcina - jakie jest oficjalne stanowisko Wilanowa Wysokiego i Niskiego w sprawie odwołania Prezesa."

Chodzi o stanowisko stowarzysznia Wilanów Wysoki i Niski w tej dość istotnej dla mieszkańców sprawie, abstrahując od frekwencji na WZcz. Też uważam, że trzeba współdecydować o sprawach wspólnych , niemniej nie jestem tak rygorystyczny. Ludzie mają sytuacje losowe, są gdzie indziej albo po prostu nie chcą uczestniczyć w czymś na czym się nie znają. Uszanujmy to. Demokracja to prawo wyboru rownież w partycypacji
Witam

Jak już wcześniej napisałem niestety nie mogłem wytrwać do końca WZcz. Jako Stowarzysznie Wilanowa Wysokiego i Niskiego nie mogę się wypowiedzieć ponieważ takowe nie istnieje. Jesteśmy z Panią Dorotą Virion Radnymi Komitetu Wyborczego Wilanowa Wysokiego i Niskiego. Nie mamy formy stowarzyszenia.

Jeśli chodzi o moje stanowisko w sprawie to:
Nie mam pojęcia czy sytuacja którą zastałem w niedziele rano po pierwszym dniu WZcz wpłynie pozytywnie czy negatywnie na funkcjonowanie Spółdzielni.
Moim zdaniem musimy teraz skupić się na sytuacji która zaistniała.
Wybór ludzi na WZcz musiał być czymś podyktowany i nie sądzę aby to były tylko przesłanki osobiste poszczególnych członków spółdzielni.
Dla nas najważniejsza jest teraz kwestia zmobilizowania mieszkańców którzy jeszcze nie złożyli wniosków o wykup gruntów z bonifikatą do tego aby te wnioski złożyli jak najszybciej.
Sądzę, że Rada Nadzorcza w dniu dzisiejszym wybierze spośród siebie Pełnomocników do Zarządu. Bez tego nie mamy co marzyć o wykupie bo nikt nie będzie reprezentował Spółdzielni..
Rada powinna wyznaczyć termin następnego WZcz, przygotować konkurs na nowy Zarząd i powołać nowy skład Rady Nadzorczej na następnym WZcz.
Jest jeszcze kwestia przetargów na remonty w poszczególnych budynkach.
Mam nadzieje że sytuacja która zaistniała nie spowoduje wstrzymania prac które się rozpoczęły natomiast podejrzewam że nie ma co liczyć na rozpoczęcie nowych przetargów do wyboru nowego Zarządu ale może się mylę.

Z poważaniem

Marcin Puchalski
Pozdrawiam

Marcin Puchalski

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 12 cze 2011, 20:28

mbury pisze: Z całym szacunkiem, ale przytoczone opinie uważam za zbyt kategoryczne - zwłaszcza, że nie widnieje pod nimi nazwisko autora.

Oceniając zasadność nieudzielenia absolutorium a później odwołania pana prezesa warto wziąć pod uwagę jego wypowiedzi na WZCz. Tymczasem pan prezes nie udzielił żadnej konkretnej odpowiedzi na pytanie jak szacuje wysokość hipoteki, którą chce obciążyć niezabudowane grunty (taki punkt porządku obrad był głosowany przed absolutorium) po to, żeby spłacić wykup użytkowania wieczystego. Z jego odpowiedzi można było się tylko dowiedzieć, że jeszcze nie było wycen, i że to zależy od bonifikat (sic.!). Zapewniał też, że raty kredytu wziętego na 20 lat nie będą się znacząco różniły od opłat za użytkowanie wieczyste (niby skąd to wiadomo skoro nie ma wycen ani wiadomości o bonifikatach). W mojej opinii to, że nie przedstawił oszacowania (tzw. "widełek") jakich kwot należy się spodziewać świadczy o pewnym lekceważeniu. Wydaje mi się, że w takiej sytuacji najpierw należałoby przedstawić plan działań i koszta, a dopiero potem zabiegać o zgodę na obciążenie hipoteki. Tym więcej, że takie oszacowanie na pewno zostało przygotowane i spółdzielcy mogli sobie tylko zadawać pytanie dlaczego pan prezes nie chciał się nim podzielić. Swoje wątpliwości w tej kwestii wyrazili nie udzielając mu absolutorium.
OK, to uzupełnię w takim razie jaki był przebieg WZ w powyższym zakresie - faktycznie w kwestii obciążenia hipoteką były "hipotezy" a nie konkrety, jednak z tego właśnie powodu uchwała nie przeszła i została przełożona na jesienne WZ! Poza tym jak szacować koszty skoro nie wiadomo, czy miasto zezwoli na wykup gruntów niezabudowanych z bonifikatą (też nie wiadomo jaką) - Prezes nie jest jasnowidzem toteż oczekiwanie że przedstawi realne koszty na podstawie niewiadomych jest po prostu śmieszne albo świadczy o kompletnej niewiedzy Spółdzielców (ale fakt, taka uchwała na obecnym etapie nie powinna się w ogóle pojawić, tylko czemu RN zgodziła się na umieszczenie jej w porządku obrad ?).
No i co - kwestia tej jednej uchwały przesądziła o odwołaniu Zarządu ? Przypomnę tylko że temat nie był nawet liźnięty przez ostatnie 2 lata "panowania" Nicińskiego skoro było już wiadomo, że potencjalna możliwość wykupu z bonifikatą istnieje. Poprzedni zarząd jedynie pod groźbą procesów sądowych (pozwy były już złożone) ruszył z wyodrębnieniem... na wariata sporządzając obrysy (chociażby bez uwzględnienia drogi dojazdowej do niektórych budynków!)
Dopiero obudzą się wszyscy z ręką w nocniku jak miasto podniesie wieczyste... gdy na wykup się nie załapiemy (obu rodzajów gruntów).

