UWAGA !!!!! ZNÓW ZŁODZIEJE

Teren Spółdzielni znajduje się w enklawie ulic: Sobieskiego, Nałęczowska, Niemirowska, Goplańska, Królowej Marysieńki, Lentza
Rkrzyzanowski
radny
radny

Re: UWAGA !!!!! ZNÓW ZŁODZIEJE

Post autor: Rkrzyzanowski » 11 lip 2013, 10:30

Marcin, monitoring na pewno pomoże

Awatar użytkownika
MarcinPuchalski
radny
radny
Kontaktowanie:

Post autor: MarcinPuchalski » 09 lip 2013, 0:09

Niestety tak dzieje się u nas na całym osiedlu. W tym roku już na Gubinowskiej 7 dwa razy pomalowane zostały drzwi zsypowe przy klatkach. Zastanawiamy się jako KDM czy nie zamontować u nas Kamer.
Pozdrawiam

Marcin Puchalski

Radny Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy

email: mpuchals@wp.pl
http://www.facebook.com/PlatformaObywatelskaWilanow

Saper
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Saper » 08 lip 2013, 14:25

to nie jedyny wykwit weekendu. pomalowali tez blok Sobieskiego 14 czerwonym spraem, jak tez i drzwi wejściowe do jeden z jego klatek.... czy do ciężkiej cholery monitoring w tej dzielnicy nie działa, przecież :roll: nie jest to miejsce na uboczu a i sam wandalizm nie trwa chwilę...?

aniczkas
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

UWAGA !!!!! ZNÓW ZŁODZIEJE

Post autor: aniczkas » 05 lip 2013, 14:50

Znowu grasują złodzieje, wczoraj Sobieskiego 12 - okradzione 2 mieszkania - nikt nic nie widział, nikt nic nie wie. Kilka dni temu ktoś, nie wiem jak wyglądał bo nie zdążyłam do drzwi szarpał za klamki, sprawdzał drzwi . Teraz te włamania. Uczulmy się na to co się dzieje u sąsiada bo każdy z nas może być następny. Nie otwierajmy domofonem nikomu kogo nie znamy.
aniczkas

Awatar użytkownika
QQrydziany
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Uwaga Złodzieje !!!

Post autor: QQrydziany » 12 gru 2011, 1:34

PO ma nas wszystkich w dupie...

Ja_cek

Post autor: Ja_cek » 04 paź 2011, 8:13

Witam,
Informuję, że jako socjolog nie zgadzam się z oceną Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego BBiZK- przekazaną dzielnicy, że brak jest
uzasadnienia dla inwestycji - nowego komisariatu w Wilanowie -"brak podstaw dla celowości i gospodarności" oraz, że "jest problem spadku (!) realnego bezpieczeństwa mieszkańców wobec sytuacji ograniczonej obsady w takim komisariacie vs. w obecnym".

Z moich analiz dostępnych danych statystycznych wyłania się zuepełnie inny obraz.
W 2010 r. w Wilanowie popełniono aż 1544 przestępstw (dla porównania w anlogicznym pod względem liczby ludności i powierzchchni Wesołej (oraz własnymi komisariatami!!!) -tylko 469 (!!!) czy równiez podobnym Rembertowie – 557 (!!).
Ponadto w Wilanowie ukradziono w zeszłym roku aż 101 aut. W Wesołej tylko 25 aut, a w Rembertowie – 30, w Ursusie – tylko 24 (w całej Warszawie – 2154).
W omaianym okresie nasi mieszkańcy dzwonili do strażników miejskich 1005 razy
W Wesołej - 769 razy, Rembertowa – 1041, Wawra – 3262.
W Wilanowie w 2010 r. było przeprowadzonych 1754 interwencji Straży Miejskiej
W Wesołej 961 (w Rembertowie – 1527, , w Wawrze – 1754).
W Wilanowe w 2010 r. odnotowano-205 włamań.
W porównywanej Wesołej tylko 70 !!!, w Rembertowie – 44!!!, w Wawrze – 235, a w całej Warszawie – 6599.
W 2010 r. w Wilanowe doszło również do 15 wypadków drogowych.
W Wesołej doszło do 17 wypadków, w Rembertowie – do 16, w Wawrze - do 62.
Niepokojące są też dane dotyczące ciężkich przestępstw kryminalnych (rozbojów oraz tzw. kradzieży i wymuszeń rozbójniczych). W zeszłym roku policja odnotowała ich w
Wilanowe 18 takich przestępstw- więcej niż w paru dużo ludniejszych dzielnicach.
W porównywalnej Wesołej 17, (w Ursusie było ich tylko 7 !!!, na Żoliborzu – 6, we Włochach – 14) czy Rembertowie – 13.
WSZYSTKIE WW REJONY MAJĄ SWOJE KOMISARIATY!!!! PRZY PORÓWNYWALNYM OBSZARZE I LCZBIE MIESZKANCÓW !!!
UWAŻAM, ŻE NALEŻY DOKŁADNIE TEŻ WYLICZYĆ ILU MIESZKANCÓW ZAMIESZKUJE WILANÓW I ILU POLICJANTÓW PRZYPADA NA JEDNEGO MIESZKANCA.
W 2009 PORZĄDKU PILNOWAŁO 102 POLICJANTÓW Z KOMISARIATU PRZY UL. OKRĘŻNEJ, W TYM 70 Z PREWENCJI. TO DAWAŁO 235 MIESZKAŃCÓW NA JEDNEGO FUNKCJONARIUSZA.
POLICJANCI Z OKRĘŻNEJ (REJON MOKOTÓW) WIELKOROTNIE SKARŻYLI SIĘ ŻE NIE MAJĄ DOSTATECZNEJ ILOŚCI MIEJSCA I TO ONI POWINNI PRZEJŚĆ DO KOMISARIATU NA WILANÓW !!!
DLATEGO CAŁKOWICIE BŁĘDNE JEST ZAŁOŻENIE, ŻE W NOWYM KOMISARIACIE NIE BĘDZIE OBSADY (BZDURA!).

