Rozrywka

Obok budynku Royal Wilanów, na ulicy Klimczaka 1 w Warszawie, zostanie otwarty sezonowy Snowpark, który zapewni znakomitą zimową zabawę dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dziś, 21 stycznia br. nastąpiła inauguracja pierwszego w Polsce sezonowego, miejskiego Snowparku. Olbrzymia konstrukcja (20m x 20m x 5m), przez niemal dwa miesiące, będzie imitować górski stok. Powstanie w Warszawie obok budynku Royal Wilanów, przy drodze z Wilanowa do Konstancina. Profesjonalnie przygotowana nawierzchnia, pokryta igielitem i dodatkowo sztucznie naśnieżana, będzie do dyspozycji miłośników freestyle’u (ewolucji na przeszkodach) niezależnie od warunków pogodowych. Ustawione na konstrukcji przeszkody o różnym stopniu trudności, takie jak: box, raile czy rura, będzie można pokonywać na nartach, deskach snowboardowych czy snowskate (śnieżna deskorolka). Dla najmłodszych adeptów śnieżnych ewolucji powstanie też obok, na płaskim już terenie, Snowpark dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, gdzie w bezpieczny sposób będą mogły nauczyć się one podstaw freestyle’u. 

Oba oświetlone i nagłośnione obiekty będą otwarte codziennie od godz. 12.00 do godz. 21.00. Korzystanie z obiektów będzie bezpłatne. Plan działalności Snowparku przewiduje regularne treningi freestyle’u zarówno dla zupełnie początkujących, jak i zaawansowanych. Będą to zawody, imprezy oraz niedzielna szkółka narciarska dla maluchów. Snowpark przeznaczono jednak przede wszystkim na spontaniczne treningi dla wszystkich chętnych amatorów freestyle’u. Większość zorganizowanych atrakcji będzie nieodpłatna! Więcej informacji i dokładny program oraz zapisy ogłaszane będą na facebookowym fanpage’u RoyalSnowpark. Dodatkowo dla tych, którzy wolą podziwiać niż uprawiać sporty, przy Snowparku zostanie stworzona strefa relaksu z pufami i leżakami.  

Capital Park, zarządca budynku Royal Wilanów, która ufundowała Snowpark, przewiduje, że zakończenie sezonu nastąpi prawdopodobnie 12 marca, choć ostatecznie zadecyduje o tym pogodowa aura. A więc amatorzy ekstremalnych sportów zimowych mają wiele kolejnych tygodni na doskonalenie swoich umiejętności w idealnych warunkach w mieście.

Warto pamiętać, że teren wokół Royal Wilanów żyje przez cały rok. W cieplejszych miesiącach organizowane jest tam kino plenerowe, teatr pod gołym niebem, wieczorne koncerty i inne okazjonalne wydarzenia. Można tam również korzystać z boisk, grać w bule czy skakać na trampolinach. W zimie oczywiście też nie mogło zabraknąć rozrywki i tak też powstała koncepcja wyjątkowego, miejskiego kompleksu Snowparków.