Uważa Pan za zbyt kategoryczne to co wcześniej napisałem ? A jak Pan oceni arogancką wypowiedź przewodniczącego WZ kiedy przyszło do omawiania sprawozdania Zarządu "MA PAN TYLKO PIĘĆ MINUT PANIE PREZESIE!" - ale to się zapewne nie pojawi w sprawozdaniu...

Awatar użytkownika
mbury
przybysz
przybysz

Post autor: mbury » 12 cze 2011, 14:42

color1 pisze:Ludzie co żeście najlepszego narobili na dzisiejszym WZ ?
color1 pisze:
No i możemy się już teraz pożegnać z wykupem gruntów z bonifikatą, zakończeniem inwentaryzacji, remontami, przeglądami 5-letnimi, praktycznie ze wszystkim co zostało rozpoczęte.
color1 pisze:
Banda pieniaczy na dzisiejszym WZ zrobiła zdecydowanej większości zgromadzonych wodę z mózgu, i taki mamy efekt.
Po porostu ludzie przysłowiowo strzelili sobie w stopę.
Ciekaw jestem co będzie dalej ?
Z całym szacunkiem, ale przytoczone opinie uważam za zbyt kategoryczne - zwłaszcza, że nie widnieje pod nimi nazwisko autora.

Oceniając zasadność nieudzielenia absolutorium a później odwołania pana prezesa warto wziąć pod uwagę jego wypowiedzi na WZCz. Tymczasem pan prezes nie udzielił żadnej konkretnej odpowiedzi na pytanie jak szacuje wysokość hipoteki, którą chce obciążyć niezabudowane grunty (taki punkt porządku obrad był głosowany przed absolutorium) po to, żeby spłacić wykup użytkowania wieczystego. Z jego odpowiedzi można było się tylko dowiedzieć, że jeszcze nie było wycen, i że to zależy od bonifikat (sic.!). Zapewniał też, że raty kredytu wziętego na 20 lat nie będą się znacząco różniły od opłat za użytkowanie wieczyste (niby skąd to wiadomo skoro nie ma wycen ani wiadomości o bonifikatach). W mojej opinii to, że nie przedstawił oszacowania (tzw. "widełek") jakich kwot należy się spodziewać świadczy o pewnym lekceważeniu. Wydaje mi się, że w takiej sytuacji najpierw należałoby przedstawić plan działań i koszta, a dopiero potem zabiegać o zgodę na obciążenie hipoteki. Tym więcej, że takie oszacowanie na pewno zostało przygotowane i spółdzielcy mogli sobie tylko zadawać pytanie dlaczego pan prezes nie chciał się nim podzielić. Swoje wątpliwości w tej kwestii wyrazili nie udzielając mu absolutorium.
Marek Bury

LUCK 1
przybysz
przybysz

Post autor: LUCK 1 » 11 cze 2011, 2:42

Nie WZA tylko WZcz - jeszcze nie prędko będziemy akcjonariuszami w tej Spółdzielni...