Ponadto proszę zapoznać się z tekstem na ten temat z Polska Time z 2009 r.
Wilanów bez policji
http://www.polskatimes.pl/warszawa/stro ... ,id,t.html
z którego wynika,że "BBiZK (generalnie) odmawia dotowania budynków policji. - Jest kryzys i musieliśmy ustalić priorytety. Zamiast dotować mury, inwestujemy w ludzi. Chodzi nam przede wszystkim o bezpieczeństwo warszawiaków. Pieniądze przeznaczymy więc na samochody policyjne, wyposażenie komend i dodatkowe patrole. Zresztą policja, finansowana z budżetu państwa, powinna poradzić sobie sama - tłumaczy tę sytuację dyrektor Ewa Gawor".
Ponadto Policja (KSP) informowała, że "na nowym komisariacie zależy też samym policjantom. - Już dziś ledwo się mieścimy, a praca w ścisku nie najlepiej wpływa na wyniki(...) na nowym komisariacie zależy też komendantowi stołecznemu Adamowi Mularzowi. - Ale jesteśmy zależni od budżetu państwa i na razie nie stać nas na taką inwestycję. W przyszłości jesteśmy otwarci na współpracę z władzami Wilanowa. Zwłaszcza jeśli dzielnica zapewni nam teren i współfinansuje budowę - zapewnia nadkom.
Szyndler. Nie potrafi jednak określić, kiedy komenda stołeczna będzie gotowa wyłożyć pieniądze"
Faktycznie ciekawe co zmieniło się w KSP od 2009 oraz lipca 2011 r.
kiedy i ja otrzymałem analogiczne info od Naczelnika Biura Finansów KSP?
z poważaniem
Ja_cek,04.10.2011 r.

Ja_cek

Post autor: Ja_cek » 03 paź 2011, 8:52

WITAM,
ad vocem problemu braku komisariatu Policji na terenie dzielnicy Wilanów to przypominam (mówiłem to juz publicznie podczas lipcowego spotkania), że kontaktowałem się z ww. sprawie z kwesturą Komendy Stołecznej Policji
i otrzymałem zapewnienie i zgodę na upublicznienie tej informacji,że Policja jest gotowa na budowę komisariatu w Wilanowie i deklaruje na ten cel 50% kosztów (!!!) w sytuacji analogicznej partycypacji miasta/dzielnicy w tej inwestycji. która napewno wpłynie ba poprawe bezpieczeństwa mieszkanców Wilanowa.
Może z pieniędzy za Stoen uda się to przeprowadzić?
Ponadto na spotkaniu postulowałem zmianę zakresu rewirów dzielnicowych
- uważam, ze Miasteczko Wilanów pownno mieć swój własny rewir.

pozdr
Ja_cek

Awatar użytkownika
DSzelag
radny
radny
Kontaktowanie:

Post autor: DSzelag » 03 paź 2011, 8:40

Przyłączam się do apelu Radnego Krzyżanowskiego, tym bardziej, że kilka miesięcy temu, w moim bloku miało miejsce włamanie w wyniku którego, jedno z mieszkań zostało kompletnie ogołocone z mebli.