Zagalopowałem się trochę  ale bądźmy „dobrej” nadziei-może kiedyś

.
Korzystając z okazji pytanie do Pana Marcina - jakie jest oficjalne stanowisko Wilanowa Wysokiego i Niskiego w sprawie odwołania Prezesa."

- odpowiem (i pewnie nie będę zbytnio mijał się z prawdą) pytaniem - a jakie może być stanowisko, skoro w WZ wzięło udział 151 osób, czyli jak łatwo policzyć za odwołaniem głosowało jakieś 78 osób - reszta siedziała spokojnie w domku, była na zakupach albo na weekendowym wypadzie za miasto... no ale tutaj problem leży w mentalności mieszkańców niestety bo "promocja" walnego była na tyle wyraźna i skuteczna, że nie widzę innego uzasadnienia.

Chodzi o stanowisko stowarzysznia Wilanów Wysoki i Niski w tej dość istotnej dla mieszkańców sprawie, abstrahując od frekwencji na WZcz. Też uważam, że trzeba współdecydować o sprawach wspólnych , niemniej nie jestem tak rygorystyczny. Ludzie mają sytuacje losowe, są gdzie indziej albo po prostu nie chcą uczestniczyć w czymś na czym się nie znają. Uszanujmy to. Demokracja to prawo wyboru rownież w partycypacji
pozdrawiam

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 11 cze 2011, 1:39

Nie WZA tylko WZcz :) - jeszcze nie prędko będziemy akcjonariuszami w tej Spółdzielni...
Poza tym (odwołany) Zarząd pełnił funkcję od kwietnia 2010 czyli zaledwie 14 m-cy. Zastana sytuacja była wręcz katastrofalna - przynajmniej tak wynikało z pierwszego raportu jaki Prezes przedstawił, ale znając perypetie tej Spółdzielni to ja mu wierzę...

"Korzystając z okazji pytanie do Pana Marcina - jakie jest oficjalne stanowisko Wilanowa Wysokiego i Niskiego w sprawie odwołania Prezesa."

- odpowiem (i pewnie nie będę zbytnio mijał się z prawdą) pytaniem - a jakie może być stanowisko, skoro w WZ wzięło udział 151 osób, czyli jak łatwo policzyć za odwołaniem głosowało jakieś 78 osób - reszta siedziała spokojnie w domku, była na zakupach albo na weekendowym wypadzie za miasto... no ale tutaj problem leży w mentalności mieszkańców niestety bo "promocja" walnego była na tyle wyraźna i skuteczna, że nie widzę innego uzasadnienia.

Wydaje mi się, że powinno się pojawić kilka nowych projektów uchwał w sprawie zmian w statucie, na następne WZ, a mianowicie:
- obowiązkowa obecność na WZ
- skreślenie członka SM w przypadku nieusprawiedliwionej nieobecności na dwóch kolejno następujących po sobie WZ
- nieważność kluczowych dla SM uchwał w przypadku głosujących mniej niż 15% uprawnionych

LUCK 1
przybysz
przybysz

Post autor: LUCK 1 » 11 cze 2011, 0:48

W moim odczuciu decyzja WZA jest kompletnie kuriozlna. Człowiek sprawował swoją funkcję przez jedynie 15-16 miesiecy, a i sytuacja zastna chyba nie była zbyt komfortowa.
Korzystając z okazji pytanie do Pana Marcina - jakie jest oficjalne stanowisko Wilanowa Wysokiego i Niskiego w sprawie odwołania Prezesa. Myśle, że dla niektórych osób może mieć to wpływ na preferencje wyborcze z 3 lata.
Nie byłem jakimś szczególnym fanem Prezesa, ale podzielam punkt widzenia niektórych przedmówców, że odwołanie Go teraz to strzał do własnej bramki.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kwater
przybysz
przybysz

Post autor: Kwater » 10 cze 2011, 8:35

Czy wiadomo już kto z Rady Nadzorczej będzie pełnił rolę Prezesa Spółdzielni, do czasu zatrudnienia nowej osoby?

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 06 cze 2011, 15:08

Tego nie da się opisać w dwóch zdaniach niestety - sprawa Spółdzielni jest skomplikowana i trzeba po prostu uczestniczyć w życiu Spółdzielni a przede wszystkim w WZ, uprzednio dobrze zaznajamiając się z dokumentami nań przeznaczonymi (projekty uchwał wraz z załącznikami, sprawozdanie z działalności Zarządu i RN, i przede wszystkim Statutem SM). Ważną rolę pełnią tu Komitety Domowe tylko że mieszkańcy muszą CHCIEĆ uczestniczyć w spotkaniach, mamy możliwość rezerwacji sali z finansów zgromadzonych na kontach "jednobudynkowych" - w czym więc problem ?! Można się też spotykać w kilka KDM jednocześnie i omawiać najważniejsze sprawy.

Nie może być tak, ze na WZ przychodzą w głównej mierze najbardziej niezadowoleni (w tym niezrównoważeni) bo im czegoś Prezes nie zrobił a obiecał albo ktoś się obraził. Nie może być tak że w WZ uczestniczy mniej niż 10% uprawnionych w sytuacji kiedy do SM należy prawie 2000 członków, znajduje się tu 19 budynków (+lokale użytkowe), niezabudowana powierzchnia działek to prawie 15 ha (150 tys m.kw.) o wartości ponad 200 mln zł (proszę mnie poprawić jeśli się mylę) !
Kto ma o tym decydować - taka miernota liczebna ???!!!
Absolutorium dla Prezesa przepadło w stosunku zaledwie 48% ZA do 51% przeciw a uchwałę go odwołującą poparło 58% (no a potem to już wkroczył Pan Jagodziński ze swoim wnioskiem mimo iż wiele było głosów mówiących o ogromnym ryzyku odwołania Prezesa w tej chwili)

Podziękowania także dla Przewodniczącego Filimonowa za wprowadzenie ludzi w błąd w sprawie nieumieszczenia w porządku obrad prawidłowo złożonego wniosku o odwołanie poszczególnych członków Rady Nadzorczej - ustawa Prawo Spółdzielcze mówi jasno (Art 44): "§ 5. Przed upływem kadencji członek rady może być odwołany większością 2/3 głosów przez organ, który go wybrał." - a organem tym jest WZ.
Przypomnę tylko na czym polegał ten "myk" - wniosek wpłynął prawidłowo ale nie został umieszczony w porządku obrad (może za niedopilnowaniem tego stoi właśnie RN ?) jednakże mógł się znaleźć w "Wolnych wnioskach i sprawach wniesionych" a następnie zostać przesuniętym (przy głosowaniu nad porządkiem obrad) tam gdzie trzeba. Trzech obecnych na sali prawników potwierdziło taka możliwość, jeden zaś Pan Filimonow podparł się rzekomą rozmowa telefoniczną z jakimś dyr. Krajowego Rady Spółdzielczej, że to niedopuszczalne (a być może chodziło o niedopuszczalność głosowania nad odwołaniem poszczególnych członków RN - imiennie, ale tę wątpliwość jak widać definiuje Ustawa).
No i znów Rada Nadzorcza bezkarnie wyszła z opresji, mimo że najwięcej zastrzeżeń można mieć właśnie do niej.

Tak czy siak, teraz i tak "musztarda po obiedzie".

O ile dobrze pamiętam, sprawy ważne i rozpoczęte to głównie dążenie do wykupu gruntów niezabudowanych i ustanowienie na nich hipoteki (zamiast stale rosnącego wieczystego byłyby spłacane analogicznie jak tereny stanowiące powierzchnie jednobudynkowe, na etapie ustanowienia odrębnej własności, z BONIFIKATĄ tylko nie wiadomo jaką i czy w ogóle - sprawa trudna, niejasna i zależna od decyzji miasta). Drugi temat to dokumentacja spółdzielni (potrzebna do inwentaryzacji, przeglądów 5-letnich, przekształceń terenów) którą chyba poprzedni Zarząd zjadł na odchodne (albo nigdy jej nie było). No i mnóstwo zaszłości które powinny być definitywnie wyjaśnione i ukrócone (w tym głownie dawna mentalność niektórych osób związanych ze Spółdzielnią).