Podejrzewam, że nikt z mieszkańców nie zwrócił nawet uwagi, że ktoś wynosi meble z domu, bo na naszym osiedlu dość często zdarzają się sytuacje kolejny wyprowadzek lub wprowadzania się nowych lokatorów.

Trzeba więc pamiętać o zamykaniu na wszystkie zamki drzwi do mieszkania oraz o zamykaniu klatek schodowych oraz o nie wpuszczaniu osób postronnych przez domofon.

Komisja Bezpieczeństwa powinna zawnioskować o ewentualne zwiększenie ilości patroli na terenie zarówno Osiedla Wilanów, jak i Miasteczka Wilanów. :)

Ja_cek

Post autor: Ja_cek » 02 paź 2011, 10:30

SZANOWNY PANIE RAFALE,
dziekuję bardzo za answer na moją skrzynke e-mail.
W mojej ocenie np. postulowaną kwestię patroli mozna załatwic już dziś i nie trzeba z tym problemem czekać na budowę komisariatu.
Byłem w lipcu br. na spotkaniu Pana Burmistrza Rakowskiego z mieszkancami i zespołem ds. bezpieczeństwa osiedli, gdzie naczelnicy SM/Policji zobowiązali się publicznie przy Burmistrzu do takich działań m.in. w odniesieniu do MW i okolic Klimaczaka/Hlonda w strone skarpy ursynowskiej- uważam, że jeśli dostaliby obecnie ponownie wyraźny sygnał od dzielnicy i np. osobiście Burmistrza Rakowskiego, który na spotkaniu wypowiadał się również na ten temat, to wpisaliby teren MW i Wilanowa Wysokiego do
grafików regularnych patroli służb (bo według mnie nie zostało to do dziś zrobione i również w MW patrole Policji i SM sa obecne tylko z okazji imprez przy ŚOB).
pozdrawiam
Ja_cek, 0210.2011 r.

Rkrzyzanowski
radny
radny

Post autor: Rkrzyzanowski » 02 paź 2011, 10:13

Camillo- moja aktywność na forum nie jest związana z wyborami. Patrole Policyjne są wyznaczane przez Policje, nie przez Radnych.
Natomiast co do komisariatu Policji. Rozmawiałem z Przewodniczącą Komisji Bezpieczeństwa Anną Świderską by na jedną z komisji zaprosić przedstawicieli Policji i porozmawiać na temat utworzenia komisariatu.

Pozdrawiam
Rafał

Awatar użytkownika
Camillo
bywalec
bywalec

Post autor: Camillo » 30 wrz 2011, 12:50

Bardzo dobre pytanie !
W Miasteczku Wilanów widziałem patrole pisze tylko przy okazji kato-świąt, kiedy je wreszcie zobaczę na co dzień Panie radny?
Dbacie o bezpieczeństwo wiernych czy mieszkańców? Czy aktywność Pana radnego na forum jest związana z wyborami, czy planuje Pan zabierać głos również po wyborach? Czy zaskoczą mnie Państwo jeszcze przed wyborami jakimiś spektakularnymi otwarciami?Był Orlik czynny od marca, teraz plac zabaw, coś jeszcze?

Ja_cek

Post autor: Ja_cek » 30 wrz 2011, 12:25

WITAM,
SZANOWNY PANIE RADNY,
dziękuję za apel i przypomnienie- wydawać by się mogło - oczywistej oczywistości (cytując klasyka) :lol:
Uprzejmie prosze podac mieszkańcom- kiedy w końcu- zostanie zrealizowany jeden z postulatów wyborczych radnych PO dla Wilanowa- budowa własnego komisariatu Policji, oraz kiedy mieszkancy Wilanowa Wysokiego np. w okolicach szkoły 300 na ul. Gubinowskiej, sklepu przy ul. Lentza oraz w Miasteczku Wilanów zobaczą regularne patrole policji i Straży Miejskie.
I nie chodzi o działania ad hoc- pod publiczkę, ale o wpisanie tych patroli
w grafik pracy patroli peiszych i ich regularną realizację.
Bez tego złodzieje faktycznie bedą działali w Wilanowe w biały dzień.
pozdr
Ja_cek

Rkrzyzanowski
radny
radny

Uwaga Złodzieje !!!

Post autor: Rkrzyzanowski » 30 wrz 2011, 11:24

W ostatnich dniach wydarzyły się włamania do mieszkań. Najgorsze jest to, że w biały dzień złodzieje potrafią włamać się i nikt nie interweniuje.

Proszę Państwa apeluję o zwracanie uwagi, czy ktoś obcy nie chodzi po klatkach schodowych lub nie wspina się po balkonach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „SM Osiedle Wilanów”