Awatar użytkownika
MarcinPuchalski
radny
radny
Kontaktowanie:

Post autor: MarcinPuchalski » 06 cze 2011, 14:52

Witam

Odnośnie wniosków naszego budynku przy ul. Gubinowskiej 7.
Brakuje nam tak naprawdę dwóch zgłoszeń z lokalu 130 i 13 (BARDZO WAŻNYCH, BLOKUJĄCYCH CAŁY PROCES DLA NASZEGO BLOKU). Jako KDM staramy się od lutego dotrzeć do tych ludzi ale niestety mamy spore problemy. Dopóki nie zbierzemy tych dwóch wniosków to nie ma mowa o wykupie gruntu, ponieważ tak jak Pan zaznaczył Spółdzielnia może taki wniosek w imieniu mieszkańców złożyć w przypadku, gdy wszyscy właściciele wyrażą na to pisemną zgodę w postaci wypełnionych wniosków.
Dlatego też apelujemy do sąsiadów aby wspomogli nas jako KDM w podjętych próbach dotarcia do właścicieli lokalu 13.
Niestety nawet spółdzielni do tej pory się to nie udało.
Co do odwołania Zarządu też mam mieszane uczucia i w imieniu KDM na WZcz przedstawiciel KDM wyraził swoją opinię na ten temat. Uważam że najważniejszym celem było odwołanie niektórych (nie wszystkich) członków Rady Nadzorczej (dlatego tak walczyliśmy o wprowadzenie punktów do Walnego z wniosku mieszkańców pod którym sam osobiście się podpisałem). Celem takiego działania miało być przejęcie kontroli przez Radę Nadzorczą nad Zarządem. Bo do tej pory to Zarząd miał w moim odczuciu kontrolę nad Rada Nadzorczą.
Niestety ja osobiście musiałem opuścić WZCz i tylko wiem o zaistniałej sytuacji z opowiadań mieszkańców co się wydarzyło.
Tego co się stało już nie odwrócimy. Dlatego tez apeluje do sąsiadów abyśmy jak najszybciej zamknęli sprawę naszego Budynku z wnioskami, tak aby Spółdzielnia jak już się uprawomocni nowy tymczasowy Zarząd (mam nadzieje że z pełnymi prawami) złożyła nasz wniosek do Urzędu Dzielnicy. Wydaje mi się że na chwilę obecną jest to priorytet dla mieszkańców naszego budynku i nie tylko.

Pozdrawiam

Marcin Puchalski
Pozdrawiam

Marcin Puchalski

Anittaa
przybysz
przybysz

Post autor: Anittaa » 06 cze 2011, 10:51

Szanowni Państwo,
Państwa wpisy pisane są z prespektywy osób głeboko zaangazowanych w sprawy spóldzielni, znających po nazwisku całą Radę Nadzorczą i zaslości pomiedzy członkami.
Byłabym zobowiązana za krótkie wyjasnienie co zaszło na WZ i konsekwencje tych ruchów dla mieszkańców.
Z mojej perspektywy odwoływanie kogoś po roku działalności jest niepoważne, zwłaszcza że spóldzielnia była przez długie lata źle zarządzana, ale może zaszły istotne przesłanki ku temu.
Pozdrawiam,
Anitta

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 06 cze 2011, 1:48

mpuchals pisze:Na Gubinowskiej 7 prawie wszyscy złożyli już wnioski
Ale o czym Pan mówi - złożyli wnioski gdzie ? Do Spółdzielni ! A gdzie Spółdzielnia je trzyma ? - W szufladzie ! Bo bez kompletu dokumentów nie można ich popchnąć dalej. Czy teraz p.o. Zarząd weźmie na siebie ten problem i złoży we własnym imieniu wnioski o przekształcenie ? Wątpię... bo podpisze się pod nimi najwcześniej w drugiej połowie lipca, a wtedy będzie już bardzo gorąco.... no i będą wakacje.

Jak na mój gust chyba szybciej byłoby rozpisać nowy konkurs na Prezesa i V-ce niż bawić się w KRS-y z p.o. Ale oczywiście nikt o tym nie pomyśli, ani Pani "mąż, dwójka dzieci" ani Pan "awf"... ani reszta skompromitowanej RN. Poza tym nie sądzę aby znalazł się taki frajer, który teraz weźmie odpowiedzialność za powstały bałagan.

Niestety ambicje i uprzedzenia (i niestety głupota) zgromadzonych wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem, trzeba było przełożyć głosowanie nad ewentualnym odwołaniem Zarządu do czasu NWZcz - brak absolutorium dla Prezesa (może i się należało) jeszcze o niczym nie przesądzało. A tak wylaliśmy dziecko z kąpielą...

ODPOWIEDZ

Wróć do „SM Osiedle Wilanów”